® Португалия - тема № 9

  • 16 855
  • 304
  •   1
Отговори
# 60
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Да се разпиша и аз,ама няма с какво.
Едно и също.
Стреса и депресията ми са в такива високи нива  ooooh!
Зациклям.Тотално.

# 61
  • Мнения: 194
                          Здравейте момичета!
         Да се оплача Инес е с пневмония-вирусна и сме си удома,много ми е гадно,до сега не е боледувала сериозно,сега е много зле.Започна се една кашлица,давах сиропи и таблети за гърло,после вдигна температура,направих и пълна кръвна картина,всичко в норма,т.е. няма бактериална инфекция.
  Оплакваше се много от гърло и я заведнох на УНГ,всичко е наред,а температурата продължи,направих й снимка и се видя,а дишането и е чисто,голям кошмар,сега разбирам защо колегите си дават антибиотик и за най-елементарни неща...
  Та сега се гледаме вкъщи и аз малко да си почина от работата,че ми дойде в повече.На път съм да си реша проблемите с работните часове....стискайте ми палци.
   Май не ми е добър период,единственото,което ме крепеше на всекидневните 12-етки
  беше мисълта,че 7ми Март е близо,да ама не,получих имейл от Профи,че не са се събрали 15,а само 10 човека и екскурзията няма да се състои Cry,ако щете ми вярвайте,но се разплаках от разочарование.
   Предлагат ми да се запишем за Октомври,а за тогава за сега е невъзможно,но каквото дойде,сега като не зависи от мен. Бразилия отново остава в мечтите за неопределен период от време.
   Сега на 23 Март,чакам гости от Португалия,едни много добър приятел и вече мисля,къде да го заведа ,искам да му покажа най-красивите ни места,та да компенсирам донякъде шока от неуредиците и дупките по улиците.
   А за да е завършен пейзажът и аз се разболях,тръшна ме грип,но поне с един болничен ще се лекуваме и двете.
     Вие как сте,никакви ви няма?
  Знаете ли нещо за Нова????Напълно изчезна пише ли в други теми?
     Хайде приятен уикенд и дано имате какво да се похвалите и да се впишете. Целувки!!!

# 62
  • Мнения: 1 101
О Меди съжалявам за Ини Hug дано по бързо да се оправи.. А и ти покрай нея Praynig
А за Бразилия наистина си е разо4арование особено когато 4овек се е настроил и то от толкоз  време..
А каква е при4ината за тези 12 4асови работни дни newsm78
Това не е ли извън нормите...не е ли регламентиран 8 4асов работен ден newsm78
То и аз си ги работя но  мен никой не ме кара в смисъл нямам договор...Де да знам дано се оправи6 4е то си е натоварва6то..

Нова май се вклу4ва от време на време в Белгийската тема Thinking

А Вики дано да се вклу4и скоро да разказва  за ваканцията..

Ние днес реанимираме...сно6то стояхме до 03 4аса за да довър6им една поръ4ка и сега по4ивка...4е за събота и неделя пак имаме..

 Hug ви

# 63
  • Мнения: 878
Меди много съжалявам за Бразилия,а не можете ли да отидете без организирана екскурзия?
Новаа всъщност е доста редовна в белгииската тема,явно и е скучно тука.
Светле викаш да не им обръщам внимание на колегите и знам,че е така,но когато всеки ден,по 100 пъти само чувам викове,интриги и обиди е много изнервящо Rolling EyesТе не могат да си говорят нормално,само си крещят,някакви селяни с ниска култура,говорещи на местен диалект и като говорят бързо нищо не разбирам #Crazy,а си мислех,че съм добре с португалският ooooh!Примерно едни колежки казали на друга как аз съм и хвърлила ботушите на земята #Crazy и такъв скандал ми вдигна без да съм виновна и не я интересува,че и казвам,че не съм аз,а другите ни гледат сеира SickИли пък има една машина ,където се лепят етикетите и само аз и още един колега можем да я програмираме,да ама той не е много в час и взе че изтри данните,аз му викам,че ще изтрие всичко и да не пипа,той ми вика голяма работа,пред очите ми ги изтри и после разправя на всички как той не е пипал машината,и все едно мен ме обвинява,щото само двамата пипаме там #CrazyИли пък правим някакви сметки и неговите излизат различни от моите,разбира се неговите грешни,обаче ми вика,за какво съм ходила в университет като едни бутилки не мога да сметна колко са ooooh!,нищо че неговите сметки бяха грешни CrazyИ хиляди други неща няма смисъл просто да разказвам.Имам един колега промерно дето ме караше до работата,понеже минава точно пред входа и уж не го бърка,обаче все искаче аз да ходя рано да го чакам,а той все закъсняваше и почти винаги закъснявахме за работа,няколко пъти го молих да тръгваме малко по рано,а той ми каза,че няма нужда.За 4м,ме е чакал не повече от 5 пъти и то за 2-3минути,обаче последният път като ми се разкрещя как най мразел да чака някого и,че няма да ме кара повече,а аз умишлено излизах малко по късно,защото иначе в тия дъждове измръзвах още сутринта.Сега обаче откакто не ме кара всяка сутрин е пръв на работа и разправя как не ме кара вече,защото все заради мен сме закъснявали ShockedАбе в тая фирма са ги избирали с конкурс по тъпотия,направо се чудя как съм се класирала.Ами това е при мен и на всичкото отгоре пак съм настинала нещо и едвам гледам Tired

# 64
  • Мнения: 1 101
Малее Зоуи то наистина си е за нервене..
Ама нали знае6 остави6 ли се да те тъп4ат...ло6о
На атаката с атака отвръ6тай...Макар 4е не трябва да се приравнява6  с тях с сплетните си но.....няма пък да те правят налуда..
Това да не е замислена организирана атака сре6ту теб Thinking

# 65
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Момичета,на фона на вашите преживявания моите са си бели кахъри  ooooh!
Меди да се оправяте бързо с Ини  Peace
Зойче,защо не си потърсиш друга работа  newsm78 Сама срещу такова племе едва ли ще можеш да направиш нещо.Не ти пречи да опиташ,но струва ли си всичките нерви  Thinking
Весел и приятен уикенд  Hug

# 66
  • Мнения: 1 673
Здравейте, момичета в Португалия!

Ние живеем в Англия в момента, но се отваря една малка възможност да се преместим в Порто. Опитвам се да си представя живота там и ще съм ви благодарна, ако ми кажете с каква месечна сума може да живее добре едно тричленно семейство (наем на добро жилище, сметки, добра храна). 2000 лири на месец? 3000 лири на месец? Или повече? Всяко мнение ще ми е от полза.

Благодаря ви предварително!
Поздрави от Лондон!

# 67
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Здравей Мари  Hug
Сподели първо какво разбираш под добро жилище и добра храна.
Детето в къщи ли ще е или на градина/училище....

# 68
  • Мнения: 1 673
Дором, така се радвам, че бързичко отговаряш!

Ами добро жилище-апартамент в добър квартал, да речем 2 или 3 спални, с хубава кухня и баня, но не и луксозни. Обзаведен или полуобзаведен, но кухнята ми се иска да е хубава, че кулинарствам доста.  Не познавам града и си мисля, че къщичките с градинки ще са скъпички. Добра храна-от надежден супермаркет (не знам какви вериги имате там), плодове, зеленчуци, месо, млечни продукти. Всичко необходимо за закуските и обядите на едно малко дете и вечерите на едно семейство. Сметки-отопление, вода, електричество, газ, Интернет, мобилни, телефон. Детето ще е у дома поне следващите 2 години, баба й ще я гледа. Другите разходи-градски транспорт, излизания, кино, пътувания, ваканции, засега не ги мисля. Интересно ми е да узная основата-жилището, сметките и храната, колко ще струва.

Ако се задебели работата, ще ви моля за целенасочени съвети и препоръки, но сега само искам да се ориентирам.

# 69
  • Мнения: 1 101
Здравей Мари вклу4вам се набързи4ко за6тото имам доста работа но дове4ера може би 6те  се вклу4а по подробно..
Аз съм на 20 км от Порто Peace

# 70
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Мари,наемите са от 600 евро нагоре/Т3-3 спални/. http://www.bigcasa.pt/anuncios/t3_ermesinde_0883   http://www.lardocelar.com/imobiliario/imovel_detalhes.jsp?pesq=1&id=1611433
Надеждни супермаркети  newsm78 Аз лично купувам плодове и зеленчуци в LIDL,месо в кварталната месраница-не се застоява,хляб също в кварталната пекарна,иначе има и CONTINENTE,Modelo,Pingo Doce.Там пазарувам според зависи.Ноо всичко е личен избор.
Нямам идея какви са цените за газифицирано жилище.Иначе бутилка газ нормална е 18,20/стига за около 20 дни/,олекотена 18,80/малко по-малко време/.
Интернет- 15 евро стационарен без месечна за телефон на CLIX и около толкова за SAPO.За мобилен са от 22,50 до 49 но трафика е ограничен до 6ГБ.
Водата не е скъпа,тока е според консумацията  Wink.
Мобилни телефони-тарифите са почти еднакви за всички оператори-  0,17 за 1ва мин и останалте  0,05 към оператора,0,60 за останалитеРазлични планове различни тарифи съответно..За международни най-евтино е на Водафон през уикенда,но мисля това не ти е нужно.
За Порто/понеже на мен ми е далеч/ ще ти каже Лозева  Peace
Това за сега,питай.

# 71
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Мари, здравей! Hug

Меди, съжелявам, че стана така за Бразилия и се надявам Инес и ти вече да сте добре.

При мен няма нищо ново-последните дни имам доста работа, а това ми харесва много и времето минава по-бързо.
От както сме си дошли искаме да си регистрираме колата, но имахме проблеми.Заведохме дело срещу КАТ и спечелихме.Сега чакаме 14 дневен срок, ако решат да обжалват.
Стоян проверява за места навън и твърдо е решил да заминава.
Незнам дали съм ви казала, но си гледаме кученце в апартамента, голяма сладур е.Снимки нататък, че в момента времето малко ме притиска.

Зои, как сте вие, как е Дани?Какво става с Филип?Как се държи?

Доре, ти как си, оправиха ли се нещата у вас?

Светле- Hug

Нова ми се губи newsm78

 Hug Hug Hug

# 72
  • Мнения: 1 101
Охх пак съм без време  4е 6те слизам да довър6ваме...но..
Мари  за намирането на квартира според мен е важно да се знае къде 6те е работата ви (всъ6тност не знам работата ли ви води към Португалия  Thinking) Порто е стар град и за мен става за разглеждане но не  и да се живее там Naughty стари сгради мръсно... Но има други  като Мая,Гая,Матозинуо6 от по известните по4ти са в Порто
От ли4ен опит споделям  португалците рядко дават обзаведен апартамент  по ве4ето са необзаведени 4е даже и без бойлер(газов) и кухненски уреди поне тук на север...е има и изклу4ения...
За храната е евтина...има супермаркети  които се надпреварват да правят промоции...Пресните плодове и зелен4уци купувам от пазар  1 път в седмицата в на6ия град за 10? пазарувам за 1 седмица напред Peace
месото съ6то от кварталния доста изгодно
Абе с една дума да не те притеснява храната
Е то нали има приказка 4е 4овек знае и 2 и 200 Rolling Eyes
Тока както Дора писа е според консумацията...трябва да има6 в предвид 4е по4ти нама централно отопление..т.е.  ако се топлите на ток  зимата поне 100? на месец...водата зависи но предполагам около 20? на месец
За интернета и телефона Дорето ти е казала

Ами това е горе долу   ако те интересува не6то по конкретно питай  Peace
Айде 4е работа ме 4ака ooooh!

# 73
  • Мнения: 878
Здравейте Hug
Мари айде и аз да се изкажа ,понеже сме тричленно семейство с малко дете.Значи покупки като храна,памперси и всичко,което се купува от супермаркета,аз давам около 350-450евро Embarassed(Светле 10евро на седмица общо за всички покупки ли newsm78 или само плодове и зеленчуци?).Сметки като ток,вода,интернет,телефон,мобилни,газ давам общо около 200евро,но това без отоплението,защото се отопляваме с камина и имаме безплатно дървета.За квартира не мога да кажа,понеже отдавна не плащам,а и зависи от района,според мен най добре наистина да се насочите към нещо извън Порто,и наистина всичко се дава необзаведено.Сега пуснах гугъла излиза,че можеш да си намериш тристаен апартамент с обзаведена кухня за около 500евро.Зависи много от това дали пушите,дали излизате,но общо взето за наем,сметки и храна,без странични разходи около 1200-1500 евро би трябвало да ви стигат,като лири предполагам 1000-1400.
Момичета като стана на въпрос за пари я кажете вие с колко изкарвате месеца newsm78,аз имам чувството,че много харчим,незнам цените ли се качиха какво стана,преди 1г бяхме смятали разходите за храна,сега като ги смятам разликата е 100евро Shocked,ние лично изкарваме месеца с 1200евро без да плащаме наем и с ограничения,обаче Филип много харчи за цигари и бири,минимум 150 евро отиват само там.На всичкото отгоре пак ни закъсняват заплатите,още не съм получила за януари месец #Cussing out
Дани нова не пише вече при нас,а и Вики май е на път да се откаже Rolling Eyes,може да нямат интернет newsm78
Деси вие как сте,от много отдавна не си се разписвала,как се справяш с две ходещи буболечки Hug
Аз съм си вкъщи днес,защото Дани снощи вдигна температура и реших да не рискувам днес да го пускам на ясла,сега няма температура,но много се оплаква от болки в корема,сливиците и те пак са огромни,като свърши антибиотика и се уголемиха,не ми се прави операция,посъветвайте ме,има ли някой от вас с махнати сливици,че не се сещам вече Embarassed
Поне времето се оправи newsm44,много се кефя на слънцето,че този дъжд ми беше много депресиращ.

Последна редакция: чт, 12 фев 2009, 14:27 от zoui

# 74
  • Мнения: 1 101
Зоуи аз и по нагоре написах гъз знае и 2 и 200
10? само на пазара оставям Rolling Eyes салати плодове маслини
имаме един месарски много добър  прясно  и евтино в момента свинското е бут 1.49 пържоли 1.79 направи супер цени
пилета 1.99 рядко ядем теле6ко
Пуе6кото бут взимам за около 2?
Риба взимам от филетата замразени по 2.50 май 400 гр
 или прясна вердинуо6 за 1.50?
или купувам 1 път в месеца пакет с морски не6та и имам за паеля и разни такива
всяка седмица ка6кавал ( купувам изрезки за6тото не го ядем така а или настърган или става за паниране като са дебели пар6ета)
хляб взимам от нарязания  но от време на време купуваме и топъл прясен...доста тостери ядем..
 Абе идеални цени Peace
Та и за месо не хар4им много Peace
 винаги имаме сладки не6та в 6кафа Grinning
Абе не се ли6аваме  Naughty от към храната и около 60 70? на седмица отиват
Алкохол последно време не купуваме Rolling Eyes
Но като пие6е Жоро 15? ракия 5л дома6на
5? за 5л вино хубаво дома6но
цигарите и тях намали  Wink по 2 кутии на седмица

Абе ние сме много икономи4ни били Joy а пари нямаме  Mr. Green
много пла6таме  за кредити 2 броя наем ток телефон и нет а и сега една дивида към финанса6ите Rolling Eyes та 6тем не 6тем трябва да се вместваме в това което изкарваме..

Последна редакция: чт, 12 фев 2009, 16:58 от lozeva

Общи условия

Активация на акаунт