солени тестени изделия без точене

  • 2 603
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 521
доста съм зле с тестените изделия на фурна  Embarassed .та да ми метнете някоя рецепта хем за печене хем без точене  Mr. Green .проблема е такъв че татко решил да ми по напазарува и в резултат имам 5 кг брашно  ooooh! .предварително благодаря  Hug

# 1
  • Мнения: 515
Ми аз лично мога да ти кажа една рецепта за мързеливки страхотнио става , не се точат бъркат се за 10 мин...

та значи ...

1 ч.ч. кис мляко
1 ч.л..  сода за хляб
смесват се исипват се в купа
след това добявяш 1/2  ч.ч. олио , след нея натрошено сирене или става без такова Simple Smile , пак се бърка и накрая 2 1/2 ч.ч. брашно бъркаш с вилица получава се хомогенна смес,малко не бие на готово тесто, ако ти се види рядко добави още половин чаша брашно и продължи да бъкаш, след това си намазни ръцете с олио и оформи топки, стават страхотни питки, печеш ги на 220 в фурната докато се надуят и се зачервят... вкъщи ги правя почти всяка седмица стават бързо и са много вкусни... Успех

# 2
  • Мнения: 521
точно това намерих в книгата на бг мама и ги направих.много са вкусни,ама тия дни пак трябва да направя нещо  Peace .

# 3
  • Мнения: 589
Щом имаш много брашно-сега е моментът да се научиш да месиш LaughingЗапочни с малка питка например-разтваряш пакетче суха мая в чаша вода(около 100-150 мл),чукваш едно-две яйца,чаша кисело мляко,чаена лъжичка сол и захар,2-3 супени лъжици олио и добавяш брашно,докато можеш да бъркаш с вилица.Когато ти стане "тежко" на вилицата,изсипи тестото върху брашно и полека загръщай краищата към средата с притискане на дланите.Не е нужно да месиш дълго-колкото да не се разпада тестото и да не лепне по ръцете ти много.Оформи на кръгла питка и постави в тавичка (предвиди да е толкова голяма,колкото ако тестото удвои или утрои обема си).Остави настрани да втаса и след това опечи в загрята на 200 градуса фурна.

# 4
  • Мнения: 940
Много лесно ще се научиш да месиш и точиш. Аз се научих съвсем сама.
А ако имаш възможност си купи машина за хляб.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 634
Чубренките на Блонди  Simple Smile, пусни търсачка и ще ти излязат , или влез в нейната тема в Любими рецепти .

# 6
  • Мнения: 521
Благодаря момичета  Hug .Машина за хляб имам подарък,но ми се искаше нещо ръчно да направя  Blush .А да ми кажете точилка от къде да си купя че такова нещо съм виждала само в ръцете на баба  Mr. Green
olimpiia  а мога ли да сложа сирене в тая питка  newsm78

# 7
  • Мнения: 940
Точилка от магазин за домашни потреби. Аз лично имам две--една дебела с дръжки отстрани и една тънка (като на баба ми).   chef

# 8
  • Мнения: 589
.А да ми кажете точилка от къде да си купя че такова нещо съм виждала само в ръцете на баба  Mr. Green
olimpiia  а мога ли да сложа сирене в тая питка  newsm78
Точилки има във всеки магазин за домашни потреби.Последно в Хит гледах,с най-различни размери.
 Да,можеш да добавиш сирене,извара,кашкавал-каквото ти харесва-импровизирай:))

# 9
  • Мнения: 521
Simple Smile пак благодаря .В доста домашни потреби все се намърдвам,ама като не съм търсила точилка хич не съм забелязала че има  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт