Кога да давам плодовото пюре?

  • 16 735
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 103
Здравейте!От вчера започнах да давам на малката зеленчуково пюре по препоръка на педи.Е,все още сме на няколко лъжички,но се чудя кога да давам плодовото при положение,че от него ядем по едно бурканче-и въобще трябва ли да ги давам и двете в един и същи ден? Thinking

# 1
  • Мнения: 275
Защо бързаш? Толкова ли е спешно, че не изчака още поне месец със захранването?

# 2
  • Мнения: 2 334
Аз също мисля че е прекалено рано да даваш и плодове  и зеленчуци,но решението си е твое.Зеленчуковото пюре се дава на обяд а плодовото между храненията Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 3 752
По темата:аз давам плодово пюре между храненията.

# 4
  • Мнения: 316
Аз първо давах зеленчуково пюренце, за да посвикне с вкуса му и то на обяд. След като вече си хапваше добре от тях, дадох плодово меду храненията.

# 5
  • BG
  • Мнения: 1 900
Плодово не съм давала,пробвах веднъж,но не се хареса.

# 6
  • Мнения: 2 374
Защо пък първо зеленчуково?Изчакай още малко да въведеш и другите храни,аз много набързо въведох всичко и понякога съжалявам.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 216
И аз мисля, че си поизбързала със захранването-щом на 4м. яде вече цяло бурканче зеленчуково пюре, значи вероятно сте започнали да се захранвате преди навършването на 4м.
На твое място, не бих давала и плодово пюре, засега.
По-скоро бих въвела други, подходящи за възрастта зеленчуци, бих давала зеленчуковото пюре на обяд, а останалите хранения на бебето бих оставила да са само млечни-кърма или АМ.
Ако, все пак, решиш, че ще даваш и плодове-то зеленчуковото пюре се дава на обяд, а плодовото-следобяд, но то не замества хранене. Ако искаш едното хранене да е с плодово пюре, то в него добави АМ или кърма. Или пък да го давай между храненията, като в този случай млечното хранене ще се измести малко назад.

# 8
  • Временно
  • Мнения: 788
И аз мисля, че си поизбързала със захранването-щом на 4м. яде вече цяло бурканче зеленчуково пюре, значи вероятно сте започнали да се захранвате преди навършването на 4м.
На твое място, не бих давала и плодово пюре, засега.

Аз от поста на авторката разбирам,че тя е започнала захранването с плодово пюре и от него детето изяжда цяло бурканче.И сега като е въвела зеленчуковото не знае кога да дава плодовото.

А конкретно по въпроса аз процедирам по следния начин:на обедното хранене давам зеленчуково(или месно) и плодово за десерт.Но ние сме и по-големи. Peace

# 9
  • Мнения: 3 993
По принцип плодовото пюре не замества хранене. Дава се между храненията или като десерт след млечно хранене. Аз лично добавям плодово пюре към кашата, щото иначе дъщеря ми не я яде, или го давам в едно млечно хранене заедно с АМ. Напоследък го добавям към овесени ядки, които давам сутрин за закуска.
И да, зеленчуково и плодово пюре се дават в един ден, зеленчуковото на обяд, а плодовото обикновено следобяд, може и сутрин.

# 10
  • България
  • Мнения: 457
Плодовото пюре го давам между храненията  Peace

# 11
  • Мнения: 4 433
На обяд..постепенно стана при нас.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 216
eva_merry , права си.  Blush

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Плодово пюре дадох в 6-я месец,м/у храненията

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Според мен пък съвсем навреме си ги въвела. И аз захраних малко преди да станат на 4 мес. Щом детето ги приема не се притеснявай. По принцип няма кой знае каква разлика между плодово и зеленчуково. Те и двете не заместват цяло хранене освен ако не са с мляко, но готовите с мляко са за по-големи възрасти. Можеш  да ги редуваш през ден. Аз лично на тази възраст давах на обяд АМ + зеленчуково пюре, а следобед  мляко+плодово пюре.

# 15
  • Сливен
  • Мнения: 894
Плодово пюре дадох в 6-я месец,м/у храненията
и при нас стана така Peace

# 16
  • Мнения: 544
На обяд давам цяло бурканче зеленчуково, а плодово между храненията.

# 17
  • Мнения: 591
Ние на обяд ядем зеленчуково пюре понякога и малко мляко, а следобяд плодово по често с мляко  Peace Сама по детето ще прецениш кога кое да даваш Simple Smile

# 18
  • Мнения: X
И аз да кажа, че много бързо напредваш.
Плодово пюре в чист вид не съм давала никога, на никое от децата. То е добавка към каша или мляко с бисквити, или грис. Плодовото пюре не замества хранене.
Лично моя съвет е да даваш само зеленчуково пюре, най-добре с добавено мляко в него, на обяд и останалите хранения да бъдат само млечни, тъй като бебето е малко.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На обяд съм давала зеленчуково, а след обяд плодово, но мисля че бебето ти е много малко за такъв хранителен режим.

# 20
  • Мнения: 1 372
Плодовото пюре давах на второ хранене в 10 часа сутринта, а зеленчуковото на обяд.

# 21
  • Мнения: 4 335
Плодово пюре давам след обед,между храненията.

# 22
  • Мнения: 6 713
И аз давам плодовото като добавка към каша, или продово с бисквити. Най-вече плодовото е за между храненията. Отскоро го разреждам с малко вода, да стане на гъст сок и го давам за пиене директно. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 11
Защо пък първо зеленчуково?Изчакай още малко да въведеш и другите храни,аз много набързо въведох всичко и понякога съжалявам.


Да и на нас ни казаха да започнем с зеленчуково и след това плодово, и съм много доволна.Бебо сега вече си хапва всичко и не се мръщи.Скоро ще направи годинка
А сега давам плодово между хранения, или между първо и второ хранене или следобед.

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 17:02 от Vivi

# 24
  • Мнения: 405
 Мисля, че би било добре да изчакаш още малко с даването на каквото и да било пюре...но ти си преценяваш. Ако все пак си решила да даваш и плодово поне изакай първо да свикне с обедното хранене, т.е да заместиш едно обедно млечно хранене.

# 25
  • Мнения: 930
нали на всяко пюре пише за колко месечно бебе е newsm78, не трябва ли да се водим от етикета

# 26
  • В.Търново
  • Мнения: 6 680
 smile3503Така е,на всяко бурканче пише за кой месец е подходящо пюрето,но ако детето е захранено по-късно,не трябва да се гледат месеците от етикета.Например,ако бебето започне да се захранва на 4 месеца,не трябва да се дава пюре от тази възрастова група,а да се започне от най-ниската група месеци,изписани на етикета,т.е. 3 месеца.Дано да съм го обяснила правилно. bookСега моето бебе на 10-и става на 4 месеца  smile3504 и от 18 дена пие сокчета,а днес му беше 4 ден с плодово пюре,съответно аз му давам пюренце,подходящо за 3 месечно бебе.Плодовото пюре го давам следобяд между храненията,примесено с малко кърма,а сутрин пие сокче.По принцип може да се редува един ден  пл. пюре,на другия ден сок.Но аз не прескачам,за това давам всеки ден и от двете,както писах.Зависи от детето как ще приеме новата храна,ако не му харесва,трябва да се прекъсне за известно време или да се забави темпото със захранването. feeding

# 27
  • Мнения: 194
Аз давам пюрето за десерт на обяд,както и прибавям понякога в киселото мляко или АМ Peace

# 28
  • Мнения: 186
Аз лично започнах първо с плодово и след това с зеленчуково

# 29
  • Мнения: 561
Давам му плодово пюре от както е навършил 3 месеца.Зеленчуковите не ги харесва.И кашите харесва(тези за над 4 месеца),няма да храня детето само с мляко до 1 година.
Интересно ми е поради каква причина ги слагате тези ограниченията.

# 30
  • Мнения: 14
Давам му плодово пюре от както е навършил 3 месеца.Зеленчуковите не ги харесва.И кашите харесва(тези за над 4 месеца),няма да храня детето само с мляко до 1 година.
Интересно ми е поради каква причина ги слагате тези ограниченията.

А как даваш плодовото пюре с АМ или без. Моя сладур малко се мръщи на млякото и затова се чудя дали може да добавям в пюрето по 1-2 мерителни лъжички АМ. Така каза нашето педи. Та да заместим до 1-2 седмици обедното хранене с пл.пюре.

# 31
  • Мнения: 246
sbineva как така ще заместваш обедното хранене с плодово пюре #Crazy, кой те посъветва да го направиш? Не искам да те обидя, но това е пълна глупост. С пл. пюре не се замества хранене а се дава между тях(на пюретата на хип е написано).
По въпроса за добавянето на АМ в каквито и да е било пюрета съм твърдо ЗА. А дали ще са 2, 3 или повече лъжички АМ ти решаваш.

# 32
  • Мнения: 1 424
Хранене с плодово пюре не се замества Naughty Моят син е на 6м и на обяд яде зелнчуково пюре, но преди това си пие млякото. Плодовото го давам за слетобяд, като пак пие мляко преди това.  Wink

# 33
  • Мнения: 561
По гъстите пюрета ги разреждам с АМ.Моя син след пюре неиска мляко ако ще и 5 лъжици да изяде,явно го нахранват достатъчно.

При всички бебета е различно,то детето си показва.Дам ли му мляко после пюре неиска и обратното

Последна редакция: вт, 02 фев 2010, 19:10 от Vivi

# 34
  • Мнения: 2
Az zapochnah s plodovo pure v nachaloto na 4 mesec, a kam kraia na 4 mesec sas zalenchukovo.Niamashe nikakav problem sas zelenchukovoto.i dvete si gi haresva.Sega na na obiad davam zelenchukovo, a sledobiad plodovoto.

Аз започнах с плодово пюре в началото на 4 месец, а кам края на 4 месец със заленчуково.Нямаше никакъв проблем със зеленчуковото.и двете си ги харесва.Сега на на обяд давам зеленчуково, а следобяд плодовото.

_______________________________

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 27 фев 2012, 11:36 от Vivi

# 35
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Аз давах плодово пюре при слетобедното хранене в 17-18ч. Вярно че то не засища много, но това ме устройваше, защото човечето рано заспиваше и пиеше мляко към 20ч.

# 36
  • София
  • Мнения: 44 041
то хубаво...но темата е от 2009 година Wink

Общи условия

Активация на акаунт