Пица "Дабъл трабъл" (double trouble)

  • 2 101
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 940
Кръстих тази пица така, защото е много калорична, но много вкусна. Има два вкуса--едниния с месо, другия със сирена.

За основа използвах тестото от пицария Верди, като добавих риган, мащерка и босилек. Също така вместо 500 грама обикновенно брашно, добавих 150 царевично, а другото оставих пшенично.

Ето тук линк към тестото: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124295.120

Разточено в тавата:

За соса за намазване:

барбекю сос
зехтин
вода
риган
босилек

Всичко се смесва и се намазва блата с него:

За първата плънка:

прошуто, нарязана на ситно
гъби
кашкавал--използвах гауда
зелена чушка



За втората плънка:

сирене Бри
синьо сирене
сирене Rahm с чушки
топено сирене за тостове
кашкавал--аз използвах гауда
гъби
чушки



И готовата пица:

Пекох на 180 градуса около 12 минути.


Последна редакция: пн, 05 яну 2009, 09:33 от dalka

# 1
  • Мнения: 3 306
много вкусно изглежда  Crazy

# 2
  • Мнения: 2 172
delka,много вкусно изглежда,но как така стана готова за 12 минути и то на 180  Thinking Аз винаги пека пиците на 300 за 15-20 минути,ако е с решетка и обикновена тава(не наи-отдолу,а на първото ниво).А ако ползвам тавата от фурната става по-бързо,защото директно се нагрява,за 15 мин,но пак на 300.Моята фурна ли е по-слаба или..... винаги стават страхотни,точно с това тесто на Верди,но сега се озадачих  Thinking 
 Сори за спама  Blush

# 3
  • Мнения: 940
Хм,....ами то всичко е до това кога ще стане готова. Днес и аз се озадачих. По принцип гледах да засека, защото исках да пусна рецептата, но ще взема да го редактирам. Никога обаче не пека на повече от 180 градуса тестени неща, защото мъжа ми мрази тикаво тесто.

# 4
  • Мнения: 452
Ще се пробва тази калорийна бомбичка   bouquet

# 5
  • Варна
  • Мнения: 777
Страхотна е!Вкъщи често правим пица,но се поизчерпахме откъм идеи!Благодаря!  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 906
Изглежда неустоимо вкусна! Ще се пробва, няма начин  Laughing

# 7
  • Мнения: 940
Дано да Ви хареса.

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ще се пробва тази калорийна бомбичка   bouquet
ООоох, нали?  Hug
dalka,   bouquet

# 9
  • Мнения: 940
моля, моля....аз от днес съм на диета. Това беше като заключение, тип "изчисти хладилника след празниците" пица.

# 10
  • Мнения: 2 803
Изглежда страхотно. Ще се пробва.  bouquet

# 11
  • Мнения: 3 641
Прекрасно изглежда, ще се пробва задължително!  bouquet

# 12
  • Мнения: 2 142
Аз също пека на по-силна фурна, даже на макс. но печката ми е доста стара и имам подозрения, че е около 200, защото вече почти всичко пека така. Пицата ми е готова за около 10-15мин, в зависимост от дебелината

dalka, днес ще спретна такава подобна пица за разчистване на хладилника, че утре заминавам. Peace

Общи условия

Активация на акаунт