Зелен чай?

  • 178 064
  • 199
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 908
Здравейте! Simple Smile
Прочетох цялата темичка но нещо се обърках та затова да питам Simple Smile
Значи аз около три години пиех редовно всеки ден Зелен чай Сание от аптеката сега от вас разбрах че той няма нищо общо със този който вие пиете.Спрях го в началото на тази година защото някъде бях чела че е вреден и води до лениви и  както тук прочетох тънки черва,пиех го основно за разхлабващ ефект.И сега след като попаднах на тази хубава тема и разбрах всъщност че има истински зелен чай,който е полезен за организма,искам да ви помоля да ме ориентирате какъв е най-добре да си купя,на пакетчета или насипен и съответно  къде да го търся.

# 76
  • София
  • Мнения: 604
и аз бая се обърках. На мен пък ми трябва зелен чай, който да изгаря подкожни мазнини, да се пие в големи количества, да има благоприятен егект като цяло върху организнма и да е до 10 лева опаковката. По възможност и снимка на чая искам(на опаковката) Laughing

# 77
  • Мнения: 287
и аз бая се обърках. На мен пък ми трябва зелен чай, който да изгаря подкожни мазнини, да се пие в големи количества, да има благоприятен егект като цяло върху организнма и да е до 10 лева опаковката. По възможност и снимка на чая искам(на опаковката) Laughing


Зеления чай изгаря подкожните мазнини това е сигурно.На всички естествени продукти за отслабване основната съставка е зеления чай.Не е скъп по принцип.Не мога да ти дам препоръка за опаковки тъй като не живея в България, но прочетох че има евтини пакетирани на Биопрограма и Биосет.Насипно мога да ти препоръчам да търсиш в китайски магазин(така правя аз тук където живея).Така да се каже-директно от източника.

# 78
  • Мнения: 419
Аз си купих английски насипен Туинингс, мисля че е много добър. Peace

# 79
  • Мнения: 256
Откакто реших да отказвам цигарите и аз се запалих по зеления чай, май и мъжа ще зарибявам, само да видим как ще го пием без мед Thinking

# 80
  • София
  • Мнения: 7 097
само да видим как ще го пием без мед Thinking

Въпрос на навик е.

# 81
  • Мнения: 364
"евтини пакетирани на Биопрограма и Биосет" не са за препоръчване.

И не само за зеления чай - в пакетчетата се слагат трошляци!  Купувайте си насипен - в повечето магазини за кафе и за здравословни храни предлагат богат избор на зелен чай.

# 82
  • TX
  • Мнения: 590
Имам близка която ми го носи от Украйна. Повярвайте съвсем различен е от този в нашата мрежа, пък за филтър пакетите да не говорим това не е чай това е прахоляк и пепелок и да ви питам
  Пиете ли вода анкета тук

# 83
  • Мнения: 917
И аз бих искала да го пия често, но досега винаги е бил с неприятен вкус...
Ще пробвам по технологията на asyalein. Видео дали има вече  Rolling Eyes

# 84
  • Мнения: 36
Привет,

От години пия качествен зелен чай от Китай. Най-доброто качество е сорта "Драконов кладенец" (Лун дзин). За съжаление в България не внасят от най-добрите качества, защото те са изключително скъпи. И все пак, Драконов кладенец можете да намерите в добро състояние в малкия китайски магазин "МИНГ ЛОНГ" на ул. Цар Самуил 113, близо до Женския пазар. Това е пряка на ул. Екзарх Йосиф и Пиротска, зад Халите в София.

Моят съвет е да не се подлъгвате да пиете чай на пакетчета, няма значение от коя марка. Истината е в насипния чай.

Чаят се пие според сезоните:
пролет и есен - оолонг или жасминов чай (неутрална енергия);
лято - зелен чай (Ин енергия, охлажда);
зима - черен чай (Ян енергия, затопля).

Внимание: бременните не трябва да пият много зелен чай. По-добре да го избягват по време на бременността. Това е защото зеленият чай пречи на усвояването на фолиевата киселина...

Ето една интересна мисъл за зеления чай:
http://anipesheva.blogspot.com/2009/07/blog-post.html

Наздраве!

# 85
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
И аз бих искала да го пия често, но досега винаги е бил с неприятен вкус...
Ще пробвам по технологията на asyalein. Видео дали има вече  Rolling Eyes

няма още  Rolling Eyes
не ми е останало време  Blush

# 86
  • TX
  • Мнения: 590
и като доказателство на казаното преди от мен Вчера в някакво заведение във Варна си поръчвам зелен чай , такъв какъвто си правя в къщи и познайте .......отврат нищо общо, а беше на цената на обогатения уран.  smile3506

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 357
Пия чай отскоро всяка сутрин на гладно.Чая е в един голям зелен пакет и пише само на китайски йероглифи.Баща ми го купил от едни китайци.Той казва, че това не било зелен чай,а китайски чай newsm78 може и да не разбрал(типично за него Mr. Green)
На мен си ми прилича на зелен Thinking а и си ми харесва и си го пия.
Някой може ли да опише как изглежда зеления чай,защото както казах опаковката само на китайски си пише и нищо не се разбира!

# 88
  • Мнения: 36
Rissse,

Ето снимки на зелен чай:

Зелен чай от сорта маофън:



Зелен сорт билуочун:



Сортът джу ча gunpowder:



И най-хубавият, най-ароматният, най-лечебният зелен чай - Лун дзин - "Драконов кладенец":



Истинско удоволствие е да си запариш "Драконов кладенец" в стъклена чаша и да наблюдаваш как листенцата му падат надолу като изумрудени облаци...


 Heart Eyes

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 357
Мерси за снимките!  bouquet
Така като гледам снимката с чая в чашата, такава форма придобиват листенцата и на моя чай във водата и се утаяват на дъното.Обаче в пакета  са много свити и сухи.
Иначе немога да определя точно кои вид ми е Thinking
ще взема да науча малко китайски и да прочета какво пише Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт