Запис на тоновете на бебето

  • 38 661
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • у нас
  • Мнения: 5 710
Аз ходих към началото на деветия месец. Акушерката ме викаше през ден  Peace

# 46
  • Мнения: 651
Здр. а как протича самото изследване?Д-ра ми разправя,че ще ми вържат коремчето с колани и при движение съм щяла да натискам някакво копче!Ама то нали мърда,аз го усещам и чак тогава натискам.То не мога да знам кога ще мръдне!  Sick

# 47
  • Мнения: 64
Нещо се обърках, на мен ми слушат тоновете от 5 месец, на ЖК, но на някакъв апарат с накрайник и си ги чувам. Не ги записват на хартия. В 8-мия ми ги следяха на 2сед., а от 9ти на 10дена. Ако не родя до термина след това ми казаха, че всеки ден трябва да ходя, за да ги слушат.

# 48
  • Мнения: 64
Запис ми правиха всяка седмица в 9 месец. Всеки път заплащах за него (Токуда, 15лв). Запис е различно от слушане на тонове. Тях ги проверяваха на всяка консултация май, но това е за 2-3мин.
Записат е 15-20min за да се проследи по-дълго сърдечната дейност на бебето.


Аха, значи на мен са ми правили запис само на ФМ в 22г.с., след това само са ме слушали.

# 49
  • Мнения: 2 521
Ами точно така де-в момента когато усетиш че мърда натискаш копчето WinkНикой не иска от теб да предвиждаш кога ще мръдне Simple SmileГадното е само че поне половин час си увързана с тези колани.Иначе не е нищо сложно за изпълнение.

# 50
  • Мнения: 3 621
Почти не видях мами, на които не са правени такива слушания на тоновете.  Rolling Eyes На мен ми правиха чак когато ме приеха в болницата за раждане. На ЖК никога.  Confused
Интересно е защо се получава така при някои от нас...Има ли го написано черно на бяло, че ти се полагат тези слушания на тонове?

При първата ми бременност не са ми записвали тоновете нито веднъж, после разбрах че в моя случай това е бил единствения шанс да се разбере че нещо с бебето не е наред и да се предприеме по-ранно раждане
При втората ми бременност ходих на записи "на своя глава", ако не бях го правила, всичко щеше да се повтори

# 51
  • Мнения: 651
Ами точно така де-в момента когато усетиш че мърда натискаш копчето WinkНикой не иска от теб да предвиждаш кога ще мръдне Simple SmileГадното е само че поне половин час си увързана с тези колани.Иначе не е нищо сложно за изпълнение.
За малко си помислих,че няма да се справя!

А то защо се прави този запис?Какви аномалии показва или?

# 52
  • Мнения: 64
Почти не видях мами, на които не са правени такива слушания на тоновете.  Rolling Eyes На мен ми правиха чак когато ме приеха в болницата за раждане. На ЖК никога.  Confused
Интересно е защо се получава така при някои от нас...Има ли го написано черно на бяло, че ти се полагат тези слушания на тонове?

При първата ми бременност не са ми записвали тоновете нито веднъж, после разбрах че в моя случай това е бил единствения шанс да се разбере че нещо с бебето не е наред и да се предприеме по-ранно раждане
При втората ми бременност ходих на записи "на своя глава", ако не бях го правила, всичко щеше да се повтори



Ох, милата, много съжелявам. Радвам се, че се радваш на един малък сладур. Явно много зависи, кой ще ти и проследи бременността, безхаберието направо ме изумява. Ей 4дни ми остават ама всеки ден се повече се плаша от това как ще протече всичко. От болката не ме е страх, но от това какво ще се случи с бебето и мен направо ме побърква.

# 53
  • Мнения: 2 013
В 7 месец започнаха да ми правят записи в болницата,понеже се разболях и трябваше да полежа там под наблюдение.
След излизането записи ми правеха на всяка консултация,а като започна преносването-всеки ден!

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Започнаха да ми правят запис на тонове към края на 8 месец.

# 55
  • Мнения: 14 133
Всичко явно е до добра воля на наблюдаващия гинеколог.  newsm78
На мен ми правиха някъде около 31г.с.,  в 39г.с. и ден преди предизвикване на раждането заради високото ми кръвно.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Ходих на запис на тонове от 32 г седмица до края по веднъж седмично , а понякога и по-често.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 4 464
От миналата седмица ходя на запис през два дни. Док, който ме следи на "частно" ме посъветва, след като видя намаляващи води и калцираща се плацента. Днес бях и на ЖК, където изобщо е пълно безхаберие и докторицата все ми се чуди на акъла  #Crazy Тя досега един УЗ ми направи прирегистрирате на бременнността и оттогава единственият й помощник е сантиметъра  ooooh! Но това е друга тема...
НЯкой питаше за смисъла от записа... Както док ми обясни, един половинчасов запис дава информация за състоянието на бебето още преди то евентуално да започне да страда по някакви причини. Тоест той "хваща" бъдещи проблеми.

# 58
  • Мнения: 1 354
На мен започнаха да ми правят записи на тоновете от 30 г.с.

# 59
  • Мнения: 542
като ходех на консултация след 7 месец винаги следяха тоновете!

Общи условия

Активация на акаунт