Издребнявам ли?!

  • 5 727
  • 85
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 617

Чувствителност и възпитание са 2 различни неща. А смятам, че всеки родител възпитава еднакво децата си. Ако в твоето семейство е било различн, извинявай.
Често, когато човек не разполага с някакъв аргумент (като теб), става (излишно) субективно-адресиран към лица, които (най-малкото, също) не познава, предполагайки, че измествайки темата на плоскост далеч от коментираната, бива най-малкото оригинален.
На някои хора е вече късно да им се обяснява, че и чувствителността бива възпитавана Simple Smile но това също е друга тема.

# 31
  • Мнения: 2 471

Чувствителност и възпитание са 2 различни неща. А смятам, че всеки родител възпитава еднакво децата си. Ако в твоето семейство е било различн, извинявай.
Често, когато човек не разполага с някакъв аргумент (като теб), става (излишно) субективно-адресиран към лица, които (най-малкото, също) не познава, предполагайки, че измествайки темата на плоскост далеч от коментираната, бива най-малкото оригинален.
На някои хора е вече късно да им се обяснява, че и чувствителността бива възпитавана Simple Smile но това също е друга тема.

Чувствителноста е усещане и характер. Не се обиждам от плоски и елементарни хора, които използвайки смешни и помпозни изречения, се издигат в очите на слепите. Но и това е друга тема Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 447
Момичета моля ви стига сте се карали.
Нека всеки напише каквото мисли,но няма смисъл да се дразните.
Нека не изместваме темата в друга посока. Hug

# 33
  • Мнения: 387
Не мисля, че издребняваш...но се замисли, описваш хората като родители, които не прекарват празниците със собствените си деца ,пъ кти очакваш да имат отношение към твоите...милата...

човек не може да се разочарова от нещо, което не очаква...

# 34
  • Мнения: 2 584
Да, издребняваш, защото си правиш сметка. Ти даваш - те не. Така излиза, че даваш за да получиш, а не за да зарадваш детето.
Peace
съгласна съм с теб, винаги подарявам защото ми е приятно да го правя и не очаквам да ми връщат жеста, не подарявам за да накарам другите да се чувстват задължение

# 35
  • Мнения: 3 394
не, едва ли издребняваш Confused
може би ако поговориш с тях, знам ли newsm78
интересно е да чуеш какво биха казали

# 36
  • София
  • Мнения: 23 076
Ни най-малко не издребняваш, аз лично много се засягам от подобно отношение. Особено откакто и аз станах майка! Имаме близки приятели и роднини, които откакто се роди детето ми, не са му дали и 2 лв, не са подарили една дрънкалка, а ни идват на гости на ядене и пиене. А това са хора с възможности все пак, не си броят стотинките. Обидно ми е, защото аз съм много щедър човек - никога не пропускам рождени дни, подарявам разни неща с повод и без повод, просто за да зарадвам хората, които обичам и уважавам. Но когато няма ответна реакция, няма капка уважение, отгоре на всичкото към детето ми - вече си имам едно наум!
Съвет не се наемам да ти давам, може пък в скоро време да се реваншират хората по някакъв начин, кой знае...

# 37
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 570
Всъщност, то е съществено за мен. Племенниците ми имат подаръци от нас, защото ние имаме нужда да им подарим нещичко на празник и повод, не защото ще се запише златна точка в досието ми на леля.
Малко ме интересува дали родителите им помнят кой чорап от кого е. Важното е, че аз се чувствам щастлива, когато давам внимание на близките си.
Ти какво внимание мислиш, че си дала на племенниците си /БЕБЕТА/ като си им подарила някое боди или чорап или незнамкаво си  Shocked На него му е все едно на тази възраст - няма да се депресира.
Вниманието може да се изрази по много начини, не само като подарък.
Приемете, че има хора, които не мерят на кантар обичта от близките/към близките с: аз на теб това съм ти дал, ти на мен - не си дал ....

# 38
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, издребняваш, защото си правиш сметка. Ти даваш - те не. Така излиза, че даваш за да получиш, а не за да зарадваш детето.
Това е същност (твоето) материалистично тълуване. Би трябвало е да се досетиш, че има и други страни на една и съща ситуация - например, човек го заболява от това, че не вижда подобното на своето отношение у другия. Тя е давала, защото е искала да даде, заболяло я е, защото на другите им е било все тая, дали ще проявят внимание към нейното дете. Подаръкът е вид внимание, не само материален израз на отношение. А когато то порастне и пак не му дават подаръци (а то очаква такива, знаем децата, как им се радват), какво ще бъде тяхното отношение тогава. В случая много материалистично са постъпили нейните роднини (за съжаление).
Всъщност, не, не е моето материално тълкуване. Така го видях в поста на авторката. Хората са различни и по различен начин изразяват емоциите и чувствата си. Аз разбрах, че нея я боли от това, че другите не проявяват вниманието си по същия начин, както тя го показва. А тя очаква, щом тя е давала, да бъде давано и за нейното дете. Защо? Защо по същия начин?Не защитавам другите, а само коментирам как виждам реакцията на авторката. По мое мнение това е издребняване. Да, децата се радват на подаръци, но когато ние ги научим така. Може да се радват и на други неща, не материални. Но това не е темата. В точно този случай - тя показва, че дава не от сърце и заради детето, а за да получи подобно отношение в последствие и това е моето мнение. Може би щях да погледна различно, ако не беше споменато, че тя е давала подаръци, а само коментира липсата на внимание към нейното дете.

# 39
  • Мнения: 1 303
Всеки има право да се чувства както се чувства..Аз като доста материален човек съвсем в прав текст ще попитам къде е подаръка за бебето Grinning но при нас отношеният са различни,ние сме доста задружно семейство и си казваме каквото има да си казваме,а  и такова нещо до сега не се е случвало Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 7 097
Изпадала съм в ситуация на пълна незаинтересованост към детето ми от страна на много "близък" /биологично/ мой човек, но си казвам, че проблемът е негов - той се лишава от емоцията, а детето ми получава достатъчно обич и внимание и без неговата.
Хора всякакви, просто имаме лошия късмет да са ни роднини.

# 41
  • Мнения: 2 617

Чувствителност и възпитание са 2 различни неща. А смятам, че всеки родител възпитава еднакво децата си. Ако в твоето семейство е било различн, извинявай.
Често, когато човек не разполага с някакъв аргумент (като теб), става (излишно) субективно-адресиран към лица, които (най-малкото, също) не познава, предполагайки, че измествайки темата на плоскост далеч от коментираната, бива най-малкото оригинален.
На някои хора е вече късно да им се обяснява, че и чувствителността бива възпитавана Simple Smile но това също е друга тема.

Чувствителноста е усещане и характер. Не се обиждам от плоски и елементарни хора, които използвайки смешни и помпозни изречения, се издигат в очите на слепите. Но и това е друга тема Simple Smile
Човек може да даде оценка и без да използва квалификации.  Grinning

По твоята логика, чувствителността, след като е характер и усещане, не се възпитава, защото и той също - не.

  Stop

# 42
  • Мнения: 2 617
Всъщност, то е съществено за мен. Племенниците ми имат подаръци от нас, защото ние имаме нужда да им подарим нещичко на празник и повод, не защото ще се запише златна точка в досието ми на леля.
Малко ме интересува дали родителите им помнят кой чорап от кого е. Важното е, че аз се чувствам щастлива, когато давам внимание на близките си.
Ти какво внимание мислиш, че си дала на племенниците си /БЕБЕТА/ като си им подарила някое боди или чорап или незнамкаво си  Shocked На него му е все едно на тази възраст - няма да се депресира.
Вниманието може да се изрази по много начини, не само като подарък.
Приемете, че има хора, които не мерят на кантар обичта от близките/към близките с: аз на теб това съм ти дал, ти на мен - не си дал ....
Определено има хора, които приемат чуждите подаръци, защото всъщност не държат на тях и понеже са толкова "над" тези неща и нематериално насочени, че не смятат за нужно и те да правят такива  Grinning

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Съгласна съм с Tsugumi. Аз също бих се засегнала от липсата на внимание. Затова, не, не смятам, че издребняваш.

# 44
  • Мнения: 1 217
Не издребняваш разбира се,на всеки би му станало болно.На твое място ще започна да се държа точно така към техните деца,както те се държат към моето.Сори,ама мразя да ме използват и да ме правят на идиот.

Общи условия

Активация на акаунт