Издребнявам ли?!

  • 5 723
  • 85
  •   1
Отговори
Всяка Нова Година нося на племенницата подарък, лакомства и пари като ме сурвака, дори и да не се засечем на празника, пак и оставям каквото съм приготвила под елхата при нашите, където тя често ходи.
Тази година като всяка друга, но очаквах, че вече като и аз имам бебче, ще има и за него, но не. Не се засякохме с лелята и чичото, а само с детето и съответно те на другият ден нищо не оставили за моето?!
Болно ми стана, нямат 10 племенника, а само 2, и при положение, че тяхното никога не е подминато, за внимание, занимание с нея няма да говоря, че повече е прекарвала с мен празниците , от колкото с родителите си, защото те все хващаха някъде, където е неуместно с деца и тя естествено е била на моята глава, не ми е тежало, напротив хубаво си прекарвахме, но сега ме заболя, няма подарък, няма да попитат как растем, като ни видят се порадват точно 2 минути и после все едно няма бебе в стаята, да се заиграят да я гушнат, неееееееееее.
От сега е така, ми като порасне и почне да разбира?! Ми моята тъга?!
Издребнявам ли или имам право да се чувствам гадно?

# 1
  • Мнения: 1 749
Така ,както описваш ситуацията...Не,не издребняваш.И на мен би ми станало гадно.
А може чичото да е изчаквал да се видите,за да даде своя подарък?.....
Но,недей да се задълбаваш много-много.

# 2
  • Мнения: 293
Според мен издребняваш...

# 3
# 4
  • Мнения: 1 447
Не мисля,че издребняваш.На твое място и на мен щеше да ми стане болно от такова отношение.

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 17:24 от mimoza04

# 5
# 6
  • Мнения: 5 710
Разбира се, че не издребняваш.
Бебето може да не яде вафли, но все има какво да му се донесе. Въпросът е на отношение и внимание.

# 7
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 559
И аз мисля, че малко издребняваш. Не се ядосвай за такива дреболии . Може да са решили, че бебчо е много малко и не разбира от подаръци, сигурна съм, че догодина ще има и за него. Grinning

# 8
  • Мнения: 1 425
И аз мисля, че малко издребняваш. Не се ядосвай за такива дреболии . Може да са решили, че бебчо е много малко и не разбира от подаръци, сигурна съм, че догодина ще има и за него. Grinning
напълно подкрепям. Има и други варианти ... един липсващ подарък не е повод за депресия. Аз също тази година подарих подарък на голямата племенница, а на малката която е бебе не бях купил. Дано снахата не мисли като авторката.

# 9
  • Мнения: 1 749
Ъъъъ....защото е бебе?Все едно не може да му се купи някаква играчка или боди?Въпрос на внимание и отношение беше казал някой по-горе?Мда...
Друг е въпроса дали са имали финансите,но,според мен случая явно не е такъв.

# 10
  • Мнения: 581
 Имаш право да се чувстваш както ти идва отвътре.Може би като цяло си по-чувствителен човек.
 На мен такова нещо не би ми направило впечатление и не бих се тюхкала.
 
 като ни видят се порадват точно 2 минути и после все едно няма бебе в стаята, да се заиграят да я гушнат, неееееееееее.
Може просто да се съобразяват с това, че бебето е малко и не е хубаво всеки да го гушка и да играе с него.Аз лично на никой не съм позволявала да ми гняви бебето и да си играе с него повече от две минути.Аз самата също точно толкова обръщам внимание на бебетата на близките ми, но си казвам съображенията именно за да не си помислят, че не обичам мъничетата.
Колко е голямо детенцето ти всъщност?

# 11
  • Мнения: 5 710
И аз мисля, че малко издребняваш. Не се ядосвай за такива дреболии . Може да са решили, че бебчо е много малко и не разбира от подаръци, сигурна съм, че догодина ще има и за него. Grinning

 Shocked
Племенниците ми имат подаръци от нас от ден първи, в който са се родили.
Малко, много, според момента. И през ум не ми минава да ги подминем с подарък за Коледа, защото не разбират.

# 12
  • Мнения: 1 447
Ъъъъ....защото е бебе?Все едно не може да му се купи някаква играчка или боди?Въпрос на внимание и отношение беше казал някой по-горе?Мда...
Друг е въпроса дали са имали финансите,но,според мен случая явно не е такъв.
Напълно съм съгласна с Китана като са бебета не са ли ни пак племенници?

# 13
  • Мнения: 22 407
Може хората просто да не са се сетили, все пак за първи път е празник заедно с бебето.
но ако това се превърне в традиция, вече е друго.

А относно коментарите - ама то е бебе, това е голяма простотия. Винаги има какво да се купи на едно бебе, дрешка, играчка и то като не разбира, родителите му със сигурност разбират.

# 14
  • Мнения: 2 522
Не издребняваш, но не си го слагай на сърце.
И моите, и на мъжа ми най-близките роднинини, не се сетиха за нас по Коледа и Нова година. Най ми е болно за това, че свекър ми /живеем в един квартал/ дет се вика не дойде да си види внучето /не да му подари нещо/, но вече претръпнах. За брат му на моя мъж важи същото. Да не говорим за моите две първи братовчедки - тях не съм ги чувала от месеца. Майната им на всичките! Важното е че с мъжо се разбираме и си гледаме детето. Пък кой, кога и какво подарил - хич не ме интересува.

Общи условия

Активация на акаунт