Пангасиус ?!?!

  • 135 685
  • 206
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
И аз си пазя този линк от Цецето, но все още не съм го пробвала това масло, трябва да си създам навик да си го правя така. А това означава ли, че е по-малко вредно (мазно) маслото?

# 16
  • Мнения: 373
ОООООООО Пангасиуса е страхотна рибка, аз я правя на рибарски пай! Намазнявам една йенска правоъгълна тавичка; нарязвам на хапки едно филе пангасиус около 600-700 гр и нарязани на колелца рулца от раци, смесвам ги в купа като добавям и една чаша царевичка, осолявам на вкус, слагам малко чер пипер и лимон и ставям да си поеме от подправките докато приготвя бешамела. Бешамела приготвям по стандартния начин с около 600 мл прясно мляко, масло и брашно около 3-4 с.л., индийско орехче и като е готов бешамела слагам и нарязан пресен магданос. Рибата изсипвам в тавичката и заливам с бешамела, отгоре намазвам картофено пюре около 500 гр, а пюрето се намазва с едно разбиро яйце, за да стане хрупкава коричка. Пека около 20-30 мин. Става нещо невероятно вкусно!!!

# 17
  • Мнения: 229
И аз си намерих рецепта за пангасиус тук от форума е от темата за Никулденската трапеза
та 2-3 филета се слагат в тавичка е се заливат с 1 кофичка кисело мляко ,чесън и копър ,чер пипер според вкуса.Така престояват половин ,един час и се пече двайсетина минути.Става много вкусно!

# 18
  • Мнения: 27 524
Риба и кисело мляко  #Crazy
Стига, де, това са несъвместими комбинации  Stop

# 19
  • Мнения: 3 459
Яла съм е и печена и пържена.
Изобщо не ми хареса.
  Sick

# 20
  • Мнения: 1 541
Понеже вкъщи нищо не се панира или пържи ето как я приготвям аз (става и с всяка друга хубава бяла риба филе). Всичко правя на око, така че точни мерки не мога да дам.
Нарязвам филетата на парчета колкото fish fingers горе- долу. Слагам ги в купичка и ги заливам със сок от един-два лимона. Оставям ги в хладилник да поемат малко.
В една купичка смесвам малко галета, грис (повече от галетата) и подправки за риба (може готов микс, но те са пълни със сол и други гадории, така че аз лично си слагам по наш вкус сухи подправки).
В друга разбивам едно яйце с капка- две лимон.
След това топя в яйцето и в сухата смес и нареждам върху пергаментова хартия в голяма тава. Напръсквам със зехтин (аз използвам нещо подобно на пулверизатор за зехтин, но може и да се полеят съвсем лекичко просто) и пека. Стават като панирани и без притеснение можете да ги дадете на децата, които пък е ясно какви фенове са на храната с пръсти  Wink

# 21
  • Мнения: 711
Аз само 1 път съм я купувала и я задуших на фурната, но честно казано изобщо не ни хареса - даже я изхвърлих. Разбрах после, че най-хубава ставала пържена.  Peace

# 22
  • Germany
  • Мнения: 1 581
И моето семейство обича пангасиуса, ето един вариант - слагам три филета цели в намаслена тавичка и заливам с 200-300 гр. течна сметана (може и сладка), в която съм добавила вегета, девесил, копър (или готова подправка за риба) и запичам за около 20 мин. на фурна, подходяща гарнитура - варени картофи, много е вкусно.

# 23
  • София
  • Мнения: 100
и ние не можахме да я ядем тази риба, аз я пекох на фурна и не стана хубава, много мазна и леко горчива

# 24
  • Мнения: 3 268
Тази риба не се пече.В никакъв случай.Панирана или в масло става просто превъзходна.По Коледа пак ядох от нея и не можех да спра.

# 25
  • Русе
  • Мнения: 659
Аз понеже избягвам да пържа, съм я пекла във фурната, използвам фикса на Маги за риба в сметанов сос, получи се и ни хареса много. Правих я и по друг начин (както правя пастърва обикновено във фурна)  - всяко парченце го завивам във фолио и слагам домат, нарязани на филийки, лук и малко масло. Също се получава страхотно Peace Преди малко даже мъжът ми каза, че щял да вземе такава риба Laughing

Последна редакция: пн, 05 яну 2009, 17:24 от violet

# 26
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Скоро приготвяхме за пръв път такава риба.Филенцата ,заедно с девисил,морков и гъбки ги загънахме в пакетчета фолио и пекохме във фурната ,на мен лично много ми хареса.Самата риба ми се стори по-мазничка,предполагам ,че и приготвена на скара ще е страхотна.
И аз я правя по подобен начин!  Peace
изкушавам се да опитам пържена, ама не ми се виси на котлона беееее.......  Sad

# 27
  • Мнения: 27 524
изкушавам се да опитам пържена, ама не ми се виси на котлона беееее.......  Sad

Е, ти  като че ли грах ще пържиш зрънце по зрънце  Laughing Hug В един голям тиган или във фритюрника става за десетина минутки, не се виси изобщо  Wink

# 28
  • софия
  • Мнения: 25 432
Охххххх, и на мен ми идва мазна и не я харесвам много ... Може да пробвам някой от предложените от вас начини. Не обичам да пържа или панирам, и до сега съм я пекла във фолио и на грил-тиган.

P.S. В момента е на прИмоция в Кауфланд Simple Smile

# 29
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
съвсем скоро го правих с доматен сос на фурна, стана убиец Wink
сложих пресен лук, дивисил, магданоз, доматена салса и рибката на парченца

Общи условия

Активация на акаунт