вреди ли всекидневното пътуване с автобус?

  • 3 779
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте и честита нова година на всички! Hug.С мъжа ми смятаме да се местим да живеем на друго място и понеже е малко отдалечено от града на мен ще ми се събира всеки работен ден по 20-25 минути пътуване с автобус на отиване и връщане(нямаме кола:().Ще се местим  най-вероятно в началото на февруари,тогава ще съм към 22-23 г.с.Това,което ме интересува,е някой има ли информация дали всекидневното пътуване с автобус на толкова малко разстояние вреди по някакъв начин на бременността?И самите вие пътували ли сте по време на бременността си,в кой месец,на какво разстояние и това отразило ли ви се е по някакъв начин?

# 1
  • Мнения: 9 973
дали с кола,или автобус,все тая-пак е път и пак може да предизвика контракции.Успокоително е в случая,че е късо разстоянието.Аз след 700км. пометнах близнаци в 7 гс.,но си беше път мойто Confused

# 2
  • Мнения: 9 814
Ами мен всеки ден ме клатушка ту автобуса, ту колата до работата.
Пътувала съм така и с първата си бременност.
Нищо не ми е станало.

П.П. Всъщност така пътуват всеки ден хиляди работещи бременни.

# 3
  • Мнения: 1 795
На мен лично пътуването с автобус до работа не ми понесе, 2 пъти влизах в болница и накрая се предадох и си останах в болнични, но предполагам, че е до организъм.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Според мен, ако няма нещо друго, освен пътуването, което да те притеснява не е проблем! Проблема би бил, ако стоиш права през цялото време или те блъскат в корема!

# 5
  • София
  • Мнения: 44 041
не вреди, само сядай задължително, че ако спре рязко, да не получиш лакът в корема или някоя такава благинка Wink

# 6
  • Мнения: 4 335
Дали кола или автобус все се клатушкаш,ако нямаш никакви други оплаквания не мисля,че е проблем.
С автобус пьтувах рядко,но с кола всеки ден,не сьм имала проблеми.

# 7
  • Мнения: 521
Автобуса си тресе гадно,но много бременни го използват и нищо им няма.Само и аз да кажа като другите,гледай да си седнала и ако никой не ти  направи място,нахалствай  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 6 274
Ако бременността ти е безпроблемна, не мисля, че ще ти навреди по някакъв начин...

# 9
  • Мнения: 941
мисля че нищо няма да ти стане, ако на теб ти е удобно. Задължително седнала. Аз патувах не с автобус но с маршрутка и не съм имала проблем, само последния месец вече ми беше малко неприятно това друсане,

# 10
  • София
  • Мнения: 3 524
И самите вие пътували ли сте по време на бременността си,в кой месец,на какво разстояние и това отразило ли ви се е по някакъв начин?

аз лично пътувах от началото на бременността до излизането в 45 дневния отпуск всеки ден с автобус и трамвай поне по 30 минути, отделно и с кола доста.  не  ми е станало нещо от това, тежеше ми без значение на превозното средство, защото бях станала кит Laughing даже пътувах в повечето случаи права защото рядко ми отстъпваха място.
пътувала съм и извън софия.- до пловдив и стара загора (споменавам ги с оглед въпроса ти за разстоянията)
според мен за това нещо си говори с наблюдаващия лекар- всяка жена кара различно бременността и това което не би навредило на една, не означава непременно че няма да навреди на друга. Peace

# 11
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Според мен, ако няма нещо друго, освен пътуването, което да те притеснява не е проблем! Проблема би бил, ако стоиш права през цялото време или те блъскат в корема!
С автобус даже е по-безопасно от кола от гледна точка на ПТП.Аз лично карах през цялата бременност,слязох от колата 2 часа преди да родя.Ако бременността е О.К.-проблем няма.

# 12
  • Мнения: 3 929
Аз ходех на работа почти до последно, като офисът е в другия край на града от мястото, където живея, т.е. всеки ден пътувах с маршрутка и кола в едната посока около час - час и нещо. Нищо лошо не се случи, слава Богу. Но все пак е добре мнението си да каже докторът, който следи бременността ти.

# 13
  • Мнения: 9 429
Ако нямаш оплаквания,не виждам нищо нередно Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 2 374
Всъщност не се бях замисляла,през цялата си бременност съм пътувала в рейсове и предимно в маршрутки,нищо не ми е станало,стига да има къде да седнеш де,че иначе е много кофти.

Общи условия

Активация на акаунт