Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 217 отговора

в малка къща

Момичета,
имам поредния проблем с Криси - не можем да откажем нощното хранене, когато се събуди около 3-4 часа сутринта.Опитвам какво ли не- люшкане, водичка, ама не и не, докато не цокне млекце, не млъква....
Моля кажете как се справихте с това?
Аз с баткото нямах проблеми, но тази госпожичка ми разказва игрите - то не са колики, рев , безсъние, ами сега и това...
Давайте идеи, какво да опитам?

Цитирай

Когато стомахът ти стърже от глад, минава ли ти с вода?
Всяко бебе има различни нужди, съответно различен брой хранения през денонощието.
Няма как ти да нацелиш бройката, в единия слуай ще даваш повече, в другия детето ще се дере от глад, води се по нея, та тя е само на 1 месец  Rolling Eyes
Повечето бебета поне до 1 г. имат по 1 нощно хранене ...

Цитирай

София

хи-хи-хи Very Happy виж ми подписа-толкова дни,все по 4-5 пъти ставам и храня-по 800мл. мляко изпива през ноща.През деня се храни нормално.Първо колики,после зъби ooooh!Тръгнал ни е първи кътник-става в 3ч. и заспива в 5ч.-играем,пеем...Ляга в 20ч.,става в 6:15ч. или в 7ч.
Цитирай

Плевен

Тя е малка още според мен да я отказваш, но аз само биба му давам. Все още се буди през нощта, но с бибата заспива пак. Ако се разреве много вече му давам да яде, но само в краен случай. Само че при нас на около 2 мес. и половина и двамата спряха да ядат нощем.
Цитирай

Бургас

И двете ми деца се отказаха сами след третия месец. Не съм ги лишавала от хранене през нощта. Представям си го все едно аз огладнявам по никое време, отивам до кухнята и о, ужас, някой ми е взел всичката храна и ми е оставил шишенце с вода.
Цитирай

София

Никол   bouquet

За пореден път се учудвам защо изобщо се връзвате на тъпите акушерки в болниците. Вие като сте гладни - ядете ли или пиете вода?
Новороденото НЕ прави разлика между ден и нощ, следователно НЕ знае, че през нощта вие спите и съответно то трябва да спи,  а не да яде. Така че моля ви хранете си децата, докато сами не откажат нощното мляко.
Особено пък в такъв случай, когато говорим за едномесечно бебе.
Цитирай

Стара Загора

Ами, въобще не съм се стремяла да се справям с това, кърмя на поискване и денем и нощем.
А бебе на 1 месец е прекалено мъничко да го отказваме на сила от нощните хранения, то има нужда от тях (за да не се чудим после, защо не наддава колкото трябва  Mr. Green).
Моите големите и двамата се отказваха от нощното кърмене около 4-месечна възраст, но... само за около месец. После пак си го връщаха и така до отбиването. Никога не съм отказвала, въпреки че на каката накрая и беше станало по скоро навик да се събужда по 10 пъти на вечер, да цокне 2 пъти, да се успокои и да заспи... до след 15 мин. Smile  Но на мен не ми е било проблем.
Цитирай

Не я насилвай, ще се откаже, когато е готова. Моят син сам отказа нощното хранене на месец и нещо и го възстанови на 10 месеца. Сега се храни нощем, после играем час-два, после пак пийва малко мляко и тогава заспива.
Цитирай

след Околовръстното

Нуждите на всяко бебе са индивидуални.Моите се отказаха сами от нощно хранене на месец и половина-два.Малката се отказа и от ранното сутрешно и предпочита да спи.Но това не означава ,че и твойто бебе или на някоя друга мама ще е така.Най-добре го храни-то само ще се откаже когато бъде готово за това.
Цитирай

София

Нито го насилвам да спира нощното хранене, нито да яде през 3 часа - яде когато огладнее/ожаднее и вярвам, че детето най-добре знае какво му се прави и е инстинктивно по наясно със здравословното хранене. Гърдите ми не преливат от кърма и за мен всяко едно хранене е добре дошло като стимулант на лактацията.
Цитирай

Стара Загора

Моята беба е на 2 месеца и малко и към втора седмица спряхме яденето в три през ноща, нашето педи каза , че беба трябва да има 6 часа сън без ядене за да почине коремчето й. Две, три вечери плака, но с водичка малко става работата или  чайче против колики. Последно яде към 12 и после 6-7 сутринта, когато стане. По принцип детето само си прави режима, имаме вечери когато към 9 като заспи не се буди в 12, а към 3-4 и тогава и давам да яде, но това е рядко.
Цитирай

Бургас

Нашият син до година и шест месеца си хапваше редовно в 2 часа през нощта, сега съм се зарекла живот и здраве второто няма да го храня вечер и това е.  Моят съвет е да изчакаш още месец, може само да се откаже от нощното хранене.
Цитирай

софия

Здравей, ние  отказахме  малкия или  той се  отказа  на месец  и  половина-два.  Към 22.30  -  последния му  прием  на  мляко  - беше значително  по-голямо количество,  за  да  може  да  не  се  буди от  глад  и да му  почине   стомахчето (съвет  на педи).  Не  вярвах,  че  ще  има  ефект  ,  но за  2-3  дни  спря да  се  буди  през ноща  за  хапване.  Но и   аз  смятам, че  си  е  индивидуално -  според детенцето  Smile  
Цитирай

В райската градина

Раничко е да отказваш бебето от нощното хранене, освен ако само не се откаже.
Но съм категорична, че над годинка вече не трябва да яде през ноща. Естественно при зъби, боледувания и неразположения не бих лишила детето от мляко през ноща, но излишно да му давам само защото така е свикнало е за мен грешно. До към третия месец си хапваше и през ноща, после сама се отказа - имаше моменти на възвръщане на нощното хранене, но за кратко. Сега пие водичка или малко разредено сокче през ноща, но се буди рядко, предимно при някакво неразположение.
Цитирай

Оileán na leipreachán

Никол   bouquet

За пореден път се учудвам защо изобщо се връзвате на тъпите акушерки в болниците. Вие като сте гладни - ядете ли или пиете вода?
Новороденото НЕ прави разлика между ден и нощ, следователно НЕ знае, че през нощта вие спите и съответно то трябва да спи,  а не да яде. Така че моля ви хранете си децата, докато сами не откажат нощното мляко.
Особено пък в такъв случай, когато говорим за едномесечно бебе.
Както виждаме, не само "тъпите акушерки в болниците" са виновни, ами и такива светила като лекарите дават съвети за "почивка на коремчето"...  ooooh!
Направо ще падна...  Shocked
Към авторката - бебето не е играчка, за да го настройваш според твоите нужди...
Ти трябва да се настроиш според неговите...
Щом плаче, значи е гладно...
Щом е гладно, трябва да яде....
Ти чувала ли си, че гладът предизвиква у бебетата физическа болка ???
Искаш ли да причиняваш болка на детето си ?
И то, при условие, че то самичко ти показва, че е гладничко и иска да яде...
Стига с тези глупости - водичка.... и тем подобни...
Храни си детето, докато се събужда...
То самичко ще спре, когато му дойде времето...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 217 отговора