Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте и за много години на всички.
Много се чудех как да кръстя темата, която пускам. Става въпрос за следното: синът ми е на 2 г.и 10 м. От известно време започна да проявява предпочитания към един от нас с баща му - ту казва: "Ще си обичам само мама", ту обратното : "Искам си само тати". Или пък, говори така когато е с някоя от бабите си и с мен - предпочита мен съответно. Чела съм преди за подобно поведение при деца на тази възраст, но сега не успях да намеря нищо. И въпреки, че знам, че се случва, ми става много болно, но по-важното е, че не знам как да реагирам в такива моменти.
Е, случвало ли се е и на вас?
Цитирай

"О, мамо колко те обичам. Най-много от всички, толкова си сладка!"- това са думи на дъщеря ми, при които ми се разтапя душата. Половин час по-късно: "Тати, тати, тати се прибра. О, тати толкова ми беше мъчно за тебе, само теб обичам!" - съпругът ми се усмихва щастлив, а аз се усмихвам ехидно.
Това се повтаря всеки ден при нас и не виждам нищо странно и/или страшно.
Сега пък твърди че, ще обича само братчето си като се роди.
Защо си мислиш че, детето те манипулира?
Цитирай

За мен това не е манипулиране.
Синът ми ме предпочита. Винаги! Когато мен ме няма - предпочита баща си. Когато е само с бабите и дядовците си - има си съответните предпочитания към тях. И все пак - пита  за мен. Почти на 4 г. е. Не виждам причина да не е привързан към нас.
Цитирай

в гори тилилейски

При нас предпочитанието в момента е към този, който ще му угоди - пък било то и външен човек - манипулатор да видите. И аз не знам как да реагирам. Забранявам това, което иска, ако не го смятам за редно.  Ако някой има опит - да сподели.
Цитирай

София

И аз мисля, че детето просто изразява обичта си, без да ви манипулира.
Цитирай

Благодаря ви за отговорите! Нарекох товаповедение манипулация, защото бях чела нещо подобно преди време и така беше формулирано.
Цитирай

Аз мисля,че на тази възраст за децата нещата са доста опростени-този който задоволява капризите им е добър и предпочитан,този който наказва и отказва-не.това няма нищо общо с привързаността  и с връзките и чевствата,които спорд мен все още се изграждат и оформят,избистрят в тяхното съзнание.На  баща си казват-"не щеш тати",а на мен-"не щеш мама".Реагирам спокойно като казвам-е, нищо-ти не ме искаш,но аз те искам,защото съм ти мама,обичам те такъв/такава ,каквато/какъвто си и ще се постарая винаги да съм до тебе.Само след малко чувам-искам мама!Тази игра на искам и не искам просто си е период-вярвам ,че ще отмине.
Цитирай

Варна

Рая сменя посоката както и отърва, в смисъл, където мисли че ще мине номера там прави "четки"  Very Happy. Съгласна съм, че това до някъде е манипулация.
Цитирай

Stara Zagora

Дъщеря ми когато я попита баба й кого обичаш най-много казва мама,тати брат ми и т.н изброява всички.
Все още не може да разбере думата най-много,всички ги обичала най-много.
Много често когато не и угодя нещо казва "аз не те обичам,обичам само тати и обратно."
Цитирай

Варна

Темата е страхотна.
Синът ми като беше по-малък . Ако нещо не става какато той иска ядосано отсичаше: Ще си намеря други родители!
Аз спокойно му отговарях: Потърси си, да видим дали ще намериш  Wink
Само след малко идваше и ме гушкаше като ми казваше, че много ни обича.
Сега като е вече голям знае, че за него ние сме най-добрите. Даже се е убедил . Прави си сравнения.
 Просто са в такава възраст децата и най-добре да не се хващаме за думите.
Цитирай

Sofia

Оо при нас редовно се случва ту да обича единия ту другия повече. Но не мисля, че ни манипулира, по този начин изразява обичта си.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.