Любов и секс

  • 11 133
  • 155
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 448
Пускам темата за една чисто хипотетична ситуация, не е свързана с вземане на някакви житейски решения мои и т.н. Но няколко разговора и размисли върху определени ситуации ме накараха да се замисля. Ако изключим идеалния вариант любов + страхотен секс ( което е ясно, че всеки би искал и търсил в живота си ), в чисто емоционално удовлетворителен план какво бихте предпочели. Любов без възможността да я консумирате, но изгаряте за този човек, обичате го с цялото си сърце или хубав секс без любов, просто за удовлетворяване на нагона?  Rolling Eyes
Кое от тези двете е по ценно за вас?
Или смятате, че само по себе си нито едно от двете не означава нищо.  Thinking
С други думи струва ли нещо любовта, ако не може да се консумира и има ли значение секса без любов?

Особено ценни ще са ми мнения от хора преживели някое от тези състояния.
Започването на едно масово хвалене, че милото е най голямата любов в съчетание със страхотен секс е безсмислено, всички знаем, че е така.  Simple Smile

# 1
  • Мнения: X
Случвало ми се е да правя секс без любов,имаше харесване,но нищо повече.За мен има огромна разлика между секса със и без любов.Може би не е валидно за всички,визирам жените,но аз не мога да изпитам това удоволствие,както от секса с любов...а така за мен секса се обезсмисля...
А какво предпочитам?Така,както си описала нещата,разбирам,че обичам някого от разстояние и не мога да бъда с него...ако е така,защо ми е такава любов?!
А ако живея с този човек,защо не мога да го имам?
Малко е объркан въпроса ти...
Но мисля,че винаги ще предпочета любовта,защото в нея при всички случаи има възможност за някакво развитие,докато при единия секс...ами много бързо той омръзва,когато нищо друго не го подхранва...

# 2
  • Мнения: 4 068
За мен само по себе си нито едно от тези две неща не е от особено значение. Събрани заедно да. Иначе ми се е случвало да правя секс без любов, а само със страст разбира се. Предполагам, че на повечето хора се е сручвало и няма нищо лошо в това. Човещинка така да се каже. Обаче ако съм поставена в позиция да избирам между двете сигурно бих избрала секса без любов пред изгарящата любов без перспектива. Не обичам да страдам от несподелени чувства, а секса си е чисто физиологична нужда та затова такъв би бил избора ми. Е най-добре е двете да си вървят ръка за ръка де.

# 3
  • Мнения: 2 448
Значи малко да уточня тогава. Не става дума за несподелени чувства, а за невъзможност да бъдеш с този човек. дали заради разстояние или нещо друго няма значение.
За развитие не искам да говорим защото в живота винаги може да има развитие в една или друга посока, може любовта да умре дори и да е консумирана, както и страстен секс да омръзне.

Изпадал ли е някой в подобна ситуация(една от двете) и до колко е била ценна тя за него?  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 2 388
С други думи струва ли нещо любовта, ако не може да се консумира и има ли значение секса без любов?

Струва любовта и то много. Доста "скъпа" излиза.

Сексът си е секс. За мен той е на ниво физическа потребност. Може да бъде невероятен и то без любов. Разбира се варианта 2 в 1 тук не го коментирам. Кой не би го искал?

Ако трябва да избирам чисто хипотетично, избирам секса.
Сърцето ми няма да издържи на още една такава любов.

# 5
  • Мнения: 2 161
Хубав секс,естествено.Все пак съм жива.Нещата,които не мога да изконсумирам,ме изнервят.

# 6
  • Мнения: 2 161
Чувствам се като чайка сред гугутки.Нали трябваше да избираме едно само от двете?А вие ги събирате.

# 7
  • Мнения: 4 068
Е това е друго тогава. Била съм в такава ситуация. Голяма любов беше, а се виждахме наистина рядко. Беше по времето на писмата в пликове по пощата и аз още пазя неговите. Пишех му поне по две писма на седмица. Мечтаехме за семейство и деца, но тогава аз още бях ученичка. Накрая разстоянието все пак си каза думата и някак се отдалечихме и май аз бях тази, която не издържа. Разделихме се. Аз се омъжих, а после и той се ожени и чух че имал дете. Да си призная понякога, когато се скараме със съпруга ми се присещам за този човек и си мисля как ли щеше да бъде с него, но това само в моменти на афект. Никога не сажълих за решението си. Ако трябва да избирам пред секса без любов и такава една любов от разстояние и с редки срещи ще избера второто.

# 8
  • Мнения: 3 394
секс Peace По-добър тонус, кожа, коса, настроение.....
А пък да страдаш по несподелена или невъзможна любов, едва ли ще ме направи щастлива Whistling
Но хора всякакви!

# 9
  • Мнения: X
Очи,които не се виждат ,се забравят!  Има много истина в това.Страданието по такава любов е по-кратко от пролетния дъжд.И обикновено човек бързо забравя това,което не може да има.
В този смисъл не виждам дилема тук.
А не мога да си представя как ще живея с един мъж,а ще копнея по друг...на мен лично не може да ми се случи...просто няма да мога да живея с някого,когото не обичам.Така че и сексът без любов отпада...
Сещам се за още варианти...хипотетичната ситуация се оказа с много хипотетични възможности...

# 10
  • Мнения: 1 232
избирам любовта Embarassed,леле аз ли съм най задръстена и старомодна в тоя форум Mr. Green,то верно не обичам много фитнес ама само секс без чуства хич не ми се нрави ,а той си е просто една гимнастика и нищо повече,не говоря хипотетично опитала съм не ми хареса Grinning
Любоффффффффф ,аааааааааа любооооооооооооооф Embarassed това е друго нещо може да ме прави малко тъжна,малко вглъбена може би рееща някъде,но ми носи опиянение,зарежда ми батериите,преосмислям много неща  и най-вече живееяв собствен свят без да губя чуство за реалност Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 2 388
Очи,които не се виждат ,се забравят!  Има много истина в това.Страданието по такава любов е по-кратко от пролетния дъжд.И обикновено човек бързо забравя това,което не може да има.

Явно зависи от човека.
При мен изобщо не важи това правило. Даже е с обратна сила.

# 12
  • Мнения: 4
любов на 100%

# 13
  • Мнения: 2 448
Очи,които не се виждат ,се забравят!  Има много истина в това.Страданието по такава любов е по-кратко от пролетния дъжд.И обикновено човек бързо забравя това,което не може да има.

Ами вие под имане само консумиране на секса ли намирате?  Rolling Eyes Можеш да говориш с този човек и на хиляди км да е. Интернет за какво е? Можеш да знаеш, че те обича, но по една или друга причина не можете да консумирате връзката?
Това нищо ли е? Не биха ли ви радвали поне малко такива чувства? Емоциите в една връзка нищо ли са, ако няма цуни гуни?  newsm78

# 14
  • Мнения: 1 232
Очи,които не се виждат ,се забравят!  Има много истина в това.Страданието по такава любов е по-кратко от пролетния дъжд.И обикновено човек бързо забравя това,което не може да има.

Явно зависи от човека.
При мен изобщо не важи това правило. Даже е с обратна сила.
м дааааааа и чисто хипотетично предположи,че любовта на живота ти работи в чужбина да речем и най-честия ви контакт е този по скайп,не можеш за момента да отидеш при него,познавам много такива семейства,тогава....

Общи условия

Активация на акаунт