Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте всички,
С жена ми имаме следния проблем, за който се надявам някой да може да ми даде поне съвет:
От четири години се пробваме да имаме дете. Тя е на 41 г. и има вече едно дете.
Два пъти забременява по нормален начин и плода спира да расте в шеста седмица. Според хистологичните и генетични изследвания всичко е нормално. Следват кюртажи и операция за отстраняване на малка киста. След тези проблеми се насочихме към инвитро, защото времето напредва. Още при първия опит имаше две успешно оплодени яйцеклетки, успешно вкарани в матката. Едната не се задържа а другата изкара пак до шеста седмица и спря да се развива ембриона.
Според няколко гинеколога това е Божа работа, но явно има и друго, за което нямаме обяснение.
Моля Ви, ако някой има идея да я сподели.
Благодаря предварително.
Цитирай

Съжалявам zа zагубите ви.

Правили ли сте генетични и имунологични zа тромбофилия, НК клетки и цитогенетични? Ако не сте, направете ги. Според мен 3 аборта един след друг не са само Божа работа.
Цитирай

След като сте правили генетични изследвания, проблема може да е имунологичен. А TSH и PRL в норма ли бяха newsm78?
Цитирай

по света и у нас

.. Според хистологичните и генетични изследвания всичко е нормално...
Нещо не разбрах,правила ли си е имуннологични и генетични изследвания,ако не е задължително трябва да ги направи!Първо трябва да се обърнете,ако вече не сте към гинеколог–специалист по репродуктивни проблеми.Следват горепосочените изследвания,лично на нас ни назначиха и кариотип,за да се види най добре положението,дали са генетично изменени хромозомите.Направете консултация и с ендокринолог–да пусне изследвания на щитовидната жлеза.
Не напоследно място може да си пусне хормоналните и един вагинален тампон сама в някоя лаборатория.Макар да не вярвам проблема да идва оттам.
Желая ви успех! Peace
Цитирай
Благодаря на всички.
Определено имам насока към която да се насоча.

Успехи на всички
Цитирай

София

най-често, причините за повтарящи се ранни спонтанни аборти, какъвто е вашият случай, са следните:
1. имунологични причини - наличие на определени видове антитела, които пречат на развитието на ембриона. препоръчвам изследване при специалист, който е запознат с репродуктивните проблеми и имунологията. такива има в клиника "Надежда" при д-р Стаменов и в клиника "София" при д-р Владимиров в София, а много са добри в тази област в КИРМ "Плевен" при доц. Конова
2. генетични - аномалии, които водят до тромбофилия и невъзможно кръвоснабдяване на ембриона. изследване - пак на същите места.
3. ендокринни - проблеми с щитовидната жлеза, хипотиреоидизъм, синдром на Хашимото и др. изследване на щитовидните хормони на всяка цена.
4. вируси - да се изследва за цитомегаловирус, херпес, рубеола. също за хламидия - превантивно.
5. анатомични - дефект в маточната кухина. ако се предположи такъв проблем, се прави хистероскопия за оглед на матката отвътре.
6. при вас трябва да се отчете и възрастовия фактор. на тази възраст, намалява силно броят на качествените яйцеклетки, съответно се увеличава вероятността от увреден ембрион и спонтанен аборт.

3 последователни мисед аборта не са "божа работа" и е излишно да губите повече време и пари за инвитро, преди да се установи причината за абортите.

къде правите инвитро? добрият инвитро специалист е наясно с нещата, които ви написах, и не би махнал с лека ръка на фактите. може би да обмислите смяна на клиниката, та да можете да получите комплексно лечение?
Цитирай

по света и у нас

При повтарящи се спонтанни аборти е абсолютно задължително да потърсите помощ от специалист. Подходящ за това е доцент Конова от клиниката в Плевен.
На първо място спрете да посещавате кварталният гинеколог, защото изказване от типа на Господ си знае работата е всичко друго, но не и професионално.
Възможно е проблема да е много лесен за решение и да налага просто лека терапия или консултация с подходящ доктор.
Успех ви желая и дано послушате съвета ми  Hug
« Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 23:11 от Taни »
Цитирай

далече от България

Jam, само ако знаеш колко си ни полезна в този форум, и колко нови и полезни неща научавам от твоите постове. Възхищавам ти се! Аз съм в началото на борбата за бебе / след 1 неуспешно инсе на ЕЦ/ и искрено ти благодаря за готовността винаги да ни помагаш.
 Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.