Запушен нос и хъркане на бебе?

  • 90 749
  • 20
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Здравейте. Незнам какво да правя. Снощи от 3 часа бебето ми е неспокойно. Диша тежко, все едно му е запушен носът, даже и хъркаше. Първата ми работа беше да се обадя на педиатъра ни, но й е изключен телефона. Пробвах да изкарам сополки /ако има/ с аспиратора за нос, успях но малко. До сега не се е случвало и незнам какво да правя. Иначе няма температура, нито кашля, но мисля, че му е запушен носа. Посъветвайте ме как да прочистя нослето, ако сте минали през това. Диша тежко само когато спи.

# 1
  • Мнения: 2 960
ами промивай нослето със Стеримар и изтегляй редовно сополките-защото за бебо е истински кошмар запушения нос-особено ако пък иска и залъгалка... ooooh!става еднааааа Mr. Green
Другото важно нещо е ,да не допускаш да се изсушава въздуха при бебето/някой отоплителни уреди страшно изсушават въздуха-други по-малко ,но все пак..../,проветрявай често ,вземи си овлажнител.
На такива малки бебчета слагат от онези капки Коларгол-но за тях трябва да питаш педито!!!

# 2
  • софия
  • Мнения: 55
здравей,ние имаме съ6тия проблем о6те от раждането-по време на сън се 4ува едно хъркане сяка6 е запу6ен носа и има секрети,ходихме няколко пъти на лекар и вси4ки казват-нормално е,просто ноздри4ките са о6те мн. тесни и затова се 4ува това хъркане.ако иска6 си вземи стеримар-на мен това ми препоръ4аха-и впръсквай в нослето.той е под налягане и премахва по ефективно ако има не6то от обикновения физиолог. р-р.Успех! Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Пръскай начесто Стеримар в носа и при първа възможност заведи бебето на педиатър.

# 4
  • Мнения: 2 374
И аз мога да те посъветвам само със Стеримар да промиваш нослето,за толкова малко бебе няма какво друго да даваш.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 740
Подкрепям за Стеримар-а,моето детенце и то беше така,но пръсках със Стеримар и с времето всичко отшумя.

# 6
  • Мнения: 264
И аз ползвам Стеримар, когато е запушено нослето.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Физиологичен рразтвор или някои от спрейчетата с морска вода,нослето трябва да е мокро.Може и настройка от лайка да капваш със пипетка по няколко пъти на ден.Вдигни му матрачето откъм главичката малко,за да става по лесно оттичането на секрета.Аспиратора само ако не може да диша при храна и сън.

# 8
  • BG
  • Мнения: 1 900
Пръскай начесто Стеримар в носа и при първа възможност заведи бебето на педиатър.
Да така е най-добре.

# 9
  • Мнения: 1 512
Аз използвам Стеримар,но не е зле да я заведеш на лекар.А имам спомен от четеното във форума,че някои мами капват и кърма.Така че ако кърмиш може да пробваш,няма да навреди.

# 10
  • Мнения: 3 481
Имаме проблема още от раждането. Пръсках Стеримар известно време, но единственото, което постигнах, беше още по-мокро носле и кихане ли, кихане...
Като се понапъваше при коликите и храната й се качваше чак до челото Twisted Evil. В резултат вадехме сополки, бели, примесени с кърма, защото при бебоците често се повръща и през носа. Откакто спрях стеримара и честото подсушаване на нослето, то си нормализира влажността и сега сама си изкихва каквото й пречи. И наистина въздухът е голям фактор. Това, което знам е, че нослето трябва да е влажно, но не допълнително овлажнявано! Това важи, разбира се, ако не е бактериално провокирано обилното секретиране. Сега отвреме на време си попрехърква, но определено не й пречи, а и не е често.

И аз мисля, че не е нещо сериозно и ще го израстете. Като гледам бебоците са ни на една възраст. И каката ми беше така в началото

# 11
  • Мнения: 165
Да не ви е сух въздуха в стаята в която спите?С какво се топлите?От това може съвсем спокойно да му се запуши нослето и да си  похърква като се задръсти гърлото със сополки.

# 12
  • Мнения: 822
Стеримар пръскаш, за да се облекчи дишането и водиш детето на педиатър.
Пуснете секрет, при нас такова хъркане се оказа стафилококова инфекция, подарък от родилно.

# 13
  • Мнения: 1 428
Стеримар определено помага.

# 14
  • Мнения: 822
здравей,ние имаме съ6тия проблем о6те от раждането-по време на сън се 4ува едно хъркане сяка6 е запу6ен носа и има секрети,ходихме няколко пъти на лекар и вси4ки казват-нормално е,просто ноздри4ките са о6те мн. тесни и затова се 4ува това хъркане.ако иска6 си вземи стеримар-на мен това ми препоръ4аха-и впръсквай в нослето.той е под налягане и премахва по ефективно ако има не6то от обикновения физиолог. р-р.Успех! Simple Smile
и аз съм на това мнение

Общи условия

Активация на акаунт