Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Литературен клуб
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора

Пловдив

Повод за пускането на тази тема е разговор с мъжа ми за книгите, които харесваме.Той предпочита сериозни четива като книгите на Ремарк, Ъруин Шоу, Артър Хейли, Стивън Книг, аз пък харесвам книги на медицинска тематика, трилъри и фентъзи.
Просто искам да споделите кои са ви любимите автори и книги, накратко нещо стойностно и интересно, което може да се прочете и да остави следа в съзнанието, а не просто поредният любовен роман или книга за лека нощ.Знам, че вкусовете на всички не могат да съвпадат, но поне ще можете да ме ориентирате откъм автори и заглавия.Може и да са класици, но да са интересни за четене. Peace
Цитирай

Между Сцила и Харибда

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=360392.0
ето тук има мноооого информация по интересуващата те тема, заповядай! Very Happy
Цитирай

Паулу Коелю-най-добрият за мен.
Цитирай

Между Сцила и Харибда

Паулу Коелю-най-добрият за мен.
Абсолютно не съм съгласна , но за вкусове не се спори Mr. Green
Цитирай

Пловдив

Аз лично харесвам четива като Окончателна диагноза и Опасно лекарство на А.Хейли, Щамът Андромеда на Крайтън, Р.Кук, книги с намирането на разни реликви, такива неща.Не искам нещо философско, но да не е и бозаво.Съмнявам се, че Коелю ще се хареса на мен или мъжа ми, явно ще трябва да разгледам всички теми в линка, докато намеря нещо подходящо, благодаря за Найтуиш.
Цитирай

Харесва исторически романи и най-много тези, които са свързани с периода на френската революция. Peace
А иначе една от любимите ми книги е "Борджиите" на Мишел Зевако.
Цитирай

1229

За мен книгите на Роджър Зелазни са най-голямото удоволствие. Мога да ги чета и препрочитам до безкрай.
Иначе любими са ми и приказките на Вилхелм Хауф, книгите на Тери Пратчет за Баба и Леля,  "Синухе Египтянина" на Мика Валтари, "Атинянката Таис" на Иван Ефремов, повечето на Урсула Легуин и Робърт Шекли. Общо взето харесвам книги, свързани с митологията, античността и фентъзи.
Има и други, но в момента не се сещам, гореспоменатите са ми първи в класацията
Цитирай

Едни от последните книги, които четох бяха романите Векът на
Просвещението и Изгубените стъпки, на кубинския писател Алехо Карпентиер. Горещо ги препоръчвам на всички. Не знам дали могат да се намерят в книжарниците, но може да ги взeмeте от библиотиката. Няма да съжалявате Smile    
« Последна редакция: пн, 31 май 2010, 17:10 от INNNAA »
Цитирай

Една от най-най любимите ми книги е "Ку Вадис" на Хенри Сенкевич.
"Лолита" на Набоков,също.
Иначе ,чета основно Стивън Кинг,а напоследък ДАн Браун,Хавиер Сиера,Робърт Лъдлъм.
Като цяло не помня авторите на повечето  книги,които съм прочела Smile
По едно време харесвах и Едгар Алан По,но наскоро ,като го започнах пак,ми се видя доста мрачен...
Агата Кристи,Артър Конан Дойл също ми бяха любими като по-малка.
Цитирай

"Името на розата" Умберто Еко- история, загадка, поверия. Невероятно интересни за мен фентъзи- "Сайтин"- клониране на хора, програмиране на такива, манипулации на високо ниво, "Играчът на играчите" - свежо и забавно, една игра, на която се гради политическия живот на една цяля планета и един играч, "Диамантената ера" - високотехнологично общество, изградено на основата на нанотехнологиите, един инжинер, който иска внучката му да има хъса да бъде ръководител и търсещ човек, едно дете случайно докопало нещо ценно.
"Повелителят на мухите", "Цар плъх", "Пеперудата", "Престъпление и назание"- това са книгите newsm20 
Цитирай

Sofia

Мойте любими автори са Алън Фолсъм, Робърт Лъдлъм , Хавиер Сиера, Дан Браун, Харуки Мураками, Пауло Коелю ,Анри Троая ,Ерик Емануел Шмит.
« Последна редакция: пт, 04 юни 2010, 15:10 от dessislavas »
Цитирай

Аз лично харесвам четива като Окончателна диагноза
В Окончателната диагноза и изобщо в романите на Артър Хейли,няма нищо философско.Това са все едни увлекателни истории.И най-невероятното е,че ако прочетеш Летище,ще си кажеш:този мистър Хейли сигурно дълги години е работил на някое летище.Ако ли пък прочетеш Окончателната диагноза-блестящ хирург е бил!Хотел-хотелиер.Не само увлекателно,а професионално,уверено са представени неговите истории.
Цитирай

"Хана", "Императрицата" и "Зеленият крал" на Пол Лу Сюлицер
Цитирай

в оазис

Ърскин Колдуел, Айрис Мърдок, Джон Фаулз, Капоти, Уилям Голдинг - от него съм чела единствено, но много ми хареса "Повелителят на мухите". Харесвам руските класици- Толстой ,Достоевски , хумористите Илф и Петров. Не съм чела много, но каквото съм започвала от скандинавски автор ми е допадало. Много обичах някога криминалния жанр. Първите издадени книги на Джой Филдинг, Мери Хигинс Кларк и Гришъм ги изгълтвах за часове. Но се поизчерпаха май творчески или аз се отегчих от жанра. Обожавам добрите хумористи -Джером Джером, Удхаус, Том Шарп. Но и на тях най-забавни са ми първите им книги,които съм прочела - Трима души в една лодка, Празни мисли на един празен човек, Трима на бумел, Стрихнин в супата, Уилт. И да не пропусна,че ми е много любим Уилям Уортън.
Цитирай

на кея до телевизионната кула

Елегантността  на таралежа - Мюриел Барбери

Отдавна не бях чела книга, която да ме впечатли до такава степен. В момента, в който прочетох книгата, исках да я започна отначало!!!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора