Газта е спряна ?

  • 33 937
  • 1 058
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 616
Вярно ли е ?
Ток-що ми се обадиха ,че се очаква същото и за Русе .
П.П. Засега не важало за битови абонати .

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 12:04 от Iliana_

# 1
  • София
  • Мнения: 932
Спряна е доставката на газ за цяла България и не само , за целия Балкански полуостров май. Всички дружества и предприятия, които работят с газ  минават на икономичен режим - това е положението. Уж беше конфликт само между Русия и Украйна , пък какво стана накрая  ooooh!. Дано се оправят бързо нещата, че иначе лошо, много лошо даже. Кой знае какви политически игри се играят пак, от страна на Украйна и Русия.

# 2
  • Мнения: 107
Ето това намерих: http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=124022
Май важи за цялата страна.

# 3
  • Мнения: 2 821
Да, за цялата страна важи, така че може да се промени заглавието на темата.

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
МОже да е субективно, но мисля, че намалиха парното. Баш в най-големия студ. Вкъщи е едва 17 градуса. Притеснявам се как ще я карат децата на училище. Рано сутринта не стига, че е минус много навън, а в училищата също ще е студено.

# 5
  • София
  • Мнения: 932
МОже да е субективно, но мисля, че намалиха парното. Баш в най-големия студ. Вкъщи е едва 17 градуса. Притеснявам се как ще я карат децата на училище. Рано сутринта не стига, че е минус много навън, а в училищата също ще е студено.
Навсякъде в цяла България , ще го намалят. По - лошото е че Украйна не отговаря на запитванията от наша страна - Защо...?

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
Абе, украинците се пънат, но ще ги гази мечка, така да се каже.
А през къде минават доставките за Западна Европа?


# 7
  • София
  • Мнения: 958
Доста неприятно.....Ние сме на газ и ако положението не се промени, май ще се купуват ел. радиатори.......... Rolling Eyes

Не е ли по-правилно да се напише Газта е спряна! Не съм силна по български, но май газ - газта се членува......... Embarassed

# 8
  • Мнения: 2 821
МОже да е субективно, но мисля, че намалиха парното. Баш в най-големия студ. Вкъщи е едва 17 градуса. Притеснявам се как ще я карат децата на училище. Рано сутринта не стига, че е минус много навън, а в училищата също ще е студено.
Детските и училищата би трябвало да имат мазут като резерв, но сещайте се колко има....


А през къде минават доставките за Западна Европа?


Беларус?

# 9
  • Мнения: 4 841
Ето какво казва моят речник:

газ

га̀зът, га̀за, мн. га̀зове, м.р.
1. Въздухообразното състояние на вещество.
2. Само мн. Газообразни отделяния в стомаха и червата.

газта̀,  само ед.ч., ж.р.
1. Газообразно гориво. Ние сме на газ. Педал на газта.
2. Петролен продукт във вид на течност за осветление. Слагам газ в лампата.

Но тъй като масово и по медиите го използват в м.р., ще взема да звънна на езиковите справки към БАН... Защото ми се върти в главата "природЕН газ"  newsm78 Ще пиша пак.

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Много училища са на централно парно и изобщо нямат собствени инсталации. Така са строени по време на соца, особено в София.

# 11
  • Мнения: 6 616
Доста неприятно.....Ние сме на газ и ако положението не се промени, май ще се купуват ел. радиатори.......... Rolling Eyes

Не е ли по-правилно да се напише Газта е спряна! Не съм силна по български, но май газ - газта се членува......... Embarassed
И аз съм се чудила ,но наистина се употребява по медиите газа ,а не газта .

# 12
  • София
  • Мнения: 958
Да, и аз видях в сайта на бтв, че е така.......... newsm78

Всъщност в случая не е толкова важно.......дано всичко се реши бързо и отново имаме газ.....

# 13
  • Мнения: 2 821
Много училища са на централно парно и изобщо нямат собствени инсталации. Така са строени по време на соца, особено в София.
Така е, но Топлофикациите могат да работят с мазут. А при нас няма Топлофикация и всеки се спасява там...сега ще почнат да затварят у-ща и детски градини, защото едва ли имат средства да купуват мазут.... Confused..Направо не мога да повярвам, че това се случва....

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
Тази сутрин чух, че не можело веднага да минат на мазут от парното по технически причини. По-добре да пуснат децата за няколко дни във ваканция. При всички положения ще е по-топло вкъщи, отколкото в училищата. И при този студ рано сутрин само ще се изпоразболеят, ако и в училище е студено.

Общи условия

Активация на акаунт