Някой знае ли нещо за ИНФЕКЦИОЗНАТА МОНОКЛЕОЗА?

  • 4 047
  • 11
  •   1
Отговори
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Синът ми е на 3 годинки. Забелязахме, че има доста увеличени лимфни възли по цялото тяло. След направена пълна кръвна картина се оказва, че има увеличени лимфомоноцити, а диагнозта е Инфекциозна моноклеоза. Лекартката ми го обясни, че е боледувал от нещо, което е недоизлекувано и сега го "влачи" подтискано от хомеопатични лекарства. Само да кажа, че синът ми от няколко месеца е на хомеопатия, като си пием програмка за имунитета. Предписаха му 2 АБ, които трябва да пие един след друг  Rolling Eyes
Ще се радвам , ако някоя от вас е имала подобен проблем с детенце да сподели и да ми разясни повече за тази болест?
Благодаря!!!

# 1
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
С личен опит не мога да ти помогна, но тук ще намериш всичко за инфекциозната мононуклеоза.

# 2
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Благодаря...Това, което прочетох доста ме постресна  newsm78 Само където моето дете не вдига температура Thinking Ще се радвам ако се включат повече хора.

# 3
  • Мнения: 3 914
Моето дете преди месец беше с тази диагноза.АБ не се пие,освен ако няма тежка ангина и активирана бактерия в гърлото,а това личи от гърлен секрет.Ако детето ти е със симптоми като при моето,т.е. без температура,без ангина,а само с подути лимфни възли се дава само ИЗОПРИНОЗИН и витамини,аз давах САНОСТОЛ.
Успех Hug

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
http://www.cibalab.com/tests/EBV.htm
http://www.cibalab.com/tests/EBV_Mononucleosis_doc.htm
Преди година се изследвах за този вирус в тази лаборатория. Назначиха ми го заедно с други изследвания, въпреки, че нямах оплаквания. Резултата показа, че показателят ми е над 400 пъти над нормата. Не знам какво стана, не съм се лекувала и не съм се изследвала скоро.
Сега се чудя дали дъщеря ми не се е заразила.

# 5
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Искам да купя капките BioGaia. Разбрах, че са хранителна добавка и е добре да се дават като се приема АБ. Въпроса ми е само заедна с АБ ли да ги давам или като приключим с него  Hug

# 6
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Искам да купя капките BioGaia. Разбрах, че са хранителна добавка и е добре да се дават като се приема АБ. Въпроса ми е само заедна с АБ ли да ги давам или като приключим с него  Hug

Пият се едновременно с АБ. За по- големи дечица ги има под формата на таблетки за дъвчене, децата много ги харесват. Освен всичко друго- нормализират чревната флора.  Peace

# 7
  • Мнения: 3 914
Не разбирам защо ще пие АБ,доказана ли е бактерия в гърлото?
Защото ако не е, и пие АБ и то два Shocked,не се учудвай ако направи морбили подобен обрив Peace

# 8
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Не знам и аз какво да ти кажа Rolling Eyes. Сега не са му изследвани бактерии в гърлото, не вдига и Т. С постоянни храчки, секрети и гъгнене. Вечер доста похърква и е подпухнал. По принцип си има голяма 3 сливица, но не е от това (май). Доста ме наплашиха лекарите. И не знам, за кое ли ще съжалявам понапреде...

# 9
  • Швейцария
  • Мнения: 584
Голямата ми дъщеря прекара тази болест,когато беше на 11 год.Нещо ужасно прекарахме,цяла седмица 39-40 градуса темп.Тук докторите ни казаха,4е не се пият лекарства освен за сваляне на темп.Мина,но след месец направи гноина ангина и се пренудихме да изкараме и трите сливици,защото дълги години ни създаваха много проблеми.
Стискам ви палци да се излекувате бързо Hug

# 10
  • Мнения: 578
Моя син я изкара през май месец миналата година - почти на три годинки беше вече. Беше с много висока температура и като го заведох на лекар тя каза, че бил с гнойна ангина. Даде му антибиотици....и то от пеницилиновата група, което оказа се води до усложнения с обриви и т.н. На него му бяха подути само на вратлето лимфните възли, но пък почти винаги като е болен му се подуват. Оказа се после, че мононоклеозата имитира много други болести - налепи по гърлото като при ангина, менингит и т.н...и заради това много често не я диагностицират. ПКК-то му беше наред и нямаше никакви признаци - вероятно заради пития няколко дни антибиотик. В този случай се прави вирусологично изследване за Ебщайн вирус /не знам дали така точно се пише, ако съм объркала моля за извинение/. Тогава вече диагнозата може да се постави със сигурност.  Слава Богу  докато разберем какво му е то му мина, но заради страхотния обрив от антибиотика се наложи да пие по схема Орбазон. При всеки протича различно. Най-лошото е, че се срива много имунната система и в следващите 6 месеца до две години по-често се боледува. На моя син му предписаха Изопринозин, който бил най-добрия имуностимулатор и единствения с доказано действие след мононоклеоза. Поне така ми каза педиатърката.

# 11
  • Мнения: 187
Знам, че не се лекува с АБ. Консултирай се с д-р Мангъров - завеждащ инфекционното отделение за деца  на ИБ София, някъде из форума му има телефона. 

Общи условия

Активация на акаунт