Стоматология, металокерамичен мост

  • 1 595
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 805
Някой знае ли какво се случва с металокерамиката когато е залепена с временно лепило? Чували ли сте да има възможни проблеми, усложнения ако се престои с такова лепило повече от половин година? Имам метакокерамичен мост, който зъболекарят ми постави, но с временно лепило. После по ред причини не отидох да ми го залепят с постоянно лепило. Опасявам се от евентуални проблеми сега при свалянето му и залепянето с постоянно лепило. Моля, ако някой има опит с подобни неща да сподели опит. Благодаря.

# 1
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
За самото лепило няма проблем. Добре е да отидеш да ти залепят моста с цимент, защото временното лепило е еластично, не фиксира добре и може да "прорастнат" зъбите.
Не се притеснявай за свалянето- не боли.  Peace

# 2
  • Мнения: 12
Със съжаление трябва да ти кажа, че вероятно са ти направили страшен проблем. Временните цименти за това са временни, защото не издържат повече от месец. След това имбибират, т.е. тъпчат се с бактерии, които водят до загниване на пънчето. Това е и разликата между временните и постоянните цименти, защото постоянните са много плътни и не пропускат. Отивай веднага на зъболекар, за да се спаси това, което може да бъде спасено. Препоръчвам ти да си смениш зъболекаря, макар че грешката може да е и при теб. Не се отлагат такива важни неща толкова дълго  Cry Ако не познаваш свестен зъболекар, мога да ти препоръчам Wink

Общи условия

Активация на акаунт