Прием за ясла и яслени групи към ОДЗ - гр. Варна

  • 61 173
  • 997
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 40
Потвърждавам за ДЯ " Звънче" директорката е обявила 60 места и на мъжа ми  Peace

# 31
  • Мнения: 48
И аз да се включа в новата тема....Приказен свят - 39 деца - да и аз бях там, по списък 15 номер - входящ 169!!!

# 32
  • Мнения: 40
http://varna.dir.bg/2009/01/06/news3810239.html
Ей сега го прочетох в друга тема , боже до къде стигнахме  #2gunfire

# 33
  • Варна
  • Мнения: 175
Запис в новата тема Peace
Искам да питам няколко неща:
1.Смятате ли ,че децата ,родени май 2008г,са "малки" #Cussing outи нямат шансове????-думи на някои от директорките? На кого още са му ги казали - да сподели?
2.В крайна сметка директорките ли решават кого ще приемат в яслата според бройката или уж всичко ще става автоматично ? Как мислите?
3.Въпросната директорка е казала на мъжо,че служебните бележки от работа важат един месец?Т.е. да ги подаваме в последния момент????Някой може ли да изясни това?
4.Бележките за дължими местни данъци и такси - те би трябвало да са за приключилата 2008 година? Как мислите - и този въпрос не е доизяснен в Наредбата?

# 34
  • Мнения: 1 167
Да се запиша и аз в новата тема....много неясноти май се натрупаха и накрая ми е ясно как само връзкарите ще бъдат приети и всички дет висяхме като замаяни по 2-3 дни ще го.... #Cussing out #Cussing out

# 35
  • Мнения: 50
Мерси на Джиджа за темата  smile3525

И аз се чудя са субективния фактор "мнение на директорката" дали ще важи.

Между другото, освен служебна бележка от работодателя и удостоверение по чл.87 други документи трябва ли да се носят? Имам спомен за някаква справка от НАП, че има регистрирани такива договори с работодателя???

# 36
  • Varna
  • Мнения: 439
Запис в новата тема Peace
Искам да питам няколко неща:
1.Смятате ли ,че децата ,родени май 2008г,са "малки" #Cussing outи нямат шансове????-думи на някои от директорките? На кого още са му ги казали - да сподели?
2.В крайна сметка директорките ли решават кого ще приемат в яслата според бройката или уж всичко ще става автоматично ? Как мислите?
3.Въпросната директорка е казала на мъжо,че служебните бележки от работа важат един месец?Т.е. да ги подаваме в последния момент????Някой може ли да изясни това?
4.Бележките за дължими местни данъци и такси - те би трябвало да са за приключилата 2008 година? Как мислите - и този въпрос не е доизяснен в Наредбата?

Какво смятам аз и действителността са две съвсем различни неща, но в наредбата точно и ясно е написано - да имат 10 месеца и да са напълно проходили. Ако детето отговаря на тези изисквания - значе няма проблем, а колкото до мен - аз не бих си дала детето толкова малко, ако мога да си позволя да го гледам и се радвям, че до момента - мога. Румяна е родена началото на юли 2007-ма и ако някой ми беше казал миналата година да я дам на ясла - нямаше и да си го помисля. Тя проходи стабилно и най-вече умееки да се пази чак след година и 2 месеца. Проходи на 11 месеца, но не стабилно и определено преди това щеше да е много трудно да я гледат в яслите.  В случая - твоето дете ако го приемат юни ще е на година и месец и незнам доколко ще отговаря на тези изисквания. Но имам приятелка която си даде детето на 1 година и нямаше проблеми. Обаче детето и ходеше и бягаше още от края на 9-тия месец.
Но в крайна сметка не директорките решават това... Има си определени правила и ако отговаряш на тях - не би трябвало да е проблем да ти приемат детето.
За бележките за работа - много се очудвам, тъй като има майки които вече подадоха документите си и няма логика да е така. Доколкото разбрах декларацията за МДТ е с малък срок и тя трябва да се направи в последния момент. Но колкото до последния ти въпрос, явно е че не е доизяснено, но също така си мисля, че ако имат давност 1 месец тези бележки, то тогава ако си подаваш документите след февруари - няма как да е от декември и съответно да е за 2008-ма. Обаче явно и те не са готови още за тези бележки и не знаят какво е точно, щом чяк след 2.02. ще могат да се правят.
Надявам се да съм отговорила донякъде на въпросите ти.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 175
Благодаря ти,hana1 ,за отговорите и обърнатото внимание Hug.По принцип логиката за служебните бележки да имат давност 1 месец е по-правилна,от това бележката за МДТ да има давност - по принцип,не могат да те задължат да си плащаш данъците за 2009 преди да е изтекла,значи ако ти дадат бележка ,че за 2008 нямаш дължими мдт,би трябвало всичко да е ок,независимо от това,кога е издадена бележката?

# 38
  • Varna
  • Мнения: 439
Вече ставам досадна, но местните данъци и такси не са само данък сгради и данък за колите. Има патенти, има и други данъци, които се плащат с други срокове и няма как да важи за повече от месец това удостоверение. Лично аз имах патентен данък за плащане... Другото което е, че дори и справката да е за данъците за 2009-та - то тя ще включва само първата вноска по данъците, ако сте избрали разсрочено плащане, която трябва задължително да се плати до края на април. Макар че не съм сигурна дали изобщо ще включва данъци за 2009-та година.

# 39
  • Мнения: 133
Ами аз питах директорката на "Зайо Байо" (според която бележките за МДТ трябва да се вадят в последния момент, т.к.имат 1 мес давностен срок) "Как стои въпроса с данъците за 2009 год? Трябва ли да са платени?" Тя каза, че ще гледат само данъците за 2008 год.

# 40
  • Мнения: 2 100
Мерси на Джиджа за темата  smile3525

И аз се чудя са субективния фактор "мнение на директорката" дали ще важи.

Между другото, освен служебна бележка от работодателя и удостоверение по чл.87 други документи трябва ли да се носят? Имам спомен за някаква справка от НАП, че има регистрирани такива договори с работодателя???

Не, това са документите, които искат. Справката от НАП отпадна  Peace

А относно давността на документите - логично е да е 1 месец. Аз и затова се ядосах малко, след като директорката на яслата не ми прие служебните бележки. Каза, че след това ще се приемат останалите документи. Според мен не беше напълно наясно с нещата, но няма се разправям я  Crazy

А по въпроса с прохождането - не навсякъде е така. Има места, където приемат и непроходили деца, но с проходилки  Peace

# 41
  • Мнения: 115
Сега тук ли се местим  и аз се записвам да следя

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Джиджа, поздравления за темичката!  bouquet

В ОДЗ 24 "Иглика" (Виница) местата са 22, НО вероятно ще изпишат 10-12 деца, затова реалната бройка е толкова. Като сложим и децата с предимства (като това, че има по-голямо братче или сестриче в ОДЗ-то и многодетните) и може да се окаже, че ние дето от 12 на обед на 4.01 висяхме почти без почивка пред сградата ще останем извън списъците с приетите... Крепи ме само надеждата, че сме втори номер...

За яслите, вече неведнъж писах, че сме номер 54. Записани сме в "Роза", но първо желание ни е "Щурче"... Защо? И аз незнам...Стори ми се по-близо до Виница ooooh! Както и да е - заявлението е подадено вече.

И мен силно ме вълнува въпроса за това кой го приемат юни и кой - септември? Дъщеря ни е родена на 4.12.2007, но искам да тръгне юни, защото до тогава ще е с детегледачка, която ще взима почти цялата ми заплата! Така, че колкото по-рано тръгне, толкова по-добре за нас! Някой чел ли е в някоя наредба да го пише това или просто така казват директорките?! Мисля си, че на 1г и 7 м е нормално да тръгне на ясла... newsm78

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 180
И аз се присъединявам.
 
Джиджа, добра работа   bouquet

# 44
  • Мнения: 2
И аз да се запиша тук!
На мен директорката също не искаше да ми приеме документите - служебни бележки и удостоверения за платени данъци! Не е вярно, че не ги издават! Съвсем спокойно успяхме да си ги набавим преди Коледа! И никъде в нормативната уредба не пише, че трябва някои от документите да се подават допълнително - следва трябва да са актуални към момента на подаване на заявлението, а не към момента на класирането! Не мислите ли! А ако са имали това предвид - ами да бяха го писали по - конкретно в правилата! Не че като изкарам май месец нови удостоверения (ако се наложи!) няма да са със същото съдържание т.е. че нямам неплатени задължения към Община В-на за 2008г.!
Възмутена съм също и от несъгласието на директорката да ми приеме служебните бележки и удостоверенията сега???!!!Та нали те би трябвало да са водещи при класирането??? Почти насила я накарах да ги прикрепи към заявлението! Въобще всичко е толкова "прозрачно", че повече няма и на къде!
Само за статистиката: по списък на родителите пред яслата бяхме номер 20, а от електронната система получих номер 214!

Успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт