Прием за ясла и яслени групи към ОДЗ - гр. Варна

  • 61 169
  • 997
  •   1
Отговори
# 75
Хайде и аз да се включа тук.
Интересуваме има ли тук някой, който е кандидатствал в ДЯ Щастливо детство? Нека да направим равносметка...
Аз получих вх.номер 18 от електронната система за малката палавница и се надявам да ни приемат от юни, тъй като тогава ще сме на 1 г. и 10 мес.

Успех на всички!!!

# 76
  • Мнения: 115
Никой друг ли не бил с подготвени всички необходими документи при подаване на заявлението? Никой не пише как разбира това с удостоверението за платени данъци?Към момента на подаване на заявлението ли трябва да е актуално или към момента на провеждане на класирането? Според мен към момента на подаване на заявлението - никъде не е упоменато другото!
Със сигурност първите петима от нашата опашка за ОДЗ бяха с пълен пакет документи, включително и ние. Директорката ги прие и каза "добре!". Но дали няма да поиска актуални към април-май никой не знае още Thinking



И аз също си подадох целия комплект документи на 05.01 в ОДЗ Първи юни, директорката ми ги взе, но си мисля че ще ни накарат да си изадим нови за данъците.
По точно си мисля, че септември (т.к. в това ОДЗ приемът е само септември) ще ни искат наново служебни бележки и удостоверения за данъците, защото нали вече ще ги искат всяка година (ако не решът нещо ново), само не знам удостоверенията да не ги искат вече за 2009г.

Последна редакция: ср, 07 яну 2009, 16:17 от desislava306

# 77
  • Мнения: 50
Гост, и това не е съвсем така, защото в яслата където чакахме, се получи малка пауза, защото лелките спряха достъпа на хора да вземат вх. № понеже вдигали шум по стълбите. Докато им обяснят, че трябва веднага да ги пуснат мина известно време и така че тази сметка по 10 няма да е вярна.

кен лии и аз кандиатствах за щастливо детство, макар и да не съм подала документи в същата ясла и съм номер 215. Не знам дали ще ни приемат там, но се надявам  Mr. Green

# 78
  • Мнения: 97
Аз не разбрах нещо.
Значи, да приемем , че за нашия пореден номер от 400 нагоре няма място в яслите за които сме кандидатсвали. В същото време, някое от приетите деца  е прието и в ОДЗ, отказват се от яслата, и се записват в ОДЗ. Какво става с мястото на детето в яслата? Ние дето не сме приети, ще разберем ли ако се освободят тези места, как и кога? ще има ли второ класиране?Или тези места ще останат празни, за роднините и приятелите на персонала, хората от Общината и т.н newsm78

Ако прието в ясла дете се откаже от мястото си по каквато и да е причина (вкл. избор на ОДЗ) Община Варна ще извършва ново класиране за броя освободени места. Резултатите от всички класирания (това на 31.05 и всички междинни) ще се публикуват на сайта на детските ясли http://kg.varna.bg а също така резутлатите ще се обявяват и на спиъсци в детските ясли.

# 79
  • Мнения: 317
Ragbaby, какво става ако детето е прието едновременно и в ясла и в ОДЗ. Родителите ли правят избора или както каза една от директорките, ако си приет на едното място те изключват автоматично от другото и май без да те питат newsm78?

# 80
  • Варна
  • Мнения: 129
По точно си мисля, че септември (т.к. в това ОДЗ приемът е само септември) ще ни искат наново служебни бележки и удостоверения за данъците, защото нали вече ще ги искат всяка година (ако не решът нещо ново), само не знам удостоверенията да не ги искат вече за 2009г.
Документите са критериите за прием и ще се разглеждат през май месец, така че би трябвало да са актуални към този момент. Поне така е логично, а не да приемат децата и след това през септември да се окаже, че някой вече не отговаря на изискванията и да се прави ново класиране. Поне така си мисля.
И понеже сме чакали на една опашка стискам палци да се видим на родителска среща през юни Peace

# 81
Ragbaby, какво става ако детето е прието едновременно и в ясла и в ОДЗ. Родителите ли правят избора или както каза една от директорките, ако си приет на едното място те изключват автоматично от другото и май без да те питат newsm78?

Има 5 дена срок, в който можеш да запишеш детето си. Ест. можеш да го запишеш само на едно от 2те места. След това на местото, където си се отказала се прави прекласиране за следващо дете.

# 82
Гост, и това не е съвсем така, защото в яслата където чакахме, се получи малка пауза, защото лелките спряха достъпа на хора да вземат вх. № понеже вдигали шум по стълбите. Докато им обяснят, че трябва веднага да ги пуснат мина известно време и така че тази сметка по 10 няма да е вярна.

То ако можеше да се умножава точно по 10 или кое да е друго число нямаше да се редим, нали Simple Smile Но приблизително по 10 излиза сметката, поне от това което чета тука - ако сте били номер 20 в списъка пред яслата и сте получили вх.номер 180-200 - много добре, ако е бил 200-220 - добре, 220-240 - чат пат става , но ако е 350 очевидно не е наред нещо Simple Smile Затова и казах приблизително  bowuu

# 83
  • Мнения: 317
Ragbaby, какво става ако детето е прието едновременно и в ясла и в ОДЗ. Родителите ли правят избора или както каза една от директорките, ако си приет на едното място те изключват автоматично от другото и май без да те питат newsm78?

Има 5 дена срок, в който можеш да запишеш детето си. Ест. можеш да го запишеш само на едно от 2те места. След това на местото, където си се отказала се прави прекласиране за следващо дете.
mda по скоро въпроса ми беше имаме ли право на избор за ДЗ или това се решава между директорките, защото аз с такова впечатление останах.....
Гост, и това не е съвсем така, защото в яслата където чакахме, се получи малка пауза, защото лелките спряха достъпа на хора да вземат вх. № понеже вдигали шум по стълбите. Докато им обяснят, че трябва веднага да ги пуснат мина известно време и така че тази сметка по 10 няма да е вярна.

То ако можеше да се умножава точно по 10 или кое да е друго число нямаше да се редим, нали Simple Smile Но приблизително по 10 излиза сметката, поне от това което чета тука - ако сте били номер 20 в списъка пред яслата и сте получили вх.номер 180-200 - много добре, ако е бил 200-220 - добре, 220-240 - чат пат става , но ако е 350 очевидно не е наред нещо Simple Smile Затова и казах приблизително  bowuu
значи при нас нещата определено са вървели бавно.........аз бях втора и получих номер 69, след мен 129-и.
За хората от общината,  които четат: догодина направете по ясен инструктаж на директорките да се действа по един и същи начин навсякъде. Защото се оказва, че на едно място са давали първо входящи номера и след това са гледали документи, а при нас тръгна на обратно Crossing Arms

# 84
  • Varna
  • Мнения: 603
Включвам се само да  кажа,че определено ДЯ Щурче са били най - ощетени.Ние бяхме 21 номер в списъка и сме с входящ номер 646(Бях писла преди малко,540, но е било грешно)! Само   за сравнете с другите ясли как е Cry

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 10:26 от gabonchi

# 85
  • Варна
  • Мнения: 113
Гост след като входящият номер за тебе е водещ, видял ли си някой с номер по малък от 15 например?
Мислиш ли, че родителите с въжетата са се натискали за по предни номера?
А кандидатите с предимствата дали са чакали от събота?
Компетентността и адекватното приемане на документите от директорките как ще класираш?
Та затова си мисля, че няма особена логика в това.

# 86
  • Мнения: 7
Пред "Щастливо детство" бяхме номер 8, а в системата - 80. За статистиката де.

# 87
Гост след като входящият номер за тебе е водещ, видял ли си някой с номер по малък от 15 например?
Мислиш ли, че родителите с въжетата са се натискали за по предни номера?
А кандидатите с предимствата дали са чакали от събота?
Компетентността и адекватното приемане на документите от директорките как ще класираш?
Та затова си мисля, че няма особена логика в това.
Да, видях - на "Приказен свят" първия чакащ получи номер 9. Явно не наблягаш да прочетеш написаното преди това, затова ти убягва и логиката на нещата - точно за да се оцени адекватността/коректността на приемащите документите правим тези записи на какъв номер от опашката какъв вхо.номер от общината се е паднал. Ти ако имаш другио предложения моля да ги споделиш Sunglasses Чета, чета пак на зад и не виждам къде има писано, че хората с предимсвто са се редили и те от събота - по-скоро намирам обратно, че е нормално да изчакат опашките - така и така имат предимство. А за въпросния вх.номер ще го повторя пак защото явно не си го прочела, а ако си го прочела не си го разбрала - ако кандидатсвате за една и съща ясла, и двете не ползвате предимство, и двете нямате връзки в общината, и на двете яслата ви е по район и адресната регистрация в личните ви карти е ок - тогава според тебе как ще се определи класирането ви ? Ще ви гледат кога са родени децата ви, или по азбучен ред, или по деклариран доход ? А? .... или именно по този входящ в системата номер, който в случая ще се окаже единствена ви разлика с другите не пзлващи предимства и т.н.  newsm78

# 88

То ако можеше да се умножава точно по 10 или кое да е друго число нямаше да се редим, нали Simple Smile Но приблизително по 10 излиза сметката, поне от това което чета тука - ако сте били номер 20 в списъка пред яслата и сте получили вх.номер 180-200 - много добре, ако е бил 200-220 - добре, 220-240 - чат пат става , но ако е 350 очевидно не е наред нещо Simple Smile Затова и казах приблизително  bowuu

Интересно ми е защо постоянно умножаваш по 10, след като ДЯ са 11 и във всичките даваха входящи номера. Правилното е да умножаваш по 11.

# 89
  • Мнения: 11
Някой да знае в "Чуден свят" и "Иглика" колко деца ще се приемат?

Общи условия

Активация на акаунт