За секса след раждането

  • 3 374
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Скъпи мамита, имам сериозен проблем със секса след раждането. Боли ме ужасно... все дно съм девствена. Направиха ми епизиотимия и ... всеедно са ми зашили всичко... дали е нормално? Минаха 2 месеца и 1 седмица от раждането... Какво да правя?

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 084
аз съм със секцио и също се чувствах като девственица, даже бях заплашила мъжа ми, че ще трябва да  работим редовно по въпроса luvbed  за да няма мрън-мрън, боли, спирай Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
А какво показа контролният преглед след лохиите?Зарастнало ли е всичко правилно?Аз все си мисля, че е нормално да те боли първите няколко пъти, но ако проблемът остане траен, би трябвало да потърсиш лекарска помощ.

# 3
  • Мнения: 177
Ходих на преглед и всичко е добре. Зарастването е супер...  Но защо боли така... ?? Просто ми се иска да знам как е при другите мамита. Дали има възможност да съм зашита прекалено.

# 4
  • Мнения: 46 429
Възможно е да не се овлажняваш достатъчно, има го този проблем и при нормално родили при секциите. Пробвайте с Глайтгелен или нещо от сорта.
А ти каза ли на лекаря, че те боли при секс?

# 5
  • Мнения: 177
ами... като ходих още не бях правила опити. но при прегледа не ме болеше

# 6
  • София
  • Мнения: 1 511
Непременно иди пак при гинеколога и му обясни всичко!
Не се притеснявай,не са те зашили чак толкова...освен ако не е бил някой студент с треперищи ръце!
Извини ме-неуместна шега!

# 7
  • Мнения: 177
Той (гинекологът) ми обясни, че имало някакви клетки, които се образували по ръба на раната... и затова дори можело да прокърви, но за болката не разбрах... затова ви питам. или да пробвам още няколко пъти и тогава на лекар. изпитвам направо панически ужас ... още ми е прсен спомена от раждането

# 8
  • Мнения: 5 577
Ние опитахме да правим секс (казвам опиотахме, защото почти не се получи веднага) по-късно....може би след 4 месеца. Просто ме беше страх.
Изчакаите още малко, и бъди спокойна - като се наредят нещата дори е по-хубаво от преди раждане, много по-хубаво  Embarassed

# 9
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Никога не ме е боляло при секс след раждане,последния път бях с епизиотомия,никакъв проблем.Е,съвсем в началото имаше нещо като парене,но след минута две премина.Посъветвай се с гинеколога си.

# 10
  • Мнения: 181
Мен ме боля, но не много. По скоро дискомфорт. Бях с епизотомия и ме болеше точно в тази област. Премина за около 6 месеца. Не съм имала прокървявания. Сякаш и аз в началото не се овлажнявах добре. Пък и се бях повдървила - не бяхме правили секс от 3-4 месец на бременността ми. Embarassed

# 11
  • Мнения: 980
Възможно е да не се овлажняваш достатъчно, има го този проблем и при нормално родили при секциите. Пробвайте с Глайтгелен или нещо от сорта.
Според мен е точно това. И мен ме боли доста ако не използвам в големи количества Глайтгелен. И аз си мислех, че явно здраво съм зашита или нещо не е наред. Wink Е, става все по добре, имай търпение. Важното е да опитвате, мъжът да бъде много нежен и по-добре с презерватив (гладък!!!). Успех.

# 12
  • София
  • Мнения: 131
И аз го имах същия проблем, бях се стреснала че нещо не е наред, не се притеснявай явно това е при всички. Сега след 8 месеца секса е както преди даже удоволствието е по-голямо. Laughing

# 13
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Използвай лубрикант! Може проблемът да е сухота във влагалището , която е нормална ако кърмиш! При мен сухотата отмина към 5-6 месец!

# 14
  • Мнения: 1 107
Все още ме наболява леко при влизането, но имам чувството, че всеки следващ път е по-добре.
Ти забелязваш ли поне малко подобрение? Ако да, би трябвало болката да изчезне постепенно.
Апропо, ако се пазите с презервативи ползвай тези, които са с лубриканти, вероятно облекчават Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт