Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 ян. 2009, 17:46 ч.

Как боли апендицит?

• 24 967
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
Днес цял ден имам някакви странни болки ниско долу в дясно, периодично ме побожда нещо в интервал през 3 мин. някъде, доста се усеща, в смисъл не е просто побождане нито пък режеща болка.Нямам си на идея как боли апендицит и как се започват болките.От няколко дни съм със разтройство, а от вчера ми е лошо на стомаха, казвам го ако изобщо има връзка с апендикс. Знам ли, може и песъчинки да са тръгнали да излизат, но щеше да ме боли постоянно, а не през няколко минути, пък и кръста щеше да ме поболва, така че едва ли са бъбреци.Яйчник? И той не боли така, утре и без тва имам час при гинеколог ще ме прегледат.Та казвайте, тези които са имали нещастието да ги боли апендицит, как се започва,какви са болките и т.н.Благодаря, предварително!  bouquet

# 1
  • Абсурдистан
При апендицит болката може да е навсякъде първоначално, а не точно ниско долу в дясно.
Това, което се сещам, че мен са ме карали да парвя е да подскоча на десния крак и да кажа дали при подскока се появява болка.
Увеличените левкоцити е другото, но това в къщи не може да го направиш.

# 2
  • София
Да четох из нета за симптомите при апендицит, общо взето разбрах, че болките може да са най-различни, от внезапни и остри, до тъпи и периодични.За съжаление май апендицитът е най-трудната диагноза дори и за лекарите.
Скачах на десен крак-нищо. Rolling Eyes
Но пък по сайтовете никъде не пише за десния крак нещо, освен изтръпване понякога.

# 3
  • Абсурдистан
Скачах на десен крак-нищо. Rolling Eyes

Еми значи може и да не е апендицит.
На мен в болницата, след като скачах и им казах дали ме боли, чак тогава ми обясниха, че при апендицит при подскок болката е силна.

# 4
  • София
Мене ме болеше целия корем.

# 5
  • София
АМи дано да не е, всъщност чудно какво ли е...тия дни бях се замислила за извънматочна бременност, от която страшно ме е страх, лекарката ми ми каза че при такава кръвотечение няма, а аз съм с оскъден цикъл този месец, странно при положение че съм със спирала и обилен цикъл. ThinkingМислех че имам извънматочна в дясната тръба и оттам и болките.Луда работа, човек като го заболи нещо почва да си мисли кво ли не. ooooh!

# 6
  • Добрич
Карчева, при извънматочна може и да има кръвотечение. Sad При мен беше оскъдно, в началото тъмно кафяво, след това розово-червено, но много оскъдно. Плюс болки вдясно, плюс стомашни проблеми (газове, разстройство, болки в стомаха).
Не искам да те плаша, но имай едно на ум и за това.
Дано не е това!!!  Praynig

# 7
  • Абсурдистан
Карчева, днес след лекаря да кажеш какво се оказа

# 8
  • София
Карчева, при извънматочна може и да има кръвотечение. Sad При мен беше оскъдно, в началото тъмно кафяво, след това розово-червено, но много оскъдно. Плюс болки вдясно, плюс стомашни проблеми (газове, разстройство, болки в стомаха).
А стига бе, ти ме разби направо ooooh!.
Същите оплаквания имам и аз, вчера с тия болки отдясно, тва разтройство и оскъдния цикъл.....мале мале....
Днес ще ми махат спиралата и ще ме прегледа обстойно, ще пиша привечер какво е станало.
Ох дано да нямам извънматочна, чеее кво ше ме правят незнам, настръхва ми косата. ooooh!
И какво стана после, кво ти правиха и как се вижда извънматочната с ехограф ли?

# 9
  • Абсурдистан
А стига бе, ти ме разби направо ooooh!.
Същите оплаквания имам и аз, вчера с тия болки отдясно, тва разтройство и оскъдния цикъл.....мале мале....
Днес ще ми махат спиралата и ще ме прегледа обстойно, ще пиша привечер какво е станало.
Ох дано да нямам извънматочна, чеее кво ше ме правят незнам, настръхва ми косата. ooooh!

Тест правила ли си си?

# 10
  • Добрич
Ох, не искам да те плаша, наистина.
Моето беше преди 12 години, тогава нямаше кръвни тестове и т.н. На ехографа не се виждаше нищо в матката, а тестовете ми бяха положителни (основна причина за съмнение..).
Но сега има по- съвремени методи за ранно установяване.
Аз си мисля, че всичко ще е наред при теб. Тази спирала може да ти създава проблеми. Дано!!! Praynig

# 11
  • София
Ами тест не съм си правила...
При теб как разбраха, че имаш извънматочна?
При извънматочната-теста показва ли положителен резултат?
Незнам каквото и да е все си е проблем, дано и спирала да не ми прави проблеми, дано просто цикълът ми нещо да се е сбъркал този месец...

# 12
  • Добрич
Не исках да казвам неща, които при теб може да не са.
Но ще ти отговоря.
Беше ми закъсняло 4 или 5 дни и ми дойде с голяма болка. Но течението беше тъмно кафяво за 2 дена, а след това почти спря, намаля значително и стана розово и червено (чиста кръв). На около 5 ден от т.нар. цикъл усетих, че ми се догади една сутрин и това ме усъмни. Направих си тест, излезе положителен. Аз си мислех за цветна бременност, надявах се поне.
Тогава обаче започнаха болки в стомаха, подуване, газове с болка, разстройство и отвреме навреме засилване на кръвотечението. Направих втори тест- положителен.
При лекаря не се видя нищо на ехографа, но тогава ми спестиха истината, че се съмняват за извънматочна. Прибраха ме в болницата поне, уж за наблюдение. И така ежедневни ехографски прегледи, но без резултат. Пореден тест след 7 дни, положителен, а в матката нищо не се вижда. Решиха да ме оперират по спешност.
Това е накратко, махнаха ми цялата тръба, защото е била много увредена, пред спукване. Операцията беше класическа, тогава нямаше лапароскопии.

Всичко забравих вече, имам си 2 деца след това.
Стискам ти палци да е нещо друго.

# 13
  • София
Точно това исках, да ми опишеш всико подробно за да сравня със себе си, въпрек иче това не е гаранция, защото нещата се случват различно при всеки.Сега ще ти опиша моите симптоми,защото всъщност са малко по различни май.

Не ми закъсня.
Нямам/х болки.
Кафяво течение не съм имала, по тъмно да, но нормално.Сега е червено оранжево по скоро дори не мога да кажа че тече, а просто много малко количество е.Не се е увеличавало.
Не ми се гади.
2 дни ми е кофти на стомаха и от 4 някъде съм с разтройство, но не баш, сещаш се.
С ехограф могат ли да се видят тръбите всъщност?Това не ми е ясно. newsm78
А и най-важното, болки имах отдясно само вчера като пробождане на няколко минути.Днес само веднъж ме бодна.

# 14
  • Добрич
Ами, сега може и да се виждат тръбите, с някой по- хубав ехограф. В онова време, не. Даже и в 6-та седмица (когато ме оперираха) плодът беше много наедрял, не бяха сигурни, че виждат нещо в тръбата. Така че тук не мога да съм ти от полза.

Няма да се окаже това при теб, сигурна съм. Стискам палци!!!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт