38.5 - какво да правя?

  • 1 506
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 718
Ами на хомеопатия сме, знам, че до 38.5 нищо не се прави, но сега накъде? Хомеопатката не вдига телефона. Алотопичния лекар ще ми каже да дам нурофен. Моля посъветвайте ме. С някакви подръчни средства може ли да се смъкне. Не иска да пие никакви течности, пробвах с кърма от лъжичка.

# 1
  • Мнения: 1 353
По скоро Панадол вместо Нурофен.

# 2
  • Мнения: 718
Да, но мен ме интересува как може да се избегне алотопичното лекарство. Основният ми проблем е съпротивата от страна на семейството ми към хомеопатията, непрекъснато ме агитират да му давам лекарства и аз доста се паникьосах, защото бебето ми е малко, просто не знам какво да правя.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 095
На колко е бебето? Сложи му свещички, ако има за неговата възраст. Нищо, че е алопатично.
И ние сме на хомеопатия, но като няма накъде, ползваме спешно това, което е под ръка и след това нещата се оправят.

Ако продължи дъ вдига най-бързо и лесно се сваля с мокро чаршафче - вода и оцет. При моите действаше до 10 минути.

# 4
  • Мнения: 1 353
Да, но мен ме интересува как може да се избегне алотопичното лекарство. Основният ми проблем е съпротивата от страна на семейството ми към хомеопатията, непрекъснато ме агитират да му давам лекарства и аз доста се паникьосах, защото бебето ми е малко, просто не знам какво да правя.
Спокойно не се паникьосвай Hug.И дъщеря ми е изцяло на хомеопатия ,но се е налагало няколко пъти да ползваме панадол( всъщност само това е пила-никакви други сиропи и капки) ,когато мине 39.5.Можеш да започваш да слагаш мокри кърпи на китките и на челцето или пък да обуеш чорапки с оцет Hug.Иначе е много хубаво,че детето е вдигнало Т.Поздравявам те ,че си избрала хомеопатията.Дано и хомеопата ти е добър Peace

# 5
  • Мнения: 2 331
Аз ги къпя винаги, когато стигнат тази Т.Временно смъква градусите.И мокри кърпи на главата и по китките и глезените.Отскоро слагам и сварено сено във водата, с което съм се запасила от селата.Но, жалкото е, че не се продава...Иначе е много ефикасно.Не знам дали можеш да си намериш отнякъде.
И малиновите продукти смъкват Т., но детенце е малко за тях, май. newsm78

# 6
  • Мнения: 718
Ами още сме така, ту я сваля, ту пак се качва. Иначе има апетит. Компресите временно понижават градусите, след това пак се покачват, по-късно сме на хомеопат, при който ще ходим за първи път, защото сегашната се държа безумно по телефона, а и още на интервютно не ми направи добро впечатление, трябваше по-рано да взема мерки.

# 7
  • Мнения: 925
Лоурън, кажи какво става, като се върнете от новия хомеопат. Дано по-бързо се оправя Дани и да не се тревожиш Hug

# 8
  • Мнения: 718
Лоурън, кажи какво става, като се върнете от новия хомеопат. Дано по-бързо се оправя Дани и да не се тревожиш Hug
Ами ти го знаеш кой е мила  Hug. Така се бях уплашила, че направо бях пълен блокаж отвсякъде  #Crazy. Не знаех какво да правя, толкова неадекватна не съм се хващала досега  Shocked.
Иначе бяхме провели интервю при една хомеопатка за мен и Дани и си мислех, че ще мога да разчитам на нея, ако възникне проблем, но снощи в 22 часа никой не ми вдигна, което донякъде мога да го приема, но и на сутринта така ми се репчеше по телефона, каза ми, че не знаела за кого става въпрос, че била с пациенти и т.н. Останах много разочарована.
Иначе аз си знаех, че не трябва да давам нищо за Т, освен ако стане много наложително, т.е около 39.5. Ама домашните като наскачаха с едни лекарства, панадоли и не знам си какво, така ме паникьосаха...Та днес преди да отидем при новия хомеопат самичък си я беше свалил температурата. Сега ще видим как ще се повлияе от лекарството, трябва да лекуваме и конюнктивит.

# 9
  • Мнения: 925
Радвам се, че детенце самО се е преборило с Т. Така и трябва! Simple Smile
Дано всичко с новия хомеопат е наред и не се налага често да го посещавате Hug

# 10
  • Мнения: 496
Lauren,
Радвам се, че бебчето е добре.
Много ми е позната тази съпротива от страна на домашните. 3 години вече се лекуваме с хомеопатични и още си водим старите спорове Simple Smile
Присъединявам се към мнението на Евридик@, дано случите на хомеопат както по отношение на професионалните му качества, така и на чисто човешките.

При висока температура моето момченце отлично приема вземането на импровизирана вана в отеснялото му бебешко корито. Хвърляме няколко играчки и се плиска 10-15 мин. Температурата не пада значително, но той се ободрява и пие с охота повече течности. Правим по няколко такива за деня, докато организма се пребори и температурата не скача толкова.

Увиването с чаршаф, мокрите кърпи на китките и глезените помагат повече, но вече не мога да го преборя за тях  Simple Smile и ползваме горната алтернатива, за да е тихо, мирно и весело.

Също така го държа само по потниче и гащички, с лека завивка отгоре, за да се охлажда телцето колкото може повече.

# 11
  • Мнения: 718
mimi flax, Благодаря ти за съветите, ще ги имам предвид Hug. Само се надявам да не се налага ги прилагам скоро пак... Praynig

# 12
  • Мнения: 4 150
Детето и конюктивит ли има?
Значи мама е била далеч от него и му е липсвала...когато мама се е появила,е вдигнало Т и е раzвило конюктивит.Така е преминало фаzата на страданието си. Peace

# 13
  • Мнения: 718
Christian ами и аз се позапознах с ГНМ и прочетох, че висока Т е разрешен конфликт, но засега не съм установила какъв точно е бил конфликтът. Конюнктивитът го мъкнем от повече от 3 месеца, не мина с нищо алопатично (не е изненада) и сега вече като сме окончателно на хомеопатия се надявам да го излекуваме най-накрая. Иначе поне във физическия смисъл мисля, че не съм му липсвала, разделяли сме се досега най-много 2-3 пъти, откакто се е родил, плътно до мен е независимо къде ходя, а и вкъщи също в слинга или на ръце. И аз доста се чудя за какво се касае... Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 101
СМИНДУХ - 1 чаена лъжичка се вари 5 минути в 200 мл вода. Отварата се прецежда и се дава през 15 мин. по 1 суп. лъжица.

Общи условия

Активация на акаунт