Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 441 отговора

Анкета

Колко често ходите на солариум

Въведи твоя глас
Кога не трябва да ходите на солариум?
В периода, когато употребявате противозачатъчни препарати и антибиотици.
През времето, когато си прилагате мезотерапия, пилинг, подмладяващи инжекции. След края на всякакви кожни процедури с дълбоко -въздействие трябва да мине не по-малко от месец.
При възпалена кожа.
Ако сте бременна или кърмите.
Ако сте със суха, снежнобяла кожа, предразположена към изгаряния и при най-щадящ режим.

Солариума е вреден за жени:
1. Със заболявания на щитовидната жлеза, мастопатия, захарен диабет и хипертония.
2. В чието семейство има наследствена предразположеност към онкологични заболявания.
3. Чието тяло е покрито с пигментни петна и бенки.

Полза от солариума
Разумно проведените солариумни сеанси са не само безвредни, но и полезни: подобряват самочувствието и настроението, лекуват редица кожни проблеми, като например екземи и пъпки.
Освен това в организма се произвежда "витаминът на радостта" - D, който също помага да се усвояват жизнено необходимите калций и фосфор.
Изкуственото слънце прави организма по-устойчив на инфекции и простудни заболявания.
Вреда от солариумите процедури:
Ако прекалите с употребата на солариума, това (както и злоупотребата с природните слънчеви лъчи) води до структурни изменения на кожата. Повърхностния слой надебелява, кожната покривка губи влажността си, а оттам и еластичността и здравината.
Преди да започнете процедури, трябва да се консултирате с лекар-специалист в тази област, който да ви назначи индивидуална програма за ползването на изкуственото слънце. Модерните солариуми са, снабдени с компютри, регулиращи интензивността и продължителността на излъчването и продължителността на сеансите.
Цитирай

...мила,моми4етата,които ходят ги интересува колко ще са 4ерни пък ако им стане нещо.... Shocked
 като гледам посещаемостта-това показва Shocked   Shocked
 или другото-може да слагаш пластове грим,такъв,ама онакъв,а отдолу кожата гадост..

Цитирай

Честно казано като гледам колко много момичета се обезобразяват със солариуми не вярвам на очите си.
Много ми харесва матова кожа ,но тя да е поддържана ,а не на петна с лишеи ,а бе като петниста хиена  Wink
В старанието си да почернеят се правят на маймуни  #Crazy
Аз също ходя на солариум но с мярка и си подхранвам кожата,хидратирам я повечко с маски и задължително ползвам предпазни средства.
А за вредата какво да кажа сигурно я има ,но ,ако ходиш на плаж едва ли вредата ще е по малка с това лошо слънце.
Когато всичко е с мярка и се спазват елементарни неща мисля ,че няма да има проблем.
Цитирай

И аз така мисля Smile и аз ходя по принцип на солариум ,но примерно някои предпочитат да слагат 5 пласта тъмен фон дю тен ,всеки си решевам сам,аз знам че солариума е вреден много но и слънцето е вреден
« Последна редакция: Ср., 07 Ян. 2009, 21:08 от redjinaa »
Цитирай

Такааа ,този въпрос живо ме интересува-много мнения и все различни.Аз също мисля че дозираният солариум едва ли е по вреден от пърженето на слънце!На мен два пъти на седмица(по 10 мин) ми действа мн.добре-особено през зимата.Но определено изсушава кожата!
Цитирай

Аз ходя края на пролетта за около 3 седмици през ден ,но мисля че от него ми се появиха едни червени бенчици.Не съм много сигурна дали е от това, но моля ако някоя друга от вас  е забелязала подобно нещо да сподели. Praynig
Цитирай

И аз съм за дозирания солариум.Ходя пролетта и началото на лятото през ден или 2 пъти в седмицата за 5 мин.Вярно е ,че кожата се изсушава,но я хидратирам с много крем
Цитирай

Аз съм против солариума. Stop  И без това имам лунички а когато ходя ми излизат и пигментни петна .... Crazy
Ще си ходя бяла , като замразено пиле  Mr. Green
Цитирай

Кога не трябва да ходите на солариум?
В периода, когато употребявате противозачатъчни препарати и антибиотици.
През времето, когато си прилагате мезотерапия, пилинг, подмладяващи инжекции. След края на всякакви кожни процедури с дълбоко -въздействие трябва да мине не по-малко от месец.
При възпалена кожа.
Ако сте бременна или кърмите.
Ако сте със суха, снежнобяла кожа, предразположена към изгаряния и при най-щадящ режим.

Солариума е вреден за жени:
1. Със заболявания на щитовидната жлеза, мастопатия, захарен диабет и хипертония.
2. В чието семейство има наследствена предразположеност към онкологични заболявания.
3. Чието тяло е покрито с пигментни петна и бенки.

Полза от солариума
Разумно проведените солариумни сеанси са не само безвредни, но и полезни: подобряват самочувствието и настроението, лекуват редица кожни проблеми, като например екземи и пъпки.
Освен това в организма се произвежда "витаминът на радостта" - D, който също помага да се усвояват жизнено необходимите калций и фосфор.
Изкуственото слънце прави организма по-устойчив на инфекции и простудни заболявания.
Вреда от солариумите процедури:
Ако прекалите с употребата на солариума, това (както и злоупотребата с природните слънчеви лъчи) води до структурни изменения на кожата. Повърхностния слой надебелява, кожната покривка губи влажността си, а оттам и еластичността и здравината.
Преди да започнете процедури, трябва да се консултирате с лекар-специалист в тази област, който да ви назначи индивидуална програма за ползването на изкуственото слънце. Модерните солариуми са, снабдени с компютри, регулиращи интензивността и продължителността на излъчването и продължителността на сеансите.

Не знам от къде си взела тези данни, но мога да поспоря за ''вредата от солариум на щитовидната жлеза''.  Оперирана съм, и лично зададох въпроса към доктора си, който ме увери, че е съвсем безопастно даже и полезно (разбира се умерено),  Smile ходенето на солариум
Цитирай

мисля, че по-скоро е вредно; все пак на плаж сме само по 2-3 мес. максимум, и то само за тези, които са цяло лято по плажовете; добре е през останалото време кожата да почива  Hug;
Цитирай

Обожавам солариума.Преди да забременея години наред ходех и лято и зима почти през ден през два и нищо ми нямаше.
Толкова много обичах да ходя,че като ползвах хоризонталния чак заспивах вътре макар и за 10 минути.
Винаги бях с хубав тен,мажех се с разни мазила специално за солариум и кожата ми изглеждаше и се чувстваше страхотно.
Сега чакам да се роди бебка и започвам да ходя пак за да мога да се потготвя за морето.
Цитирай

Аз ходя през цялата година. Зимата веднъж в месеца по 10мин., а лятото веднъж в седмицата по 10 или max 15мин. Ползвам лосиони за преди и след солариум и кожата ми грам не е суха. Никога не съм и изгаряла!
Цитирай

Аз започнах да ходя по-редовно преди месец - за да се подготвя за морето.
Консултирах се с лекар и ми препоръча "малки дози", с много хидратантен крем след това.
Цитирай

отсега за морето!!!!! Shockedбраво на теб,това се казва планиране!!!  Smile
Цитирай

Абе... то като тръгнем от април... няма как Laughing
Цитирай

1-14 от 441 отговора