Въпрос към ползващите епилатор

  • 27 517
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте!Въпросът ми е към всички,използващи епилатор.Колко време след епилацията краката ви остават гладки и след колко време започват да растат нови косъмчета?За да сравня,моля кажете ми и какъв епилатор ползвате.Аз си купих епилатор на Ровента.Тъй като ми е първият реших да не се изхвърлям и дадох 59лв,но съм крайно недоволна от ефекта.При мен на третия ден косъмчетата са наболи и почват да боцкат лекичко.Не зная дали проблема е в мен или епилаторът   bouquet

# 1
  • Мнения: 4 733
Моят е на Браун, не е от  най-новите модели. Никак не съм доволна. Никога не ми прави краката гладки непосредствено след епилиране, а какво да говорим да ми останат що годе такива през следващите няколко дни.
 Кола май е решението обаче как се чака да се пуснат косми Confused Аз никога не сварвам да си ги оставя ooooh!

# 2
  • Мнения: 223
моят е филипс силкепил. обикновен, за 50тина лв. справя се горе долу за около седмица ми се запазва ефекта,но е много шумен и  не хваща вси4ко та повтарям и потретям за всяко косъм4е... отмена ми време докато ги отстраня доста  ooooh!

# 3
  • Мнения: 21
 Здравейте!Моят също е Филипс(струва ок.50-60лв.),около 2 седмици след епилация не ми растът косми.Но аз от години се епилирам и вече са ми мн. малко космите на краката!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 271
И аз, като Касиди не съм доволна от моя Браун. Обаче не го отдавам на епилатора, а на моята си кожа и косми... Според мен, някои косъмчета се късат в основата и за това покарват толкова бързо.

# 5
  • Мнения: 17 407
НЕ знам дали има седмица гладкият период. И аз не знам къде е проблемът, моят  еФилипс, най- простият модел, ама в сравнение с Браун е супер ефектът.

# 6
  • Мнения: 0
И аз, като Касиди не съм доволна от моя Браун. Обаче не го отдавам на епилатора, а на моята си кожа и косми... Според мен, някои косъмчета се късат в основата и за това покарват толкова бързо.

И аз съм на това мнение, обаче съм забелязала, че и след кола се налага да мина един път с епилатор, защото остават единични бройки на места, но определено ефекта е по-дълготраен от епилатора. А колкото до честотата- и всеки ден да минавам ще има какво да се махне  smile3515

# 7
Аз имам барун розов. Когато го купувах (преди 2г) струваше 120лв. Ами от раз никога не ми стават краката. Аз се епилирам 1-ж седмично, и до следващата едмица са ми порастнали мн мн малко. Сега по стечение на обстоятелствата за 2 седмици ми беше порастнал нещо като мъх, много малки, фини косъмчета които се махнаха елементарно.   Blush Не знам, аз съм безумно доволна от епилатора си. На ръцете го пускам от 6 месеца, еми налага се да се епилирам на 20 дена и то са израстнали едва едва.
  bouquet

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 110
Здравейте,моя е браун,значи не ми правеше краката галдки докато не се усетих от къде идва проблема поне при мен.Значи когато се обръснеш кожата е галдка,а след епилатора - не.Е причината не е че не маха космите,просто бръснача остъргва кожата от горе и премахва мъртвите клетки.Пробвайте преди епилиране в банята със скраб за тяло после епилатор,стават гладки,аз пробвах и стават супер галдки Wink пробвайте и кажете при вас как е станало   bouquet

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Моят епилатор е "Браун"-силк-епил /60 лв./.Честно казано съм доволна може би,защото нямам сравнение с някой друг.Космите ми растат на седмица и половина някъде.Пак е по-добре от това да се бръсна през 2-3 дни.Остават ми някои косми,но то и с най-скъпия остават /приятелка ми сподели/.
Аз щях да пускам друга тема относно епилирането,но да попитам тук може би е важно и какво използвате преди епилация-крем ли,някакво друго средство ли и ако да какво?

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
След епилиране новите косми започват да растат след седмица.Затова всяка седмица повтарям процедурата.В момента ползвам Браун.Но не е проблема в марката.С други марки е пак същото.

С кола може да ти държи повече,но там пък зависи от козметичката.Дали ги изкарва с корените или само ги къса.

# 11
  • Мнения: 1 629
Аз имам на Браун ама супер залухав с две степени. И като се епилирам първо краката ми са надути два дена (явно ми е много чувствително там newsm78  от последният път имам и ранички) тааа седи по седмица някъде обре. И после пак. Абе доволна съм, по - добре е от самобръсначка, която ползвах 1 година и станах  ooooh!

# 12
  • София
  • Мнения: 7 990
С Браун, епилирам се на 10-тина дни. Освен от епилатора, много зависи и от вида на косъмчетата...

# 13
  • Мнения: 2 199
Моят е Филипс с керамични дискове. Гладки са краката ми 10 дена до 2 седмици.
Никога не повтарям процедурата. Веднъж мина ли всичко обира  Shocked
Преди 2 години струваше 230 лв. Това е най-успешната ми покупка.

# 14
  • Мнения: 51
Аз съм с Филипс, който преди осем-девет години струваше около 60 лв. и все още съм много доволна. Но за това колко време са гладки краката ... всичко зависи от човека и това какви са космите. Аз ползвам епилатора веднъж седмично. След епилация се мажа с олио за тяло и нито се зачервявам, нито се подувам (преди да започна да се мажа с олиото се зачервявах). Но преди да си купя този епилатор си правих кола и според мен при колата ефекта е по-дълготреан защото се махат всички косми на един път, докато при епилатора на никой не му се чака да поникнат всички косъмчета и днес махаме едни, утре други други и т. н., но никога всички. Така мисля аз...  Thinking

# 15
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ползвам Браун(145лв мисля беше)...на всеки 10 до 14 дена повтарям...доволна съм,винаги се епилирам след баня и изтърквам хубаво с ексфолиант и ексфолираща гъба и става идеално гладко-определено го предпочитам пред колата маска.

# 16
  • Мнения: 3 413
Според мене  има огромно значение цената.Няма логика епилатор от 50лв да върши работа като епилатор за 300лв

# 17
  • Мнения: 1 324
Имам на Цептер. Купуван сигурно преди 10г., ако не се лъжа за $150.  newsm78 Искам да кажа, че цената е от значение за качеството. Дали къса или отскубва личи по косъмчетата. При мен излизат с корена, някой дори с торбичката. Е, случват се и скъсани, но малко. Има участъци по краката ми, където вече изобщо не растат косъмчета.  Simple Smile За съжаление само участъци.  Sad Някой има ли по-нов модел на Цептер?

Гадното при мен е, че кожата ми става на червени точици, които изчезват напълно само ако спра не се епилирам поне за месец.  cry Съвети?

# 18
  • Мнения: 572
Четох някъде, че е задължително епилирането да се извършва след баня. Първо, косъмчетата са омекотени и второ, водата и  измиващите продукти са премахнали омазняването на кожата. Тогава не се появяват и пъпчици, ранички или червени точици. Ако се епилирате преди баня е необходимо това да бъде извършено минимум 2 часа преди да влезете под душа. Четох наскоро и още не съм пробвала съветите.
Аз имам на Браун Xelle и съм много доволна, Е, имам го от 1 седмица, но ми харесва. Преди това имах Силк епил отново на Браун и го ползвах 14 години. Е, вече поостаря и не беше така ефективен. Но новият е с масажиращи ролки и не чувствам болка.
По принцип след епилация косъмчетата ми растат след около 10 дни.

# 19
  • Мнения: 59
Използвам Rowenta lovely един такъв мъничък струваше около 50-60 лв. и съм доволна. Според мен също зависи от цената, но и много зависи от кожата. И моята кожа става на точици, но изчезват 10-на минути след като свърша с епилирането.

# 20
  • Мнения: 2 229
Според мене  има огромно значение цената.Няма логика епилатор от 50лв да върши работа като епилатор за 300лв

Не е съвсем така - специално за Браун - епилаторите от 50 и 250 (май толкова беше най-скъпият newsm78) не вършат еднаква работа, но защото първият е с 20 броя пинсети, а новите модели са с 40. Но между моделите с 40 броя пинсети, чиято цена варира от 90 до 240 лева няма абсолютно никаква разлика - основната глава е еднаква! Разликата в цената идва от милионите допълнителни приставки и глупости, които са безсмислени по мое мнение..
При Филипс също - всички епилатори с керамични дискове скубят еднакво, а пак цените на някои модели са страшно високи, заради другите "екстри".

# 21
  • Мнения: 13 624
Моя е на Браун последния модел. Не му помня цената, но беше над 100лв. Като цяло съм доволна от резултата, доста по-добре работи от стария ми, който беше по-евтин модел. Единствено тая приставка дето обезболява според мене не върши никаква работа..боли си здраво Simple Smile

# 22
  • Мнения: 26
Аз очаквах малко по-позитивно изказани мнения, относно епилаторите, а пък оставам крайно изненадана и разочарована. Лятото си купих Браун Силк Епил ( 7681 модел - 240 лв ) и съм прекалено доволна. Не можете да си представите колко много ми върши работа, дори не използвам обезболяващата глава, защото не усещам нищо, а през последните 4 години съм използвала самобръсначка ежедневно. Преродих се с тази покупка. Дори да изглежда като реклама - ужасно доволна съм. Пълен е с приставки, има и бръснач, да ви призная - всичките ги ползвам. Може да се използва със заредена батерия, не е нужно да е включен в контакта. Злато!

# 23
  • Мнения: 13 624
И моя е същия...ама си ме боли доста Sad на всяка кожа си е различно, няма как

# 24
  • Мнения: 1 324
rumi_m2001, благодаря за съвета.   bouquet Ще го последвам.

Някой ползва ли специална козметика след епилиране? Знам, че има такава, която успокоява кожата и забавя растежа.

# 25
  • Мнения: 120
Според мене  има огромно значение цената.Няма логика епилатор от 50лв да върши работа като епилатор за 300лв

Определено е така имах преди един за 40лв обръщаше космите ...правеше ми обриви всичко на всичко след 3-4 ползвания се отказах. После  кремове , пяни какво ли не.
Случайно си взех един за 200лв PHILIPS с керамични дискчета.Съвсем друго нещо е .
Има го в  aukro даже е по-евтин.
http://aukro.bg/show_item.php?item=523660012

# 26
  • България
  • Мнения: 457
Моят е на "Браун-Силк-епил",не от най-новите,купувала съм го преди 7-8 години,но ми върши страхотна работа,епилирам се на около 10 дни,много съм доволна Peace

# 27
  • Мнения: 2 926
От години използвам само епилатор.
Смених няколко вида, но на марката Филипс не изневерявам.
Преди година се взех Филипса с охлаждащата приставка и съм страшно доволна.
Ползвам го веднъж на 15 дни, но аз по принцип съм слабо окосмена по тялото, цялата растителност ми се е събрала в косата  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 15
И аз да си дам мнението Simple Smile/ аз имам браун от около 3 години. чесно казано доволна съм.  струваше тогава 62 лв. на промоция го взех ама сега е някъде около 40 лв. Simple Smile. подмишниците си ми ги скубя само с епилатор. това го правя веднъж месечно, ама аз там съм малко окосмена. иначе краката всяка седмица ги минавам. това е механично действие и е напълно нормално да има пропуски. все пак машината пропуска понякога, или къса косъма. ама поне оредяват и за една седмица като набодат леко не се виждат както аки си ги бръснал. само с болката още не съм свикнала Simple Smile

# 29
  • Мнения: 431
Браун. Някакъв. Зле. "Идеално гладка" ... 2-3 дни максимум. Но на мен кожата ми е такава, явно... Тънки косми, епилатора ми ги къса. Не ме дразни толкова това обаче, колкото че кожата ми става сякаш на "черни точки", а това оправия няма. Еми, лоша кожа, какво да се прави. От ексфолирания и разни гъби ефект не виждам. Единственото, което ми помага е, примерно, да ги бръсна бръсна бръсна бръсна бръсна яко и упорито примерно 1 месец, да станат гадни, твърди и дебели, и после внимателно да ги изчистя с епилатора -- да, само така постигам "нормалния" ефект на гладкост седмица или повече.
Парадоксално това ми се получава само на краката и то примерно до под коляното. Иначе чистя и: бедра, триъгълник, ръце и мишници със същия този Браун и съм безкрайно доволна. Ама краката ми явно имат собствено мнение. Ужас. Няма оправия.

Възхищавам на всички, които не допирате епилатор до краката си две седмици и отгоре... уау...
Бтв, имам приятелки, които твърдят, че така хубави и гладки им стават краката от същия тоя Браун, че едва ли МЕСЕЦИ не не излизат косми. Като в рекламата. Боже, как става тоя номер  Shocked

За жълтия браун става въпрос, силк епил ли беше, не знам; старичък модел... но не мисля, че ако го сменя, нещо ще се промени. просто зависи от краката в случая Grinning

# 30
  • Мнения: 13 624
Има разлика. Новите модели имат повече пинсети. Моя стария почти нищо не скубе на фона на новия

# 31
  • Мнения: 1 639
Аз съм с Филипс, който преди осем-девет години струваше около 60 лв. и все още съм много доволна. Но за това колко време са гладки краката ... всичко зависи от човека и това какви са космите. Аз ползвам епилатора веднъж седмично. След епилация се мажа с олио за тяло и нито се зачервявам, нито се подувам (преди да започна да се мажа с олиото се зачервявах). Но преди да си купя този епилатор си правих кола и според мен при колата ефекта е по-дълготреан защото се махат всички косми на един път, докато при епилатора на никой не му се чака да поникнат всички косъмчета и днес махаме едни, утре други други и т. н., но никога всички. Така мисля аз...  Thinking
Абсолютно си права за всичко. Мога само да допълня, че колкото по- дълго и редовно се епилираш толкова по- редки стават космите. С времето се оформят участъци, на които напълно са изчезнали.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 357
На мен от епилатора ми излязоха подкожни косми #2gunfire..Затова сега си продължавам с кола маската,която сама си правя с восъчни ленти. Whistling

# 33
  • София
  • Мнения: 901
На мен от епилатора ми излязоха подкожни косми #2gunfire..Затова сега си продължавам с кола маската,която сама си правя с восъчни ленти. Whistling

А от колата изчезнаха ли (намаляха ли)? И аз имам същия проблем с епилатора, но си мисля, че резултата с колата ще е същия  newsm78

# 34
  • Мнения: 223
Аз очаквах малко по-позитивно изказани мнения, относно епилаторите,
аз също съм страшно доволна от епилатора Peace; моят е Браун Силк Епил, но не от най-новите, на 3 год е; стават ми супер гладички краката; лятото го пускам на 2, но зимата си карам и по 3 седмици, а не бих казала, че ми липсват косми; може би са ми по-тънички, но пък са си доста; newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 117
Моят е Филипс. Аз съм много доволна  от ефекта с епилатор. Ползвам много време и косъмчетата са много на рядко и много светли..дори мисля че изчезват. Около 2-3 седмици след епилиране краката са ми гладки. Не знам дали има значение ,но след епилацията кожата на краката малко изсъхва и я мажа с бебешко олио.  Laughing

# 36
  • Мнения: 942
Аз очаквах малко по-позитивно изказани мнения, относно епилаторите, а пък оставам крайно изненадана и разочарована. Лятото си купих Браун Силк Епил ( 7681 модел - 240 лв ) и съм прекалено доволна. Не можете да си представите колко много ми върши работа, дори не използвам обезболяващата глава, защото не усещам нищо, а през последните 4 години съм използвала самобръсначка ежедневно. Преродих се с тази покупка. Дори да изглежда като реклама - ужасно доволна съм. Пълен е с приставки, има и бръснач, да ви призная - всичките ги ползвам. Може да се използва със заредена батерия, не е нужно да е включен в контакта. Злато!
  И аз съм със същия и съм много доволна,старият ми пак беше  Браун,но с този се родих newsm44 ! Съседите вече не се оплакват от крясъците и скимтенето ми по време на епилиране  newsm62 С новия времето на цялата процеура ми отнема не повече от двайсетина минути,докато със старият 4асовее............. и може би новия улавя и по-малките косъм4ета та ми се налага да се епилирам през две,две и половина седмици,докато със стария на 6-7 ден нямаше и помен че съм се епилирала някога! Peace

# 37
  • Варна
  • Мнения: 672
Браун  Peace

# 38
  • Мнения: 5 894
И аз не съм от много позитивно настроените Confused Моят епилатор е един стар Браун от 6 години, от който вече нямам почти никаква ползва тъй като половината косми или не ми ги хваща или ги къса и на втория и третия ден вече отново имам косъмчета. Не съм го ползвала редовно през всичките тези години, но и нямам спомени от самото начало да съм карала по 1 седмица без да ми поникнат изобщо. Последно реших да сменям с Филипс като се бях насочила към тези с керамиката и охлаждащите приставки. Затова ще се радвам притежателките на такива да споделят дали са доволни. Любопитно ми е дали вариантите с т.нар. охлаждаща ръкавица са чак толкова по-зле от тези с приставките, тъй като ценовата разлика не е малка, а и все пак не знам колко реално се ползват всичките тези екстри. Все пак реших да се спра на някои от тях тъй като фактора болка при мен е доста важен.

# 39
  • Мнения: 1 447
На мен от епилатора ми излязоха подкожни косми #2gunfire..Затова сега си продължавам с кола маската,която сама си правя с восъчни ленти. Whistling

А от колата изчезнаха ли (намаляха ли)? И аз имам същия проблем с епилатора, но си мисля, че резултата с колата ще е същия  newsm78
Когато ползвам епилатор ми излизат доста подкожни косъмчета,а с кола маска до сега не са ми излизали.

# 40
  • Мнения: 1 305
Моя е Филипс това ми е втория епилатор много съм доволна  Peace
А краката са ми гладки поне 10-на дена

# 41
  • Мнения: 8
 ами аз имам филипс и на краката ми порастват за около 2 седмици на ръцете ги махам доста по-рядко след повече от месец след епилацията а на подмишниците незнам защо растат много бързо -за  1 седмица  Thinking

# 42
Здравейте,
Момичета . До скоро и аз използвах епилатор, но една приятелка ми предложи
да си направя кола маска сама много по добре е с колата , кожата ми беше супер
и мисля да продалжа. Има комплекти които се продават с апарата и колите маски
и даже има маслата след депилация намира се на Гурко 27А
 
 

# 43
  • Мнения: X
Здравейте,моя е браун,значи не ми правеше краката галдки докато не се усетих от къде идва проблема поне при мен.Значи когато се обръснеш кожата е галдка,а след епилатора - не.Е причината не е че не маха космите,просто бръснача остъргва кожата от горе и премахва мъртвите клетки.Пробвайте преди епилиране в банята със скраб за тяло после епилатор,стават гладки,аз пробвах и стават супер галдки Wink пробвайте и кажете при вас как е станало   bouquet
Какъв скраб за тяло ползваш? Имаш ли косъмчета, които да растат на вътре, аз се чудя с тях как да се справя и някъде четох, че с таива продукти може да се реши проблема, но досега не съм ползвала и незнам какви има.

# 44
  • Мнения: 157
Здравейте,моя е браун,значи не ми правеше краката галдки докато не се усетих от къде идва проблема поне при мен.Значи когато се обръснеш кожата е галдка,а след епилатора - не.Е причината не е че не маха космите,просто бръснача остъргва кожата от горе и премахва мъртвите клетки.Пробвайте преди епилиране в банята със скраб за тяло после епилатор,стават гладки,аз пробвах и стават супер галдки Wink пробвайте и кажете при вас как е станало   bouquet
Какъв скраб за тяло ползваш? Имаш ли косъмчета, които да растат на вътре, аз се чудя с тях как да се справя и някъде четох, че с таива продукти може да се реши проблема, но досега не съм ползвала и незнам какви има.
Имаше една такава тема за подкожните косъмчета- много момичета бяха писали, че са доволни от крема на veet срещу подкожни косми. струва около 10 лв. При някои жени обаче проблемът е по-сериозен и се налага лечение, предписано от дерматолог.
Аз имам невероятния късмет да имам хубава кожа с малко косми, които и бавно растат. Ползвам Браун силк епил /стар модел/ и съм много  доволна.

# 45
  • Мнения: X
Здравейте,моя е браун,значи не ми правеше краката галдки докато не се усетих от къде идва проблема поне при мен.Значи когато се обръснеш кожата е галдка,а след епилатора - не.Е причината не е че не маха космите,просто бръснача остъргва кожата от горе и премахва мъртвите клетки.Пробвайте преди епилиране в банята със скраб за тяло после епилатор,стават гладки,аз пробвах и стават супер галдки Wink пробвайте и кажете при вас как е станало   bouquet
Какъв скраб за тяло ползваш? Имаш ли косъмчета, които да растат на вътре, аз се чудя с тях как да се справя и някъде четох, че с таива продукти може да се реши проблема, но досега не съм ползвала и незнам какви има.
Имаше една такава тема за подкожните косъмчета- много момичета бяха писали, че са доволни от крема на veet срещу подкожни косми. струва около 10 лв. При някои жени обаче проблемът е по-сериозен и се налага лечение, предписано от дерматолог.
Аз имам невероятния късмет да имам хубава кожа с малко косми, които и бавно растат. Ползвам Браун силк епил /стар модел/ и съм много  доволна.
До скоро и аз бях доволна и аз имам малко косми, обаче дали дългогодишната употреба, дали друг фактор, започнаха да ми се появяват такива, изчетох темите и не видях продукт от който има повече доволни, може би само тая копринената ръкавица.

# 46
  • Мнения: 75
От около четири години ползвам Philips с приставките които се охлаждат и съм много доволна. Ползвам го един път на две седммици,нямам подкожни косми и като цяло не бих го сменила за друг  Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 2 498
Аз преди 2 дни си закупих последния модел на Philips, който е със зареждащата се батерия и етествено се епилирах-страхотен е....и наистина по-малко боли от предишния ми, които е на същата марка, но е с метални дискове.....

Епилирам се през 2 седмици /ръце, крака, мишници и интим зоната/...

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 967
Моят е Филипс сатинел айс.Вначалото  ми растяха подкожни косъмчета,но сега преди епилация си ексфолирам краката и си реших този проблем.След епилация ползвам крем за след епилиране или бръснене.
Кожата ми е гладка 2 седмици,после почват да поникват малки косъмчета.
Изобщо съм си много доволна от епилатора.

# 49
  • Мнения: 606
аз съм с Филипс...ползвам го вече 2 години и съм много доволна.Беше доста евтин.Наскоро мислих да си направя подарък и да го сменя с някой за около 100 150 лв...но когато разпитах консултанта в магазина за разликата.....се оказа.че разликата единствено е във фасона и в допълнителните предтсвавки..но като ефект били едни и същи.И за това се отказах.
А иначе след епилаця...до седмица не бутвам нищо  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 133
Преди 10 години си го взех - първия Браун, който пристигна в родината  Laughing Изключително съм доволна и никога не съм мислила да го сменям! Няма приставки, но си епилирам навсякъде без проблем
Ексфолирам си краката вечерта и се епилирам сутринта, защото влажните косъмчета се късат лесно! Това се повтаря през 2 седмици, като за това време ми се появява около 2мм. мъх! Един път в месеца минавам с бръснач, ако има някой заблудил се косъм и това е!  Peace

# 51
  • Мнения: 63
преди около 4-5 години си купих Браун, не съм кой знае колко очарована от обезкосмяването, ефекта е за мах 1 седмица, малките косъмчета не ги премахва отлично, и нямам идеално гладки крака, за това веднъж в месеца тегля един бръснач и така си решавам проблема с малките косъмчета
иначе като цяло съм доволна, все пак преди това бях въоръжена с бръзнача пред 3-4 дни
само не мога да се отърва от подкожните косъмчета???  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 154
Ох. Да си кажа и аз мъката. 8 години ползвах Филипс Сатинел и бях доволна, сигурно още дълго щях да съм с него, ако поне 50 пъти не засмуквах с него гащи, чорапи, хавлии... Накрая, горкия, взе да трака много, явно им видях сметката на дисковете. И реших да си направя коледен подарък - нов епилатор. Понеже съм с чувствителна кожа и трудно почиствам бикини зоната с епилатор, залагах големи надежди на рекламираните обезболяващи приставки. Взех си Браун Silk Epil Xelle. Еми то не стига, че не боли по-малко, ами и рани ми прави на някои места! И отгоре на всичкото не е от най-евтините, за мен 100 лв. са си сума.
   И с единия, и с другия епилатор, космите ми почват да растат след седмица до 10 дни. След самата епилация краката са ми идеално гладки. Факт е, обаче, че от Филипса ми излизаха малки червени пъпчици там, където са били космите (минаваха след няколко часа), а от Браун не ми излизат. Винаги се епилирам след баня, след епилацията се мажа с Нивея боди милк, подкожни косми рядко ми излизат, предимно са в бикини зоната.

# 53
  • София
  • Мнения: 574
 Моят е Филипс с охлаждащи приставки(не ми се е налагало да ги ползвам),с бръснеща глава и зареждаща се батерия.Струваше миналото лято 240 лв.Противно на мненията на момичетата,които ползват същия,не съм особено доволна.Всяка седмица го ползвам,защото част от косъмчетата ги къса,имам и подкожни,но така ми се получава и от Браун.За тези пари очаквах повече.

# 54
Ох, аз не знам вече... още малко и ще вдигна ръце от тия крака и ще си ходя натурална...   newsm78  Уж и аз всеки път като се къпя ексфолирам ли, ексфолирам  #2gunfire - то не беше скраб, ексфолиращи сапуни и душ-гелове, луфа гъби, утайка от кафе, захар на кристалчета...  #Crazy После буквално с часове седя в банята с епилатор в ръка и пак не стават дори приблизително гладки краката.  Cry  От време на време решавам, че не мога да ги трая, и им удрям и една самобръсначка след епилатора. Моя вярно си е антика - Браун Силк Епил розовия, ама чета, че доста хора са доволни от него, та сигурно от кожата ми идва проблема - от край време имам малки пъпчици в съчетание с разширени пори.. та така с моята одисея с епилатора. Колата май наистина си остава единственото решение за наказаните от природата жени. Sad

# 55
  • Мнения: 1
Moqt e braun podarak za rojdeniqt mi den.  Minalogodishen model s masajirashti rolki.  Da vi kaja chestno ne moje da se postigne efektat na "gladkite kraka".  Tozi jelan efekt pri men se poluchava samo pri brasnene ili pri kola maska(pri dobre otgledani kosmi). 

# 56
  • Мнения: 186
Е чак на третия ден не,но следващата седмица вече се усещат.Епилатора ми е на Браун.Преди 3 години,като го купих беше последен модел,но не помня цената.Вече не го ползвам,защото много ми се обръщат косъмчетата и краката ми приличаха на калинки.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 443
Имам на Браун-един жълт,ползвам го вече повече от 6 години. Но само за ръце и крака.Няколкото опита за епилиране на триъгълника са завършвали трагично-заради тези дискове приличах на проскубана кокошка,всичко беше в кръв и рани. Затова сега съм се замислила,като сдаде багажа,дали няма да е по-добре с дискове?

Моят е Филипс с керамични дискове. Гладки са краката ми 10 дена до 2 седмици.

Суха Мащерка,можеш ли да дадеш снимка или да кажеш модела?Епилираш ли си триъгълника и получават ли се рани от дисковете?Интересно ми е да чуя мнението на някоя от вас,която е ползвала и двата вида епилатори-с дискове и с пинсети.

А тези охлаждащи глави имат ли някакъв ефект или всичко е само реклама и повече пари?

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 1 154
Дисковете не ми правят рани около триъгълника, за разлика от пинсетите. Не казвам, че не боли, но поне няма кръв.

# 59
  • Мнения: 1 496
Здравейте , ако може да попитам тук според Вас кои епилатори са по - добри - с пинсети или с дискове . Защото имам епилатор на браун , но не съм доволна - къса някои косъмчета и не премахва всички , трябва да повтарям няколко пъти . Вярно , че е стар , но така е от както съм го купила и обмислям , ако с дискове са по - добри да си взема такъв .

# 60
  • Мнения: 245
Моя е на Браун от 3години, с различни приставки към него. С дискове е и съм много доволна от него. Епилирам се през 10 дена, но според мен косъма е много важен. Моите са руси и тънички и може би за това нямам проблеми.

# 61
  • Мнения: 65
Доволна съм от епилациятаи ползвам епилатор на Цептер,но искам да си купя на Филипс с охлаждането.Момичета,какво е чувството на охлаждането,усеща ли се?
А някой ползва ли домашният Леизер за обескосмяване-струва 500 евро?

# 62
  • Мнения: 431
Момичета, като чета тази тема и ме осени идеята да си купя нов  Embarassed
Моят е античен. Купуван е преди 5 години, а е със сигурност на много повече. Изглежда ето така:

И дори не се продава никъде вече  Laughing

Винаги съм си мислела, че върши работа, и че проблема, който имам, е всъщност с космите, а не с епилатора.
(Под проблем имам предвид: изключително честа епилация, ръцете буквално през ден, под мишниците също набиват много, а другите зони издържат по 4-5 дни.)
Мислех, че се дължи на свръх растеж, гаден ген, и прочее извращения... Но дали пък ако не пробвам с по-съвременен епилатор няма да постигна по-добър резултат?
Поразгледах из сайтовете и харесах този:

http://get.bg/catalog/product_info.php?products_id=30436


Ако правилно разбирам, има доволни от серията. И си заслужава стоте лева, така ли?

# 63
  • Мнения: 0
Mea_Culpa  странно никога не съм се замисляла за това моя епилатор е същия и аз така на често се епилирам през 1 седмица и са поникнали а от коляното на долу адски многи ги накъсва

# 64
  • Мнения: 9
И аз да се запиша Simple Smile
За първи път като си направих краката (само до коляното си ги правя, нагоре никога,нищо. Те са ми руси...) ужасно много ме болеше, защото до сега никога не съм ги скубала, само бръснене и бяха станали твърди, груби и със много "як" корен Grinning
Обаче след първия път и болямото охкане Grinning съм много доволна, уникално е. Мисля, че се пристрастих  Embarassed  Blush Всеки път като се изкъпя си ги минавам с епилатора за всеки случай, ако някой косъм се е объркал и изобщо не ме боли вече, ама изоообщо. Гледам си тв и си го движа даже без да гледам. Изобщо не ме боли, то има само тук-там някой и ако има то е някакъв изтормозен (дето е бил отскубнат вече 1 път) и със "слабо" коренче. Супер е! Какво съм изпускала до сега само... Simple Smile

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 443
Моят е античен. Купуван е преди 5 години, а е със сигурност на много повече. Изглежда ето така:

И дори не се продава никъде вече  Laughing

Ако правилно разбирам, има доволни от серията. И си заслужава стоте лева, така ли?


Моят е същият,ползвам го вече 7 години.Вчера ми отне близо час за цели крака и ръце,но отдавна забелязвам че повечето от космите се накъсват,а не излизат с корените.Най-вероятно са се изтъпили пинсетите.Ще си взема с дискове,поне няма да ми разранява краката.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 1 154


http://get.bg/catalog/product_info.php?products_id=30436


Ако правилно разбирам, има доволни от серията. И си заслужава стоте лева, така ли?


Единственият плюс е това, че епилацията става доста бързо. Иначе за по-деликатните зони като подмишници и около триъгълника си ползвам стария Филипс Сатинел, защото Браун ми прави рани. Ако знаех това преди, не бих си го купила!

# 67
Аз ползвам на Филипс със замразяващата приставка, но въпреки това пак си ме боли. А вие момичета целите крака ли си епилирате или само до колената? при мен болката над колената е нетърпима... Crazy

# 68
  • Мнения: 3
Моят е античен. Купуван е преди 5 години, а е със сигурност на много повече. Изглежда ето така:

И дори не се продава никъде вече  Laughing

Моят е същият,ползвам го вече 7 години.Вчера ми отне близо час за цели крака и ръце,но отдавна забелязвам че повечето от космите се накъсват,а не излизат с корените.Най-вероятно са се изтъпили пинсетите.Ще си взема с дискове,поне няма да ми разранява краката.
Същата история.... Simple Smile Само,че моята е на 10 години май  Laughing И вече е крайно време да го сменя,тъй като много подкожни ми се получават от него,накъсва ги,разранява и ако ще зоната,която обработвам да е 10см-ще са ми нужни поне 10 минути да минавам отгоре докато не съм сигурна,че е изтръгнало всичко...Все се каня да го махна,но вече просто не се търпи  #2gunfire Чудя се дали с дискове ще е по-добър вариант за епилатор  newsm78

# 69
  • Мнения: X
Ха и моя е такъв и се чудя дали да го сменя или всичките са еднакви, само парите им са различни.

# 70
  • Мнения: 850
       Моя епилатор е същата антика , но за сега проблем нямам , смисъл че добре ми почиства крака , ръце и триъгълник от много години .... единствения проблем е , че вече го усещам че пинсетите са се похабили и трябва да минавам няколко пъти докато всичко почисти ! Дано това лято ме огрее нов ...
  По въпроса с това защо толкова малко време се задържа крака и ръката гладък и то точно лятото когато всичко искаме да е като бебешко дупе , мога само да ви кажа че въпроса е в растежа ... сега в този период  гадините растът по бързо от въздуха и това че не са задушени с много дрехи !

# 71
  • Мнения: 31
И моя епилатор е същия. Аз минавам ръцете на 10-на дни а краката всяка седмица, като след това минажам понякога и със самобръсна4ка . Като ви 4ета май е време и аз да се замисля за подмяна  newsm78

# 72
  • Мнения: 157
И аз съм със същия Браун и много си го харесвам / не съм пробвала по-усъвършенстван. Въпросът ми е как разбирате, че пинсетите са се затъпили? Моят не ми накъсва космите, затова реално не виждам смисъл от подмяната му с нов модел, а пък и не ми се вярва, че ще растат по-бавно.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 472
Хайде и аз в списъка със същия епилатор, отпреди може би 5-6 години  newsm78

Още от самото начало, когато си го взех ми разби илюзиите, че ще си епилирам краката веднъж на 4 седмици  Crossing Arms   /чудя се кой го е измислил това и дали не е поредния рекламен трик/

незнам как точно да преценя дали е време за подмяна. при едно минаване никога не е махал всички косъмчета, винаги е трябвало да повтарям и потретвам  ooooh! 

# 74
  • Варна
  • Мнения: 815
Моят епилатор е ето такъв: http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=195_193&products_id=21214

Имам го от една година, тогава струваше около 150 лв. някъде, сега мисля че е по-малко. Може да се каже, че съм доволна, но никога не съм издържала 4 седмици. Това според мен е поредния рекламен трик. Минавам веднъж на около 10-15 дена. Към комплекта има и охлаждаща приставка, но никога не съм я ползвала, не знам дали има някакъв ефект. Единствения проблем, който имам са подкожните косми и вече не знам какво да ги правя  smile3511

# 75
Момичета, като чета тази тема и ме осени идеята да си купя нов  Embarassed
Моят е античен. Купуван е преди 5 години, а е със сигурност на много повече. Изглежда ето така:

И дори не се продава никъде вече  Laughing

Винаги съм си мислела, че върши работа, и че проблема, който имам, е всъщност с космите, а не с епилатора.
(Под проблем имам предвид: изключително честа епилация, ръцете буквално през ден, под мишниците също набиват много, а другите зони издържат по 4-5 дни.)
Мислех, че се дължи на свръх растеж, гаден ген, и прочее извращения... Но дали пък ако не пробвам с по-съвременен епилатор няма да постигна по-добър резултат?
Поразгледах из сайтовете и харесах този:

http://get.bg/catalog/product_info.php?products_id=30436


Ако правилно разбирам, има доволни от серията. И си заслужава стоте лева, така ли?


аз от 6 години имам този епилатор и не бях доволна, в смисъл 4е ми отнемаше 1 час за да си махна космите на краката, трябваше да минавам по 6-7 пъти едно и също място и въпреки това не ставаше толкова гладка кожата. и след 5-6 дена всичко отначало. отаначало си мислех че всички епилатори са такива, докато тази година не си взех ето този http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09037994
откакто го купих все едно се родих. за 15-20 мин махам всичко, краката ми са гладки поне 15-20 дена, не се лъжете да си купувате браун, истината е в керамичните дискове на филипс Peace

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 443
Че ще е Филипс,съм го решила вече.Можеш ли да кажеш нещо повече за този звуков масаж с алое вера?
Аз май няма да се хвърлям на екстри,мисля да си взема обикновен модел с дискове.Има ли значение дали са керамични  newsm78

Сега видях,че по-скъпите модели на Филипс са с керамични дискове,докато другите са с метални.Наистина има ли някакво значение какви са дисковете,защото наистина не са ми нужни толкова екстри.

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 21:21 от DARI_76

# 77
  • Мнения: 239
Моят е Браун,подобен на този от картинката,от години ми е,ОБАЧЕ СИ МИ ВЪРШИ СТРАХОТНА РАБОТА! Даже преди време по краката толкова ми бяха изтъняли от него,че даже не можеше да ги хване. Епилаторът обаче накъсва по-тънките косми,за разлика от колата. А за дълготраен резултат трябва да си избръснеш първо 1-2 пъти краката и да ги изчакаш да порастнат няколко милиметра,стават по-жилави и всичко хваща. Аз и под мишниците го ползвам,а вече по краката карам на кола,че станаха съвсем нежни. ДОБРАТА КОЛА МАСКА ХВАЩА ДОРИ МНОГО МАЛКИ КОСЪМЧЕТА! Аз не ползвам на Кара,Сара и т.н.,а италиански,професионални,които се слагат с апаратче. Страхотен ефект. Преди време с тези българските трябваше да довършвам с епилатор...   Weary Обаче и с епилатора става гладко. ВАЖНОТО е да ги редуваш с колата,само с епилатор с времето става така,че трябва всяка седмица да махаш,ако искаш да е сууупер гладко,ама зависи и какви косми имаш. Аз имам тен по краката,те са ми руси(е,някой и по-тъмни) и въобще не се виждат освен на светлина и ако се вгледам на 1 см разстояние и преспокойно и с голи крака да ходя няма да си личат и мога да ги изчакам и да ги дръпна с колата ми. Само като съм на море съм много прецизна и 1 косъм да няма Simple Smile

# 78
  • Мнения: 239
А за подкожните косми ... ВСЕКИ ЕПИЛАТОР ГИ ПРАВИ. Затова - кола маска Simple Smile

# 79
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
aaa, SweetCaty , не съм съгласна с теб Simple Smile Зависи си от кожата и космите. На мен не ми прави подкожни косми.

# 80
  • Мнения: 239
Въобще? Нито 1?? Е,не съм чувала досега за такова нещо,повечето жени,които го употребяват редовно,им се получават. Просто стават много по-нежни,не могат да пробият кожата,която пък позагрубява от редовна епилация... Ама може би ако имаш по-жилави косми си пробиват път Simple Smile

# 81
  • Мнения: 5
Искам да попитам някой ползвал ли е епилатор с бръснеща глава и как е? Изтъпява ли се или на какъв принцип е? Можеш ли да се порежеш с него? И изобщо какви са ви впечатленията??? Благодаря предварително и много се извинявам ако вече е отговорено на въпросите ми, но аз не открих  Hug

# 82
  • Мнения: 431
Хм, значи все повече клоня към Филипс (дискове), за да пробвам И това, макар че много ме изкушават и новите модели на Браун с 40 пинсети (вместо стандартните 20), а, и с лампичка Simple Smile

# 83
  • Мнения: 120
Аз ползвам от години епилатор на Филипс-сигурно вече е излязал от употреба.Космите ми много изтаняха и се разредиха.Понеже съм с чувствителна кожа-след епилация ставам на точки/особено на ръцете/.Много добре ми действа някакъв противоалергичен крем-най-добре Elocom-веднага избелява всичко.

# 84
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Oт всички марки епилатори, които съм ползвала съм най-доволна от ФИЛПС. Уникални са.
   Днес си купих този модел. За първи път използвам такъв с керамични дискове, до сега всички модели са били с метални Много ми е странно. Или не върши никаква работа /не епилира, а само накъсва космите/, или болката е сведена до абсолютен минимум, защото не усещам поооочти нищо.   Епилатора има опция за връщане до 45 дни от покупката му. Моля, който има подобен модел да сподели впечатления, защото направо не знам какво да мисля. Ако наистина върши работа, а не се усеща никаква болка - ще е супер.

# 85
  • Мнения: 2 229
Oт всички марки епилатори, които съм ползвала съм най-доволна от ФИЛПС. Уникални са.
   Днес си купих този модел. За първи път използвам такъв с керамични дискове, до сега всички модели са били с метални Много ми е странно. Или не върши никаква работа /не епилира, а само накъсва космите/, или болката е сведена до абсолютен минимум, защото не усещам поооочти нищо.   Епилатора има опция за връщане до 45 дни от покупката му. Моля, който има подобен модел да сподели впечатления, защото направо не знам какво да мисля. Ако наистина върши работа, а не се усеща никаква болка - ще е супер.


Аз имам такъв и съм доволна. Peace
Сега за болката, не знам, мен си ме боли еднакво с предишния Браун, но хубавото е, че ми отнема мнооого по-малко време!
Просто виж оскубаните косми дали са с корените и ще разбереш дали върши работа.

Че ще е Филипс,съм го решила вече.Можеш ли да кажеш нещо повече за този звуков масаж с алое вера?
Аз май няма да се хвърлям на екстри,мисля да си взема обикновен модел с дискове.Има ли значение дали са керамични  newsm78

Сега видях,че по-скъпите модели на Филипс са с керамични дискове,докато другите са с метални.Наистина има ли някакво значение какви са дисковете,защото наистина не са ми нужни толкова екстри.

 Joy
Не се хвърляй на глупости, алоето ти пее на космите и се скубят по-лесно сигурно. Joy
Просто трябва да напишат нещо, за да продадат епилатора за 200, а не за 100 лева. Laughing
Вземи си Филипс модел като показания от Golden rose - има 3 цвята - зелен, розов и този лилавия, зеленият е без никакви екстри и е най-евтин - 100-110 лева. Peace
Това са най-евтините ная Филипс с керамични дискове, другите, които струват от 150 нагоре, са абсолютно същите, но с друг дизайн и куп безсмислени приставки.
С метални дискове, можеш да си вземеш и за 40 лева, но няма смисъл, ако ще е Филипс, по-добре да са керамични.

Искам да попитам някой ползвал ли е епилатор с бръснеща глава и как е? Изтъпява ли се или на какъв принцип е? Можеш ли да се порежеш с него? И изобщо какви са ви впечатленията??? Благодаря предварително и много се извинявам ако вече е отговорено на въпросите ми, но аз не открих  Hug

И аз много се интересувах от това, но ме разубедиха и се отказах. Sad
Ножчетата се изтъпяват и никога не е гладко като със самобръсначка, не можеш да се порежеш - то е като мъжките електрически самобръсначки. Е, могат да се сменят ножчетата, но аз не виждам смисъл..

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 211
Ще се включа и аз към мненията. До сега винаги съм ползвала на Браун и си мислех, че те са най-добрите. Но уви, оказа се, че имало и по-добри от тях.

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09027090 това също е моят избор, но изглежда по друг начин - http://vltava2000.cz/shops/8674/images-goods/hp6482_02_rtp_.jpg. Много е мъничък, в началото чак ми се губеше в ръцете. И честно казано, не се хващайте на описанията - масажирал, охлаждал, успокоявал  ooooh! , от всички си боли и никой не ти маха болката с магическа пръчка.  Цаката е в скубенето - докато Браунът ми, направо ми ги подстригваше и след 1-2 дни и след бсяко настръхване усещах как ги е късал, не отксубвал. Сега с този виждам почти всички косъмчета, които скубе как излизат с корена, е не че е перфектно, но не мога да искам съвършенство Simple Smile.

Само не знам кога да се ексфолирам с тази ръкавица и дали има ефект  newsm78 (много "афиф" ми се струва), защото и аз съм от много проблемните с подкожните косми, ползвам и Керапил, да видим комбинацията дали ще подейства.

 Peace Peace Peace

# 87
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Juiciness  , благодаря ти за отговора!   bouquet  Много от косъмчетата са с корени, но има и такива, които са без тях. Болка наистина не усещам, все едно минавам с масажор, а не с епилатор. Но има още нещо, което не е като с предишните ФИЛПС. Всички останали /тези с металните дискове/, вадеха и подкожни косъмчета. Като се мине 2-3 пъти и вадеха и непоказали се, хващаха и адски късички, докато с този не е така. Ще пробвам още няколко пъти, а ако наистина се окажа права - че не захваща най-късите  - направо ще се възползвам от възможността да го върна и ще си взема пак с метални.

п.п. Дано още нщкой се включи с мнение.  Heart Eyes

# 88
  • София
  • Мнения: 38 476
Два дни се мъчих с моята Ровента! Не захваща добре малките косъмчета, въпреки че минавам по 100 пъти на едно място!
Накрая михах с бръснача, каквото беше останало!
Но после космите не растат едновременно, а наистина трябва да се минават всяка седмица новоизрасналите Sad

# 89
  • Мнения: X
Ще се включа и аз към мненията. До сега винаги съм ползвала на Браун и си мислех, че те са най-добрите. Но уви, оказа се, че имало и по-добри от тях.

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09027090 това също е моят избор, но изглежда по друг начин - http://vltava2000.cz/shops/8674/images-goods/hp6482_02_rtp_.jpg. Много е мъничък, в началото чак ми се губеше в ръцете. И честно казано, не се хващайте на описанията - масажирал, охлаждал, успокоявал  ooooh! , от всички си боли и никой не ти маха болката с магическа пръчка.  Цаката е в скубенето - докато Браунът ми, направо ми ги подстригваше и след 1-2 дни и след бсяко настръхване усещах как ги е късал, не отксубвал. Сега с този виждам почти всички косъмчета, които скубе как излизат с корена, е не че е перфектно, но не мога да искам съвършенство Simple Smile.

Само не знам кога да се ексфолирам с тази ръкавица и дали има ефект  newsm78 (много "афиф" ми се струва), защото и аз съм от много проблемните с подкожните косми, ползвам и Керапил, да видим комбинацията дали ще подейства.

 Peace Peace Peace
A този на батерии ли е или е с адаптер?

# 90
  • Мнения: 2 673
Имах Ровента, скъпичък.. Светеща глава, незнам си колко подвижна..ДРЪН ДРЪН..Взех си за 30 лв Филипс с дискове..Същата работа. Да, космите са в различна фаза на растеж, и това дето го гледаме в рекламите..забрави.. Tired

# 91
  • София
  • Мнения: 6 010
Здравейте!
Моят е този
и съм сравнително доволна за тази цена. Вади ми почти всичките косми с все корена, аз също вече имам цели участъци без косъм по тях. Ще замислям за по-новичък след години като този вече не ми върши работа. Моля да ми разясните каква е разликата между дискове и пинсети, защото всичките, които съм виждала до сега са все с дискове май...

# 92
  • Мнения: 1 639
И аз използвам този, много е добър. Скоро една от дъщерите ми купи на Браун с пинсети и не сме доволни. Не го сменявай, ако не се налага.

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 211
A този на батерии ли е или е с адаптер?

Само с кабел е. Гледах и другия модел, който е със зарядно и към тока едновременно, но няма изобщо смисъл. Без кабел работел 20мин.  Naughty и кое по-напред ще си оправя за това време, а и цената - къде е 100, къде е 200лв. Все пак за едните му 20мин да дам още 100лв, айййййй ши мъ извиняват. Simple Smile

# 94
  • София
  • Мнения: 38 476
Имаше по едно време една тема - дискове или пинсети?
Моят е с пинсети и не съм доволна също. Май ще си потърся дисков.
Освен това самата машинка загрява доста бързо. Стар е!

# 95
  • UK
  • Мнения: 1 918
Още един глас за Филипс. Откакто се епилирам (вече 11-12 години) ползвам почти само тази марка, първият ми се скапа след невероятно ползване целогодишно от мен,сестра ми и майка ми след 8 години, след това бях пробвала с един на Браун, но въобще не съм доволна- накъсваше ми космите и не махаше добре всичко. Сега понеже съм убедена, че няма много голяма разлика между различните видове епилатори, освен цената, си взех най-простия модел на Филипс


Много ми харесва,става бързо, е, имам някой и друг подкожен косъм, но не се виждат много и вече даже не ме дразнят толкова много. Няма затова сега да си вгорчавам живота  Grinning Освен това след вече толкова време старателна епилация имам участъци без косми, особено по прасците съм доста оплешивяла  Sunglasses

# 96
  • Мнения: 27
 и аз имам от няколко години Филипс с дискове от най-обикновените /около 40лв/ и съм си супер доволна , а имах възможонстта да пробвам пролетта един Браун......еми...само цената му е висока да ви кажа......по 5 пъти минавам на едно и също място и пак не е както трябва

# 97
  • София
  • Мнения: 7 033
Моят е Филипс, краката са ми гладки 4-5 дни, но не се получава от първият път. С кола маска ефектът е много по-траен, но лятото няма как да си оставя косми за кола маска.

# 98
  • Мнения: 49
И аз по темата ... преди време имах Филипс- бях много доволна - ползвахме го и аз и мама, и сестрата! НО след време отказа да отскубва косъмчетата. Купих си Ровента - още по-доволни останахме Но и този епилатор след време отказа да отскубва косъмчетата! Повтарям, потретвам и не и не, не ще. Момичета, имате ли представа къде греша при експлоатацията на епилаторите? Мои познати с години ги ползват ... а аз - само няколко нищожни месеца. Моля, помагайте ...   bouquet

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 1 154
Е колко време го ползваш, преди да се скапе? Ако наистина са няколко месеца, уредът ти все още е в гаранция. Занеси го в сервиза, може да ти помогнат  Peace.

# 100
  • Мнения: 49
Е колко време го ползваш, преди да се скапе? Ако наистина са няколко месеца, уредът ти все още е в гаранция. Занеси го в сервиза, може да ти помогнат  Peace.

Благодаря за съвета, но както е по закона на гадостта Simple Smile нещата се случват малко след като изтече гаранцията  #2gunfire

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 1 154
Т.е. 2 години ли? Може да са били такива моделите, не знам, няма никаква логика. Моят Филипс е на 9 г., трака много здраво, но продължава да скубе добре. Много по-добре от новия ми Браун.

# 102
  • Мнения: X
A този на батерии ли е или е с адаптер?

Само с кабел е. Гледах и другия модел, който е със зарядно и към тока едновременно, но няма изобщо смисъл. Без кабел работел 20мин.  Naughty и кое по-напред ще си оправя за това време, а и цената - къде е 100, къде е 200лв. Все пак за едните му 20мин да дам още 100лв, айййййй ши мъ извиняват. Simple Smile
A аз се притесних да не е само на батерии  Laughing че както каза те хич не ми трябват Simple Smile

# 103
  • Мнения: 38
Здравейте моят е на браун епилирам се на 2 сед. не че съм недоволна но рекламите са им големи
-четири седмици перфектно гладки крака -хаха
а подкожните косъмчета -обработвам с пенсета
когато си минавам краката с конец поне няма подкожни ,не се зачервявам и е супер гладко
можеби има значение и кожата и процента окосмяване

# 104
  • Мнения: 1 466
Моят е Браун с обезболяваща приставка и има и приставка за бързо епилиране - т.е. нещо като ситно гребенче повдига космите и те отиват точно под пинсетите Simple Smile
Аз съм доволна. Преди бях с Филипс, но без никакви приставки и много ме болеше и повече късаше космите, отколкото да ги скубе. Веднъж реших да пробвам на подмишниците и направо ме разрани. Подарих го и си взех Браун-а. Сега съм много доволна. Всяка неделя си епилирам подмишниците с обезболяващата приставка. За това време те са едва 3-4 косъмчета, но предпочитам да ги махам докато са малко, защото по-малко боли. Simple Smile
Краката си ги епилирам на 2 седмици. Няма как да е 4 седмици с абсолютно гладки крака, защото космите имат различни фази на растеж и едните поникват, другите след няколко дена и т.н. Но от епилатора космите ми много се разредиха и не са твърди и дебели, за това и да излязат няколко косъма, не мисля, че е фатално.

# 105
  • София
  • Мнения: 158
Това е моят. Страшно съм доволна. Лампичката върши великолепна работа, дори да е супер слънчево в стаята.

Да ви разкажа защо съм доволна (даже се учудвам). Купих го юли 2008 и се заех да се епилирам след многогодишно бръснене - тотален заек. Първият път беше голям вой, охлаждане с ръкавицата, квичене и скимтеж, закани да хвърля епилатора. Разгеле, понеже пени се-не пени се-пари е давано-ще се яде, се епилирах. Крачката - сравнително гладки, целите в розови точки (които минаха бързо).
Следващите пъти - епилиране всяка седмица до ноември месец, скимтенето и позивите да хвърлям епилатора намаляха, розовите точки - също. След това се наложи да го прибера, защото се ремонтирахме, та се върнах на бръснача.
И така - от ноември 2008 до май 2009 (не ремонт, а чудо), бръснах. Когато извадих епилатора, очаквах първоначалния рев и вой, но болката беше наполовина, даже начетвъртина. И, ЧУДО! Цели 3 седмици краката ми останаха безкосмести. Минавам ги с епилатора - скубе някакви вяли косъмчета, порасли на немощни туфички и пак - 3 седмици гладкост и безкосмие и до днес. Mr. Green

А да, в началото имаше подкожни косъмчета, вече няма, пък не ексфолирам. Доволна съм, ама много  Party

Общи условия

Активация на акаунт