ЗА ОТСЛАБВАЩИ И ОТСЛАБНАЛИ 16

  • 30 546
  • 347
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 453
ЗА ОТСЛАБВАЩИ И ОТСЛАБНАЛИ 16

ТОВА Е ТЕМАТА ЗА ВСИЧКИ, КОИТО ИСКАТ ДА ОТСЛАБНАТ ИЛИ ВЕЧЕ СА ГО ПОСТИГНАЛИ.
ТУК Е МЯСТОТО КЪДЕТО МОЖЕМ ДА СПОДЕЛЯМЕ ДИЕТИТЕ, КОИТО СПАЗВАМЕ И РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ТЯХ ИЛИ СОБСТВЕНИТЕ СИ РЕЖИМИ, КОИТО ДАВАТ НЕ ПО-МАЛКО ДОБРИ РЕЗУЛТАТИ ВЪРХУ САМОЧУВСТВИЕТО И КРАСОТАТА НИ!


Отслабвайте здравословно!     Peace

За да останем здрави, красиви и да поддържаме добра физическа форма, е необходимо заедно с правилното хранене и физически натоварвания винаги да поддържаме организма си добре хидратиран.  Пийте течности колкото се може повече. Те засищат и утоляват глада.



Съдържащите се витамини и минерали в зеленчуците и плодовете са истински природен дар, източник на здраве и бодрост за организма. Те са и неразделна част във всички видове диети.



Белтъчините /протеините/ са едни от основните хранителни вещества, имащи първостепенно значение в храненето. Те са и основен градивен елемент на мускулите.



Изчислете сами нужния Ви прием от калории за деня

Жени

Стъпка 1
РП = 655 + (9.6 X кг) + (1.8 X височина в см) - (4.7 X години).

Пример
Ако сте на 32 г
Имате ръст 162.5 cm
Тежите 84 kг
Вашият РП е 655 + (806) + (293) - (150) = 1604 ккал

Стъпка 2
Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

   1. Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
   2. Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата)= РП X1.375
   3. Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
   4. Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
   5. Ако сте изключително активни (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

Пример
Ако жената,в горният пример има заседнал начин на живот то нейният общ разход ще бъде РП (1604) по 1.2 = 1925
1925 ккал са енергията необходима, за да се поддържа сегашното й тегло.

Мъже

Стъпка 1
РП = 66 + (13.7 X кг) + (5 X височина в см) - (6.8 X години).

Пример
Ако сте на 25 г
Имате ръст 190 cm
Тежите 90 кг
Вашият РП е 66 + (1233) + (950) - (170) = 2079 ккал

Стъпка 2
Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

   1. Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
   2. Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата) = РП X 1.375
   3. Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
   4. Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
   5. Изключително активни мъже (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

Пример
Ако мъжът в горния пример има заседнал начин на живот, то неговият общ разход ще бъде РП (2079) по 1.2 = 2495
2495 ккал е енергията, необходима за да се поддържа сегашното му тегло.
Защо всички тези формули?

Те ще ни помогнат да определим калорийният си разход и съответно да си поставим цели за загуба или покачване на тегло. Невъзможно е да обърнем законите на термодинамиката и разхода на енергия, за това е необходимо да ги манипулираме. Всеки килограм от мастните ни запаси се равнява на около 7000 ккал, това означава, че трябва да изразходим тези 7000 ккал от масните ни запаси. За това има няколко начина: а) диета в) физическа активност с) диета+физическа активност.


Калкулатор за изчисляване на дневният ви прием калории.
Ето и част от старите теми

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=265815.msg6468213#msg6468213
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=301132.msg7696277#msg7696277


      Ето ни и един стимул за Новата година:

# 1
  • Мнения: 1 454
тук съм

# 2
  • Мнения: 3 453
  Хайде да е на късмет през новата година темата и да има много свалени кг Hug Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 1 454
Хайде Да!
Аз имам много работа днес и не мога да се включа...диетична плодова съм - само втори ден , а се чувствам много по-лека...за съжаление довечера ще хапна салатка и пийна..., но ще гледам да внимавам с алкохола - и без това сме на работа утре

Поздрави и  Hug на всички!

# 4
  • Мнения: 4 393
Записвам се и вметвам, че тази сутрин кантара отчете 67,8кг. Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 38 199
Записвам се набързо. Днес нито съм се мерила, нито съм яла нещо досега! Crazy

# 6
  • Мнения: 1 416
Привет сладкиши мили,хей сега се дотътрих от работа и бързичко да видя как сте .Аз съм си режимна и няма мърдане ще изкупя пържолките от магазина ,че както Крисси казва пролет идва   bouquetХайде всички в строя да хубавеем и слабеем  FlutterМомичета много ни е опустяла темичката или всички сте отслабнали или много работите хайде гушкам ви и дайте малко отчет кой как тиетува  newsm53

# 7
  • Мнения: 122

sass ако обичаш кълки Дюкан дава резултат -5 ден ми е и -2 кг супер мотивиращо


Цоп и аз в новата тема.Ох,кълки обичам,но ... множко ми идва с тази диета.А за 5 дена е нормално да смъкнеш,дори и повечко.Нали при чисти протеини организмът се "изсушава" и тогава кантара мърда по-бързо на долу.Недей забравя водата.Почти съм сигурна,че ще мина на Дюкан,но иначе не става,но от другата седмица.Просто до неделя си хапвах повече от стабилно и си мисля,че рязката промяна ще ме затормози.Тази седмица разтоварвам,хапвам каквото си поискам,но по доста малко и то все супи,плодове,салати.Без сладко и без хляб.Само кафето си дето пи с кафява захар.Но ще пиша с кой режим започвам от другата седмица,само нека да го избера окончателно.Довечера съм си приготвила книгата на Дюкан,пак да я попрехвърля.
Е днес имах и прегрешение.Детската градина на хлапетата затвори врати,уж май само за днес,и бяха с мен на работа.На обяд ги заведох до Вики Ленд и им поръчах 1 пица и пържени картофки.Изядох останалото,но то беше мъъъъничко  newsm53

# 8
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 122
Привет - минавам да се запиша - днес се поглезих с покупки - 1 дънки (27 номер), 1 панталон, 1 боди, 1 пуловер, 1 пяна за лице.
Започна вече ремонта на жилището....
И до тук с добрите новини - извикаха ме от градината, че дъщеря ми праче и не могат да я успокоят - преди обяд детенце от групата я захапало до кръв на вратлето. Намазали я, но сигурно я е боляло и е спала изкривена и сега и е схванато в изкривено поза вратлето, много е изплашена - иска да я държа за ръката. Ходихме до бърза помощ и ни казаха, че няма нещо прекъснато от ухапвавнето, но има възпалеви лимфни възли и там като я е ухапало я е заболяло. Утре ще ходим на консултация с УНГ.
Ох, много ми е притеснено (Марти е бъзла на мен!)
Оплаках се.
А по темата - режимна съм!
Лека вечер!

# 9
  • Мнения: 603
Здравейте и от мен!
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА! ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ЗДРАВЕ, КЪСМЕТ, САМО КРАСИВИ МОМЕНТИ И ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ ПРЕЗ НОВАТА ГОДИНА!

ЧЕСТИТА ТЕМА! МНОГО СВАЛЕНИ КГ. И ПО-РЕДОВНО ПРИСЪСТВИЕ! [/b]

Аз с моя режим съм до никъде, много съм му отпуснала края. Сега съм решила да си направя малко маски - за коса, за лице, за тяло, да се наспя хубаво и от утре да съм сериозна в режима. Че и изпити ме чакат и така.
Обещавам да се включвам по-редовно!
Боби , много мъчно ми стана за детенцето, дано да е добре и да е спокойна! Миличката!  Hug

# 10
  • Мнения: 1 416
sass о това с детските градини е гадничко особено ако няма кой да ги гледа,аз знам с тримката сладури и да си кажа пица и пържени картофки леле как да им устой човек  Shocked Shocked Shocked
* Боби * леле 27 номер дънки ти си върха мацка,ако някога вляза в такъв номер ще ви черпя всички където кажете,а за детенцето просто ужасно дано утре новините при УНГ са добри ,защото здрави дечица -щаслива мама
Крискаслабост моя сигорно си заета с малкото слънце ,но като имаш време пиши колко е целта на килцата newsm78  bouquet Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts
Усмивчице-разкрасявай се поглези си душичката,с изпитите успех ,а за режимчето ти сега на кое си че още не съм в час newsm78

# 11
  • Мнения: 3 453
  Добро утро момичета  bouquet Вчера не можах да пиша много, но да ви кажа че съм режимна и диетична за пръв път от доста време...пупууу да не ми е уроки.Вчера се вместих в 30тина точки Joy Joy

  Маминце, направо ти се чудя..аз не можах да издържа на Дюкан.Браво на теб  bouquetМоята цел е като теб нали си знаеш..57-58..Сега варирам между 67-68..Аз съм си пак на Точковата и като се стопли ще комбинирам пак с млечната, тъкмо ще ми е лесно с Бобчо по паркчеттата той пюрета, мама кисело мляко Joy Joy Joy

  Боби, направо ми настръхна косата от случката ви в градината..Страшна работа, как може така да го захапят миличкото..Оле, ако на Бобчо се случи нещо такова ще полудея и това дете дето го е захапало направо не ми се мисли #Cussing out Браво за покупките, много ме стимулира Hug  bouquet Дай някоя снимчица да ти се порадваме с тях.Аз видях от Коледа- много си хубава.На банкета ни 2007г бях с подобна рокля от Дика и ми стоеше перфектно, но тогава си бях 57кг и си ги искам паааааак Cry Cry Cry

   Хайде днес ви чакам на отчет..кой какво си хапва, стига се спотайвайтееееее Hug Heart Eyes  bouquet

 


  Усмивчице как се зарадвах да те видя и теб Hug Как си миличка?

 

# 12
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 122
Добро утро!

Днес за мен е протеинов четвъртък - днес съм на чисти протеини!
Криси, ти си на точковата. Успех!
мами 73 цвети, възхищавам се на майки с 3 деца, ние за второ се колебаем - искам, но имаме голям заем....!
УсMuBka, успехи на изпитите!
J_Jr, как се адаптира за работа след дългата почивка.
Днес ще ходим с дъщеря ми на лекар, дано не е нещо сериозно.
Хубав ден!

# 13
  • Мнения: 1 454
Здравейте мили момичета....
Вчера имах доста работа...и днес пак няма да съм в офиса , така че пиша докато мога Simple Smile

Снощи бях на имен ден и изпих около 150гр уиски , фъстъци, доматче и малко грозде (последните две ги ядох вкъщи защото стомаха ми беше ужасно подут и исках да смила нещо, а и домата се води плод)

Еми това е...значи прегрешението са фъстъците...днес продължавам да съм само на плодове - много ми е хубаво - чувствам се по-лека вече Simple Smile

Боби
, НаИСтиНа не мога да повярвам...какви са тези деца да захапят до кръв?!? Дано да се оправи бързо миличката и да си възвърне желанието за детска градина  Hug
Крисс, браво на тебе за точковата...аз така и не я схванах и само забелязвам как всички си имаме някакви диетки , които си ни влияят и си правим все тях! Simple Smile
Мами, аз не съм разбрала , че си свалила с Дюкан...И ти ли? Тцтцтц, само аз не мога да се адаптирам към тези протеини и това е Simple Smile
Усмивчице,  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 38 199
Здравейте хора. Поздрави на всички.
Аз съм на чай и плодове, аме не съм много стриктна.
Но все пак странно ми е. Вчера почти на фотосинтеза бях, а днес кантара дава 200-300 грама отгоре?
Май верно ще трябва да си взема тест... Wink

Общи условия

Активация на акаунт