Любители на котки - тема 17

  • 34 653
  • 366
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 116
Благодаря ви много за подкрепата, момичета.
Добре мина дотук кастрацията. Нико го сложих до радиатора да е на топло, върху една възглавница. Че след операцията трябваше да идем до един магазин, а там се туткаха продавачките и 5 -6 минути котките бяха в студената кола, че и Мони отарял прозорците да ги чисти от сняг. Дано д не са се простудили, особенно Нико.
На Бени нови капки за уши изписаха, дано да премине това възпаление в ушите.
За последната снимка - най- сполучлива стана. Но да не ви казвам колко съм изщракала от сутринта, сега поледнах папката - 163 кадъра  Joy  Луда работа. Но то и с децата е така - снимам много, докато стане поне един кадър, на който и двамата да изглеждат нормално.
Колажа лека полека се разширява  Sunglasses Много са ни хубави котките, пу -пу. Като стане готов мисля да изпечатам един да занеса на ветеринарките ни  Laughing Ако нямате нищо против, разбира се. Клуб - Любителки на котки  Sunglasses

# 46
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Ted cat, понеже имам някакви проблеми с изпращането на снимки за колажа, дръпни от тук http://www.snimka.bg/album.php?album_id=281344 каквото си харесаш.

# 47
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
♥ iguanka ♥    bouquet

Ted_cat ...правиш страхотни снимки,надявам се и след кастрацията всичко да е ок с кот... Peace

# 48
  • Мнения: 6
Здравейте на всички! Simple Smile
Не съм писала тук от много време, но покрай тези празници...., пък и задачки много ми се насъбраха..., а и коремчето ми растееееее....
 newsm53
Но нито аз, нито моя космат сладкиш сме ви забравили....И ето, сега минаваме набързо от тук за да ви  Hug
Всичко при нас вече е наред, разгонването мина (отмина и "любовта" към лявата ми ръка!)...
 newsm62
Сега Жиро пак е спокоен и мързелив сънливец.....  love001
Току що щракнах една снимка с телефона си и ви я пращам, за да го видите каква доволна сплескана муцунка има....  smile3521
Няма нужда да казвам кой се чувства господар у дома, нали?!!! newsm12

http://picasaweb.google.bg/lucky.ssstar/lofKP#5288936754461423202

# 49
  • Мнения: 6
Опс, забравих да ви кажа....Снощи чух поредната глупост!!! Космите на котките били някакви особени и ако случайно попаднели в стомахчето на бебе до 1 годинка, то....положението ставало едва ли не трагично.... newsm61
Хм..., чудя се като са толкова специални тези косми, какво се случва ако попаднат в стомахчето на дете над 1 годинка.... newsm12
Или тогава вече добрата фея е минала и е направила заклинание против действието на тези така специални косми..... smile3514
Някой да е чувал тая глупост или това е "ново творчество"?!
Представете си какво ми е...Непрекъснато трябва да слушам такива простотии....И най-лошото е, че на моето мъжле понякога явно му се промива мозъка от всички тези небивалици и....току виж изръсил нещо, с което да ме вбеси..... smile3514
Нямате представа какво ми е....ПИСНА МИИИИИИ smile3514
Веднъж да се роди бебчо и всичко да е както трябва пък...тогава аз ще им кажа кой кой е и кой какви косми има.... newsm61 smile3511

# 50
  • София
  • Мнения: 5 726
verginia- явно се чудят с какво да те сплашат и мислят глупост след глупост.
Единствено можеш да подстрижете Косматко малко преди да се появи Бебо,единствено да не ти се налага да чистиш много и да се уморяваш.

# 51
  • Мнения: 4 116
Момичета, доста смърди сега Нико, това от жлези ли ще да ... ама аз дето съм с повреден нос от хрема го усещам... и се е напикал на 1 - 2 места. Дали се е изпуснал без да иска? Не очаквах такива последствия.

# 52
  • Мнения: 6
Да, това с "новата прическа" е идея, въпреки че сега изобщо няма проблем с космите у дома...Апартаментът ни е такъв, че се чисти изключително лесно. Всеки ден в рамките на 30 минути съм готова със всичко - подовете са измити, праха избърсан..., абе всичко блести!  smile3534 (скромността краси човека!!!) Станало ми е нещо като навик да стана, да си направя мляко с какао и докато то изстива, аз си изчиствам...Наистина не можем да усетим дали има косъмчета тук и там... 
Не, че нещо, но...смея да твърдя, че у дома е доста по-чисто от много места, на които никога не е имало домашно любимче...! smile3521
И нали съм си оптимист по природа, все си мисля че и като родя ще е така...Всички казват, че няма да имам време, но....все пак става въпрос за 30 мин.  Нямало да се справям с бебе, коте и апартамент....ЩЕ ВИДИМ!!!!  smile3516
Когато човек обича, се справя с всичко!    Two Hearts

# 53
  • Мнения: 1 027
аууу, Този Жиро разкошеен бе Simple Smile Crazy
Ted_cat, бедничкият Нико, ами може би е следствие на кастрацията...спокойно, издръжте го ден-два Simple Smile

# 54
  • Мнения: 6
Ted_cat, много ми е тъжно за Нико, да знаеш.... smile3518
Това с напишкването е нормално...Заради упойката е! Когато забременях, реших да направя на моето слакишче изследвания на кръвта...Беше неспокоен и за да могат да му вземат кръв (обръснаха му лапичката..., едва го преживях!!!), му сложиха упойка. Ветеринарите ме предупредиха, че когато започне да излиза от упойката ще повърне или ще се напишка, но това било нормално....
Ако знаеш как плаках като го гледах такъв безжизнен и после, когато упойката го пускаше... Та...тогава моя Жиро на два пъти не успяваше да се добере до тоалетната си и се напишкваше в движение....  smile3518
После всичко се оправя!!! newsm53    Така че спокойно! Аз мисля, че това е нормално! Всичко ще е наред съвсем скоро и...пак ще е същия щурак твоя Нико! newsm44
Между другото, и аз трябва да кастрирам глезанчето мое, но....наистина незнам как ще преживея гледката...Като знам какво беше, когато правихме тези изследвания....Скъсах се от рев!!!! newsm45 И дори сега като се сетя какво му причиних тогава, направо ми се свива сърцето!!! Weary

# 55
  • Мнения: 6
Благодаря, ros4enka
Имаш  Hug от разкошния Жиро!!!

# 56
  • София
  • Мнения: 5 726
Момичета, доста смърди сега Нико, това от жлези ли ще да ... ама аз дето съм с повреден нос от хрема го усещам... и се е напикал на 1 - 2 места. Дали се е изпуснал без да иска? Не очаквах такива последствия.

Мирише на пишкано или на "болнично"?Миризмата им на мъжкари веднага изчезва като ги кастрират.Иначе на един приятел котката също така се беше напишкала.Предполагам,че от упойката, не могат да се контролират.Ние го взехме 4ч след операцията и не ни се е напишквал.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 825
Тед, радвам се, че всичко завърши успешно при вас. Това с чишкането сигурно е нормално, защото е още под въздействие на упойката. Аз на моите не им давах дори и вода преди операцията, но като тръгнаха да се събуждат и двамата се насочиха към легенчето. Едното ставаше, тъкмо тръгваше малко по-уверено и другото го събаряше в опитите си да се изправи. Така най-накрая и двете стигнаха до легена, но единият чишна и там си заспа, а другият заспа по време на чакането. Бяха страхотна гледка. След кастрацията нито веднъж не ми направиха беля /макар да бяха на възраст вече/, а пък и урината им спря да мирише.

# 58
  • Мнения: 685
Ted не се тревожи. Упойката го държи в нещо като транс и той не може да контролира мехура си. Душичката мила, излизането от упойката е най-тежката фаза.
До утре Нико ще излезе от упойката и няма да прави такива бели... дори няма да ги помни. А миризмата ще изчезне, той като се "събуди" ще почне хубавичко да се мие.
Търпение и много любов  Hug

# 59
  • Мнения: 2 229
Момичета, доста смърди сега Нико, това от жлези ли ще да ... ама аз дето съм с повреден нос от хрема го усещам... и се е напикал на 1 - 2 места. Дали се е изпуснал без да иска? Не очаквах такива последствия.

Напишканото повече ли мирише от преди?? Защото като кастрирахме нашия, моментално се промени миризмата, вече престана изобщо да се усеща, че има котка вкъщи, а преди тоалетната му си миришеше...

Момичета, искам да ви питам за прясното мляко - знам, че на пораснали котки не трябва да се дава, защото получават разстройство, но абсолютно забранено ли е? Ако не колко макс може да се дава? Защото моят си умира, като му налея малко в купичката, веднага го омита, но давам съвсем малко, че не смея...
А с киселото как стои въпросът? (такова никога не съм давала, но да попитам..)

Общи условия

Активация на акаунт