Готовите хомеопатични миксове

  • 3 056
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Ходих при педиатърката (не е хомеопат), за да помоля за някакъв имуностимулант, който да закрепи положението с боледуванетов детската градина. Видях, че ми е предписала хомеопатичен продукт Енгистол на фирмата Heel. Чувала съм, че такъв тип средства са за масова употреба и съдържат съставки, които действат при всички. Не е нужно специално интервю и т.н. Знам, че при приема на хомеопатични лекарства не трябва да се употребява мента и шоколад. Това важи ли и за този тип миксове?
Нямам контрол над това, което дават на малкия в детската градина. Едва ли някой знае какъв е чаят или ще търси алтернатива на сухата паста или кроасана с шоколад за закуска. По какъв начин това може да навреди? Просто лекарството става временно неефективно или се получава нещо като резистентност към съставките му в дълготраен план?
Какъв е вашият съвет в този случай?

# 1
  • София
  • Мнения: 896
Моят съвет е да НЕ използваш тези хомеопатични миксове. Ако искаш лечение с хомеопатия, трябва да посетиш хомеопат.
А за укрепване на детето - пресни плодове и много любов!
Успех!

# 2
  • Мнения: 3 550
Благодаря! Той има и лекар-хомеопат, когото мислех да не безспокоя за такъв случай. Пресни плодове яде в изобилие и разбира се, е ограден с много любов.
Но остава въпросът с храната в детската градина и съчетанието с хомеопатичното лечение.

# 3
  • Мнения: 3 506
И аз не бих ползвала от тези 'миксове'.

# 4
  • Мнения: 2 331
Аз пък съм страшно доволна от миксовете на Хийл и по-специално от Коризалия.И, затова, не бих отрекла така категорично тези продукти.Каквато и хомеопатия да използвам, не приемам мента.Останалите продукти не ги ограничавам.

# 5
  • Мнения: 750
И детето ми пие миксове по предписание на хомеопата ни. Доволна съм, дадоха добър резултат, като се има предвид, че лекарите почти го бяха "уморили"....

# 6
  • Мнения: 3 550
Биха ли се аргументирали тези, които отричат миксовете? Аз също съм използвала за себе си подобно нещо и резултатът винаги е бил положителен. За вечната борба между класическата и останалата хомеопатия ли става въпрос или е нещо друго?

# 7
  • Мнения: 3 506
Първо за класическа vs. боаронска хомеопатия.
Второ аз лично съм хипер подозрителна към медикаментите, вкл. хомеопатични, и не бих дала нещо, без да имам поне относителна идея как действа. Знаейки колко сложно действа дори само едно лекарство, струва ми се абсолютно невъзможно да се предвиди действието на микс от 5-6.
Трето преди 2-3 год. бях свидетел как бабата на мъжа ми си докара тежка пневмония, след като изгълта едно шишенце Стодал за лекото си покашляне. Може и да е съвпадение (т.е. да няма причинно-следствена връзка), но си имам едно наум.

Били, коризалия не ми звучи като микс. Да не е някой монопрепарат от рода на оксилококцинума? Ако е така, не виждам проблем с действието му, аз поне нямам нищо против Хийл, само против миксовете им  Wink

# 8
  • Мнения: 750
Именно затова се взимат след преглед и съветване с лекар! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 698
В упътването на лекарството би трябвало да пише, ако има субстанции, забранени по време на лечението. По принцип, за силни антидоти се считат мента, лайка и камфор. Особено камфор - съдържа се в някои капки за нос, в противовъзпалителни мехлеми. Чувала съм и за кафе и шоколад. Ако в упътването на лекарството не пише нищо подобно, не би трябвало да се притесняваш. Все пак ролята на упътването е да те упъти, не вярвам да са пропуснали такава важна информация.
Лично аз много рядко съм ползвала такива сборни препарати, но съм доволна от тях. Не съм спазвала някакви конкретни ограничения, като все пак не съм ги приемала заедно с шоколад и кафе. Wink

# 10
  • Мнения: 3 550
Ами, аз по съвет на лекар му го дадох!  Grinning
Съставът, преписан от листовката, е: Лекарствени вещества - Vincetoxicum hirudinaria D6, Vincetoxicum hirudinaria D10, Vincetoxicum hirudinaria D30, Sulfur D4, Sulfur D10. Помощни вещества - магнезиев стеарат.
Подобна смесица от вещества са и лекарствата на традиционната медицина.
Остава въпросът дали при прием на мента и шоколад лекарството става временно неефективно или се получава нещо като резистентност към съставките му в дълготраен план? Ако се наложи след време да приема Sulfur например, дали той няма да подейства?

# 11
  • Мнения: 3 550
В упътването на лекарството би трябвало да пише, ако има субстанции, забранени по време на лечението.
В листовката не пише нищо по този въпрос. Знам за антидотите, защото го лекувах с хомеопатия още като бебе. Затова съм и толкова невежа и си блъскам главата над новите хомеопатични препарати, които щедро взеха да се предписват и от традиционните медици.

# 12
  • Мнения: 3 506
Именно затова се взимат след преглед и съветване с лекар!

И в 99% ги изписват традиционните медици, които иначе твърдят, че НЕ вярват в хомеопатията. Не е ли странно... Излиза (аз поне така го виждам), че или го правят просто хей тъй, за да изпишат нещо, или от още по-користни мотиви. И в двата случая го правят основно на доверие на това, което им е казал рекламният агент, а не защото се припокрива със знанията и теориите им.

# 13
  • Мнения: 3 550
Напълно съм сигурна, че се доверяват на рекламния агент, а не са прочели и ред за хомеопатичното лечение.
Сетих се да попитам: Тези миксове, срещу които класическите хомеопати възразяват не се ли изследват за действие? Т.е. не се ли знае какви странични въздействия може да има? В листовките на традиционните медицински препарати винаги има и такъв раздел. Щом е пуснато на пазара, значи е изпитано и проверено, нали? Или бъркам?

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Не пречи яденето на шок.вафла или пастичка/то там има ли шоколад?/.Може и малко парче шоколад-да не е голямо количество.Виж,ако чая е ментов тогава не знам,но не ми се вярва да е такъв в градината.

Общи условия

Активация на акаунт