Въпрос за предучилищна?

  • 5 674
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 20
Коя предучилищна в училище ще ми препоръчате в район Лозенец? И ние се колебаем между детската градина и училището.
Благодаря.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 224
Аз предпочитам предучилищната в градината. Дъщеря ми я кара там и госпожите чудесно подготвиха децата да училище. За късмет синът ми сега е при същите госпожи.
Изборът зависи и от детето, ако е по-свито и притеснително, по-добре да продължи в градинската среда, където познава децата, госпожите и обстановката.
От друга страна в "елитните"държавни училища обикновено приемат в първи клас с предимство децата, които са карали предучилищна в същото училище. Това също може да определи избора на родителите!

# 47
  • София
  • Мнения: 1 783
w324, 21 -во в "Лозенец" е с предучилищна. Мнения не мога да дам, не познавам училището.

# 48
  • Мнения: 367
Коя предучилищна в училище ще ми препоръчате в район Лозенец? И ние се колебаем между детската градина и училището.
Благодаря.
120-то училище.....също се води едно от добрите у-ща..... Wink

# 49
  • Мнения: 3 161
Приети сме в 162 градина "Вихрогонче" в жк Славия. Отзиви?

# 50
  • Мнения: 361
според мен предучилищната изцяло трябва да се измести в училищата. това лято направихме детска занималня, за която ползваме базата на едно училище- голяма разлика има между децата, карали предучилищна в училище и тези, които сега са изписани от градините. при вторите тепърва трябва да се развиват някакви навици за живота в училище. и все пак, наесен ще бъдат много по-подготвени и уверени от децата, които идват в първи клас направо от детската градина. но това е субективно мнение все пак. може би има и градини, където предлагат наистина реална подготовка за децата.

# 51
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Oбоснови се, каква е разликата.
 Не мисля, че детето ми тръгна неподготвено на училище. От към подготовка за учебен материал всичко беше на ниво. На самия изпит за сформиране на паралелките госпожата каза, че няма допълнителни  изисквания и забележки към нея и заръча лятото само да играе, уроците да оставим за есента.
 С реда в училище нямахме проблеми, лятото преди първи клас ходи за 2 месеца в частна занималня. Много бързо свикна с порядките и нямаше никакви проблеми с адаптацията в първи клас.  Flutter

# 52
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Съгласна съм с Фантичка. Децата идващи от ДГ са си свикнали и на режим и на обучение. Проблем би имал моят син, който не е посещавал ДГ. Сега го записах на предучилищна в училище.....зор ще види.

# 53
  • Мнения: 361
е, аз все пак имам наблюдения за конкретно населено място и за определена група деца /събрана от няколко детски градини обаче/. може би другаде е различно, но тези деца тепърва ще трябва да свикнат с живота в училище. нямам пряко наблюдение върху работата в пг в градините, но изписаните от тези групи деца сега се учат да пишат елементи на букви, на цифри и им е доста трудно /някои могат/. не са учили език в градината /в подготвителните групи в училище се учи английски/, по-неконтролируеми са /ще свикнат/- малки разлики, но като цяло дават предимство на училищата. лошото при училищните пг е, че са по половин ден и ако няма кой да гледа детето, трябва да е в детска градина.

# 54
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 В София ПГ в някои училища са целодневни.  Peace

# 55
  • Мнения: 20
324 съм.Не бях в София .Благодаря за информацията.Нещо повече за предучилищната в 139? Май то ми е най-удобно.По цял ден ли са децата или до обяд?Каква е учителката.Може нещо и за 120 да ми кажете.Там май много ги стресирали? Ще се радвам да разбера нещо повече.Благодаря.

# 56
  • Мнения: 175
sega vijdam temichkata,niama li niakoi koito da ni pomogne s info?Specialno za 139-to i 120-to
Predvaritelno blagodaria  bouquet
ps:izviniavam se za latineca,poniakoi pat kredor zapecva i se vijdam v chudo

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Приети сме в 162 градина "Вихрогонче" в жк Славия. Отзиви?
Избрала си погрешна тема за инфо.

Общи условия

Активация на акаунт