Отново въпрос за секцио?

  • 1 539
  • 20
  •   1
Отговори
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Въпроса ми е към мамите,забременяли около година след операцията.Имаше ли усложнения при втората бременност поради факта,че матката е рязана?Моят гинеколог ми препоръча да изчакам около година след секциото и след това да забременея ако искам.Тука мои познати също са родили секцио,но ги е страх,а и мен също,че може да възникнат някакви усложнения за бебето при толкова скорошно забременяване след оперативна намеса.Споделете как е било при вас Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 374
Още не мога да ти кажа със сигурност,защото съм в ранните седмици,но на мен докторите ми казаха,че е хубаво да изчакам 2 години,а мина година и половина,но не мисля,че ще има проблеми.Успех! Hug

# 2
  • Мнения: 1 629
На мен ми казаха да чакам 2 години Confused  А на вас да са ви споменавали, че може нормално да се роди след секцио ... знам, че е изключено, но от източник знам, че ставало Thinking

# 3
  • Мнения: X
На мен ми казаха да чакам 2 години Confused  А на вас да са ви споменавали, че може нормално да се роди след секцио ... знам, че е изключено, но от източник знам, че ставало Thinking

Как изключено?
Ако са минали поне 2г. от предишното секцио не е проблем да се роди нормално. Ако причината за първото секцио е била например тесен таз или някакво друго медицинско показание, което не се променя с времето, тогава пак се налага секцио, логично.

# 4
  • Мнения: 2 374
На мен ми казаха да чакам 2 години Confused  А на вас да са ви споменавали, че може нормално да се роди след секцио ... знам, че е изключено, но от източник знам, че ставало Thinking
Да има такива случаи.Аз никога не бих родила нормално след секцио,втория път отново ще си родя по този начин.

# 5
  • на дъното
  • Мнения: 1 542
Аз забременях точно 1г. след първото секцио и няма проблем с износването само на края вече тежестта на бебо опъва шева но се търпи.

# 6
  • Мнения: 130
На мен ми казаха да чакам 2 години Confused  А на вас да са ви споменавали, че може нормално да се роди след секцио ... знам, че е изключено, но от източник знам, че ставало Thinking
Може. Една моя приятелка си роди първото със секцио, а второто нормално и нямаше никакви усложнения. Е то все пак всеки организъм си е различен. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 227
Имах проблеми с втората бременност, но искам да подчертая, че те Не бяха свързани със секцито.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Решихме да имаме второ дете,когато дъщеря ми беше на година.Отидох на преглед при гинеколога,който ми прави секциото и той каза,че няма никакъв проблем и можем да започваме с опитите.Забременях 2 години след секциото,но общо взето всеки организъм е различен и си трябва преглед Peace

# 9
  • Мнения: 55
На мен също ми каза гинеколога ч е няма проблем 2г са достатъчни но това е много индивидуално,всеки организъм е различен имам позната която след 12 год секцио трагна да ражда нормално и получи отлепване на операцията.така че..аз съм бременна но е минало 4 години от сикциото и даже не си и помислям да се пробвам нормално раждане защото първият път не се получи и се наложи оперативна намеса а и лекарят ми каза че при мен нещата няма да се получат даже и да пробвам само мъките ще си останат и после пак секцио.Всеки е с различен организъм.Успех

# 10
  • Мнения: 1 629
Биа честно казано и аз не бих посмяла да родя нормално след секцио. Първо и най-важно тазът ми е 10см Mr. Green  Мерси на всички за отговорите Hug

# 11
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
То моето секцио се наложи по спешност,но и аз не искам да раждам нормално след секцио поради ред други обстоятелства,а и лична нагласа.Въпроса е не колко трябва да чакам,а дали сте имали проблеми през втората си бременност след като е минало по малко време от 2 години Simple Smile

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Това написах и в предишния си пост-всичко е индивидуално и всяка бременност е различна.Като за начало отиди на лекар и попитай дали можеш да правиш опити да забременееш,а от там нататък каквото е рекъл Бог.
С първата ми бременност беше всичко ок,но сега се скъсах да повръщам и лежах в болницата.

# 13
  • Мнения: 6 274
..... Първо и най-важно тазът ми е 10см Mr. Green  
Shocked Shocked Shocked
Ти сериозно ли ???  Thinking

# 14
  • Мнения: 4 915
Забременях година и половина след първото секцио. Лека и безпроблемна бременност, успешно секцио, много бързо възстановяване.

Познавам майка, която забременя 4 месеца след първото секцио, рискува и роди успешно второто детенце секцио отново. Аз не бих поела такъв риск, но го давам като пример просто, че матката явно се възстановява доста преди едната година минимум препоръчителен срок.

Общи условия

Активация на акаунт