Тортено предизвикателство Февруари 2009

  • 48 897
  • 848
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Какво е "Тортено предизвикателство"?
За тези, които не са запознати си идеята кратко предисловие, идеята за тортено предизвикателство започна от темата " Нашите торти" в БГ Мамма. Предизвикателството няма състезателен характер, тоест няма излъчени победители, а има обучаваща цел, виртуален семинар с други думи. След приключването му всеки ще има възможност да зададе въпроси към участниците и да коментира представените произведения.

Кой може да участва?
В тортеното предизвикателство може да участва всеки, без значение възраст, пол, опит в правенето на торти, професия като цяло, образование и т.н. Стига да имате желание и време, добре сте дошли!

За кого може да е полезно?
Може да бъде полезно за всеки- от абсолютния начинаещ до професионалиста. Всеки ще почерпи различна информация, ще се обогати с опита на другите, ще приеме добронамерената критика, ще се вдъхнови за нови проекти и ще се зареди с творческа енергия.

Регламент за участие

- Всеки участник има право на само едно произведение, с което да участва

- Произведението не трябва да съдържа готова украса използвана като самостоятелен елемент ( готови захарни фигури, шоколадови фигури и т.н. не са разрешени, готови помощни материали  като перли, пръчици, бонбони и т.н. са разрешени )

- Произведението трябва да е направено собственоръчно без чуждо участие.

- Произведението трябва да е приготвено в домашни условия ( желателно е да покажете поне една снимка удостоверяваща това)

- Позволява се използването само на един готов елемент- или покриваща маса или блатове и крем

- В произведението може да се използва конструкция ( подпори и т.н.), които не се виждат отвън, използването на конструкция, която е видима ви дисквалифицира от участие в обсъждането.

- Дизайнът за произведението трябва да е на участникът в предизвикателството. Всяко взаимстване на идея или откровено плагиатство ви дисквалифицира от участие в обсъждането.

- Участниците трябва  да представят произведение, което да отговаря на зададената и публикувана тема за предизвикателството.

- Всички участници трябва да предоставят достъп до снимките за добавянето им в албума на предизвикателството в обявеният срок ( до 28 февруари включително).

- Участниците трябва при публикуването на снимките да представят рецептата, по която е приготвено произведението ( блатове, крем, захарни теста и т.н.).

- Участниците трябва да представят писмено разяснение за приготвянето на произведението (снимковия материал е по желание). Моля не копирайте снимки в текстор файл, защото няма как да бъдат качени във форума в този формат. Снимки и текстов файл отделно са приемливи.

- Желателно е участниците да публикуват минимум 5 снимки -профил ( ляво, дясно), анфас ( отпред), гръб ( отзад) и снимка на разрез. По желание може да се публикуват и снимки на детайлите. За да не се натоварва темата с множество снимки, в нея ще бъдат публикувани само линкове към албума на предизвикателството.

- С участие в предизвикателството участниците дават съгласието си да отговорят на всички поставени им въпроси по повод тяхното произведение в рамките на определеният им за това ден. Ако участниците са много на брой, в един ден може да се разглежда повече от едно произведение, за да може обсъждането да не продължава повече от 15 дни.

- Публикуването на произведенията в други теми преди изтичане на крайният срок за публикуване в албума на предизвикателството   не е желателно!

ТЕМА на предизвикателство Февруари 2009 : Сезони


Програма на "Тортено предизвикателство- Февруари 2009"

7-30 януари    Записване на участниците и обсъждане

20-30 януари    Обсъждане и уточняване на темата "Сезони"

31 януари        Откриване на "Тортено предизвикателство Февруари 2009"

1- 28 февруари     Подготовка на участниците и реализация на проектите им

28 февруари         Краен срок за представяне на произведенията на участниците

28 февруари         Публикуване на произведенията на участниците и обявяване на дните за дискусия за произведението на всеки участник.

1 -15 март     Дискусия с участниците  и обсъждане на представените от тях произведения



Благодарим на всички включили се в дискусията, успех и спорна работа на участниците!!!  bouquet


Мейл за изпращане на тортите: tandoori.chick@gmail.com

Мейл за изпращане на описанията: PepaYaneva@gmail.com


Линк към Тортено предизвикателство Юли 2008(Тема), където можете да намерите информация за обсъждането, линкове към снимките, рецепти и други полезни неща:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=305494.0

Линк към Тортено предизвикателство Юли 2008 ( Албум)
http://flickr.com/photos/26588310@N04/collections/72157606306881749/

Линк към Тортено предизвикателство Октомври 2008(Тема), където можете да намерите информация за обсъждането, линкове към снимките, рецепти и други полезни неща:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=326800.msg8483479#msg8483479

Линк към Тортено предизвикателство Октомври 2008( албум):
http://flickr.com/photos/26588310@N04/collections/72157607763826887/


Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 09:27 от _Пепи_

# 1
  • Мнения: 1 491
И какво аз ли съм първа  newsm78  Така да бъде, официално записване от моя страна  Mr. Green

# 2
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Да взема и аз да се запиша, само не ми стана ясно с гласуването на темите, нали следващата се знае? Нещо ми се губи в тази част на регламента  newsm78 Защо не се гласува това нещо юли месец?

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ами аз съм блейка и забравих да се запиша.
И аз ще участвам

violetblue, имаме известие, но мъжо утре ще мине през пощата

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Да взема и аз да се запиша, само не ми стана ясно с гласуването на темите, нали следващата се знае? Нещо ми се губи в тази част на регламента  newsm78 Защо не се гласува това нещо юли месец?

Сори, копирах от старото предизвикателство, а сега нямам време да редактирам. Бързам за именния ден на баща ми

# 5
  • Мнения: 668
И аз се записвам.  newsm10
Марулче, нали се разбрахме да гласуваме за 2 теми предварително, миналия път избрахме тази за февруари и лятната, а сега другите.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 173
И аз да се запиша.
Марулка е права - вече гласувахме, но тя Пепи уточни защо е така. Следващото гласуване ще е юли.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 671
 bye в тази тема, дано успея и за това Предизвикателство.
Записвам се, въпреки че замисълът ми за торта почти със сигурност няма да види бял свят /поради тотална липса на време и помощ за мъниците  Confused /, но все пак ще участвам с нещо - в името на олимпийския принцип  Wink

# 8
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
И аз се записвам пък дано да ми хрумне нещо - много ми е бедна на идеи тази тема.

Последна редакция: ср, 07 яну 2009, 20:38 от shemet_neveroiaten

# 9
  • Мнения: 1 491
Извинете мА, ама нали егн-то ми е в повече от колкото трябва, някоя мила мацка ще ми припомни ли какво гласувахме за лятото, че не помня  Embarassed Embarassed Embarassed  Сега знам, че сме сезони, ама после какво беше  newsm78

# 10
  • у дома
  • Мнения: 1 581
записвам сееееее  Mr. Green

# 11
  • Мнения: X
И аз при отбора...

Виолетке...ЮЛИ-Икебана!
Получих си нещата,     newsm51 

# 12
  • София
  • Мнения: 2 113
Записвам се Simple Smile

Момичета, къде е Тандури?! От няколко дена се замислям, че зачезна, както и за това, че трябва да си проведем  записването, ама сега с темата налице, съвсем се затъжих за нея...

Пепи, благодаря, че задейства нещата!  bouquet

# 13
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Тука съм!!! Имам един повод за торта през февруари, та с един коршум-два заека!

Тандури май няма много време за форум напоследък, беше споменала преди известно време.

# 14
  • Мнения: 5 877
Записвам се.

Общи условия

Активация на акаунт