Кой от студ не се бои?Януарчето.......и бърза да се появи.

  • 15 654
  • 296
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 63
Добро утро и от мен! Hug
 За казването за раждането, не мисля,че е от значение, но то наистина в такъв момент едва ли ти е да звъниш наляво и надясно и  да обясняваш , че тръгваш да раждаш. Ние преди на никого не бяхме казвали, ама и то си беше през нощта, защо да шашкаме хората.
 Секс и на мен ми се приисква  Embarassed, ама кръстът както ме боли - като скована съм. Преди родих точно след секс и понеже Гого се появи по- рано, докторът ме пита " абе , да не сте правили секс, че това бебе бърза да излиза?" Но не винаги сексът е гаранция за скорошно раждане, божа работа си е.
Лено, и аз да те успокоя, терминът е ориентировъчен. Знаеш, че на всеки овулацията е по различно време, цикълът с различна продължителност, така че е нормално да се позабави. Споко!  Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 3 249
Сънич, и аз това имах предвид, но явно не съм го написала както трябва Wink Само че някоя мама с бебе трябва да даде началото Simple Smile
Алина, хвърлих те в джаза с тая халка hahaha Влизам в болница, защото системата във Втора градска  за секцио е хоспитализиране за 24 часа(бе дано ме пуснат и по-рано) и се прави тестуване за упойки, среща с интернист, ЕКГ, пълни изследвания и тн...Не е нещо страшно...Само дето предния път по време на тия изследвания взех, че родих Joy и сега си викам да не стане пак така, та си стягам багажчето, пък...Ама и аз като Алекс се чудя какво да слагам. Преди като ходих винаги е било жега, сега доктора каза, че не е студено, но е по-хладно в сравнение с преди...Имам една по-дебела(бархетна) нощница, заредила съм се с чорапи и мисля едно елече да си взема, че знае ли се...
Ох, откога и се каня на тази възглавница за кърмене...

# 32
  • Мнения: 63
vanilla80 радвам се за вас, че вече сте си вкъщи и така бодро гледаш на нещата. Добре си се справила с раждането! Поздравления!!!

# 33
  • София
  • Мнения: 120
Здравейте мами,

Честито на всички мами нови бебчета!Да са здрави и да ви радват. Peace  bouquet
Изписаха ни от Майчин дом. С малкия Преслав сме си вече у дома.  Всичко мина нормално - без избор на екип,  доволна съм и смятам, че имах  късмет, защото докторката беше страшно мила и нещата протекоха много спокойно. През цялото време бебето спа при мен, че даже и в мойто легло. Такабеше много лесно и удобно с храненето.
Сега го кърмя и сме щастливи. Расте и хубавее малкия бонбон.Скоро ще ви пратя снимки.
Целувки и много усмивки. Пожелавам на всички, които още не са родили леко раждане - и наистина-болката се  се забравя веднага щом гушнеш детенце.
 1crib

# 34
  • София
  • Мнения: 2 613
Да се запиша и аз в новата темичка!
Ванила , Моник- радвам се за вас!  Hug Hug Hug
Лено- разбирам те напълно  Hug Hug Hug Hug
Моят термин е в понеделник, но честно казано аз си мислех, че досега ще съм родила и сега като не съм все още се усещам колко съм изнервена.....а бебчо явно най-добре си знае.....
И даже тази сутрин започнаха едни котракции, казах си, ето това е, започва се, да, ама не, контракциите утихнаха, заспала съм и сега нищо.....

# 35
  • Мнения: 429
Пепи,  Петя се оказа с RH + и ми поставиха анти Д , но аз се радвам, защото някой ден когато порастне няма да има проблемите на мама...
Да попитам мамите със секцио- мажете ли си с нещо операцията? Аз изпитвам лека болка , но е по-скоро като при рана...не може да се сравни с първите дни след операцията.
При нас проблемите не свършва, сега пък докторът при който родих ми поставя някакви страховити диагнози за Петя и края на януари трябва да и правим изследвания...но по-добре да не влизам в подробности. Аз знам, че моето дете е здраво и ще е добре!
Лили , успех с излседването на Анна...дано и вземат лесно кръв, че Петя е цялата надупчена и синя...то не бяха системи с абокат, то не беше кръв за изследвания...
На нас  май ни започнаха и коликите (не е ли малко рано newsm78) и сега малката е много неспокойна и само се гърчи...давам и Инфакол , но не помага особено...Единственото, което помага е да стои сгушена до на мама гърдата! А като се гушне в тати също се успокоява, но идва един момент, в който започва да търси с ръчички гърда, от която да суче у тогава мама пак трябва да е насреща :о)

# 36
  • София
  • Мнения: 3 249
Днес си имаме и мама рожденичка - Емски, къде се изгуби? Вярно че ски сезона почна, но не вярвам да си се качила на ски? Или Joy Да си жива и здрава и леко и безпроблемно раждане ти желая Hug

# 37
  • Мнения: 73
Хоп,и ние в новата тема Hug
Добре дошли на новите мами и бебчета Heart Eyesчета ви с интерес,защото аз се притеснявах как Тони ще се разбира с бебчо.Но много съм доволна-Тони се съобразява,доколкото може и все го гушка.Спим заедно и засега няма проблеми.Дано коликите ни заобиколят Praynig
Не мога да пропусна-честит първи месец на Никола :hug:

# 38
  • Мнения: 917

Емски, Честит Рожден Ден!

Честито на мамите от 7ми! /така да се надявах да съм между тях/. Ходих на доки на 6ти и ми каза, че съм с 4-5 см разкритие, напълно узряла плацента и намалели околоплодни води. Учуди се че седя й се смея а не съм отишла да раждам и каза, че всеки момент може да тръгне раждането и по най-бързият начин да съм в болницата ако стане това. Е да ама ето че от 6ти, днес сме 8ми а аз още не съм родила.

# 39
  • Мнения: 68
Благодаря ви на всички за успокоителните думи  Hug Гледам да се мобилизирам - ходих на тонове, които били много добри, на реактивно бебе, щото доста шава Simple Smile Ще ме чакат до 14-и и ако до тогава не излезе - на 15 влизам в болница. Дано да не го докарам до там...

Ванила, страхотно раждане, браво на теб  Peace

Аз първо бях решила да викам майка ми за раждането, защото тя обикновено много ми помага, ама като я гледам колко е изнервена, реших, че ще и се размине. Иначе не вярвам в това, че ако кажеш на някого, че раждаш е лошо, по скоро майките много се притесняват, което им скасява тяхната нервна система. Моята кумица като раждаше, мъж и ми се обади през нощта да ме уведоми, че е започнало и аз се помолих за нея всичко да мине нормално - и то така беше. Вероятно и аз ще се обадя на една приятелка за енергийна помощ  Simple Smile

Вижте как се разписах след вашата положителна енергия  Simple Smile  Hug

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 4 нови отговора. Емски я мисля още от преди Коледа - оттогава май не се е появявала  newsm78 Някой има ли и телефона?

# 40
  • Мнения: 7
Здравейте, мили сладурки!
Надявам се, че сте добре всички, и мамите с бебчета и тези в радостно очакване.
Бих искала да попитам вече "окотелите" се мами, присъстваха ли вашите половинки на самото раждане и ако -да- как им понесе...

Докато не съм забравила Доника  smile3501 smile3501  love001 за новата темичка! Добре че те има, както и Сиси ,и Лорини!   bouquet
Ние си стоим 2 в 1, но с постоянни контракции(безболезнени, но неприятни). Дори днес ги засичах  ooooh! Интервал от 6 до 16 мин, та ще видим кога ще е денят Х...
Стискам палци на бебчетата които ще имат Рожден Ден на 08.01.2009 и особено на техните майчици!!!!!!!!!  Praynig
Аааа и Моник,  супер че сте вече в къщи!!!!!  Hug
 Емски  newsm59 Много любов и щастие! 

# 41
  • Мнения: 865
здравейте,
напоследък забелязвам,че едни се интересуват от раждането,други-от кърмене,колики...,което е нормално,де,но в края на месеца вече всички ще сме на една вълна Wink
хайде,преносващите,раждайте-какво сте се стиснали така Crazy.аз нали и двата пъти съм секцио и ми е много странно така да си подмина термина #Crazy
вчера педиатърката ни беше на посещение-наред е врабчо,а аз след Дари съм профи bowuu.само дано да устетя навреме коликите,че да започна с Инфакола-каза,че започвали около10-15ден и следобяд са най-лесно различими.Дари мина леко,надявам се и Евгени Praynig
мен много ме болят зърната,но стискам зъби.уж ги мажа....дали ще дойде момента,когато кърменето да ми е безболезнено....с Дари не го дочаках...сега съм по-упорита Crossing Arms
по-късно взема да се пробвам да кача снимки в албумчето,дали има папка за бебета вече Crossing Arms newsm78

# 42
  • Мнения: 180
Емски, честит рожден ден! Но както казва Доника, да не си открила ски-сезона  Joy А може и бебе-сезона да открива  newsm78
Честито на новите мами, честито и на именниците от вчера и предния ден! Само хубави неща да им се случват!
Честит 1ви месец на Никола! Като се замисля и ние скоро ще го направим  Peace
Ванила, Моник, добре завърнали се! Успех с бебо у дома!

Аз като тръгнах да раждам май много хора научиха Simple Smile Нали говорих с Бърборанчето малко преди да вляза в предродилна, така че цял форум ме мислеше  hahaha Но на майка ми и го спестих. Определено не исках тя да ме мисли, че е голяма паника  ooooh! После катои казах, че е баба си глътна граматиката и едва продума нещо  Heart Eyes

Бързо раждане на нетърпеливите!  Hug

# 43
  • Мнения: 3 695
Честит рожден ден, мила Емски!!!  Heart Eyes
Бъди здрава, много щастлива и винаги обичана!
От сърце ти пожелавам най-здравото и усмихнато бебче!
Hug

# 44
  • Мнения: 387
привет и от мен...Киша мисля, че няма папка за бебета, но можеш да направиш...тамън вече всички там да качват...

аз да ви се оплача, вчера попаднах на една тема, в която една мама споделя, че откакто е родила всички и звънят да питат как е бебето, а за нея рядко се сещат да питат...и че повечето хора я приемат като майка и са забравили, че и тя е човек...
та ако знаете колко ми е криво...най-добрите ми приятелки почти ме забравиха...всеки ден се чуваме по тел, но в последните месеци, когато ми беше трудно да излизам, щото не можех да карам никоя не си направи труда да идва...знам, че е по-забавно по кафенета и кръчми, ама и аз имам нужди...добре, че сте вие ей Hug Hug Hug...много ми е криво...

Общи условия

Активация на акаунт