Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 8 ян. 2009, 08:35 ч.
  • Преглеждания  6 054  Мнения  29  Онлайн  1
Отговори
  • Стара Загора / UK
  • Мнения: 192
Не съм сигурна, че тук е правилното място за тази тема...
Интересувам се какво е необходимо да се направи (какви документи трябва да се носят) при раждането, за да се запише бебто на бащата при условие, че двамата родители нямат сключен граждански брак?

Реклама
# 1
  • София
  • Мнения: 2 376
Бележка от  нотариус,че признава детето за свое,трябва му твоето ЕГН и трите ти имена,както и болницата в която си родила.Поне на мен това ми искаха,защото ние не бяхме женени когато дъщеря ни се роди.
Но зависи и в коя болница раждаш някой болници предлагат тази услуга без да се ходи по нотариуси и т.н.

# 2
  • Стара Загора / UK
  • Мнения: 192
Биа, благодаря за бързия отговор!!!  Hug

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 127
По-добре питай в болницата, в която ще раждаш.
На нас не ни искаха бележка от нотариус, а само личните карти. Ние попълнихме една декларация, където аз казвам че той е бащата, пък той признава че е негово детето (нещо такова) и се подписахме пред служителката в болницата. Мисля, че после таткото занесе документите в общината.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 376
По-добре питай в болницата, в която ще раждаш.
На нас не ни искаха бележка от нотариус, а само личните карти. Ние попълнихме една декларация, където аз казвам че той е бащата, пък той признава че е негово детето (нещо такова) и се подписахме пред служителката в болницата. Мисля, че после таткото занесе документите в общината.
Да,да точно това казвам,че зависи от болницата,в някой не се налага.

# 5
  • Мнения: 6 393
Във всяка болница е различно.Поинтересувай се как стоят нещата,в тази,в която ще раждаш Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 919
из СК..'ПРИПОЗНАВАНЕ

Чл. 35. (Изм. - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Всеки родител може да припознае своето дете. Могат да бъдат припознати и заченати деца, както и починали деца, които са оставили низходящи.

ФОРМА НА ПРИПОЗНАВАНЕТО

Чл. 36. (1) (Предишен текст на чл. 36 - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Припознаването се извършва лично с писмено заявление пред длъжностното лице по гражданското състояние или с декларация с нотариално заверен подпис, подадена до длъжностното лице по гражданското състояние. Заявлението може да се подаде и чрез управителя на заведението, в което се е родило детето.

(2) (Нова - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Длъжностното лице по гражданското състояние съобщава припознаването на другия родител, ако той е известен, на детето, ако то е пълнолетно, и на дирекция "Социално подпомагане" в 7-дневен срок от извършването му.

"

Т.Е най-често срещаната практика е след раждането в болницата таткото попълва декларация в болницата, декларацията се слага в "досието за съобщаване за раждането до общината" с документите които ви дадат от болницата се отива в общината и се подават за акт за раждане.На база тази декларацията в акта за раждане пише, че баща е лицето посочено в декларацията.

# 7
  • Мнения: 4 279
Не мен само лична карта ми искаха на бащата.

# 8
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
На мен ми искаха той да присъства , за да чуела от него , че припознава детето #Crazy и като дойде да си носи и личната карта , всички документи ги попълнихме там

# 9
  • Стара Загора / UK
  • Мнения: 192
Мерси на всички за отговорите! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 15
всяка болница е различно.Аз раждах във II градска, там не се иска нищо- плаща се такса 25 лв.,определят ти ден кога да дойде бащата/ с личната си карта/ и ти правят документите. Адресът на дете, чиито родители нямат брак се записва на адреса на майката.

# 11
  • Оileán na leipreachán
  • Мнения: 6 274
В някои болници никакви, а в други - това, което са ти казали и момичетата....
А ти в коя болница ще раждаш ?
  newsm78

# 12
  • Варна,морето,сините вълни...
  • Мнения: 4 336
Нищо не са ни искали.Таткото попьлни там на място един формуляр.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 323
На нас ни искаха бележка от нотариус.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 169
Виждам, че си от Стара Загора. Аз раждах в Аг-то искаха само бащата да дойде с лична карта. Там пред служебно лице ще подпише , че признава детето. Не ти трябват никакви нотариално заверени документи и т.н

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт