Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора

Стара Загора / UK

Не съм сигурна, че тук е правилното място за тази тема...
Интересувам се какво е необходимо да се направи (какви документи трябва да се носят) при раждането, за да се запише бебто на бащата при условие, че двамата родители нямат сключен граждански брак?
Цитирай

София

Бележка от  нотариус,че признава детето за свое,трябва му твоето ЕГН и трите ти имена,както и болницата в която си родила.Поне на мен това ми искаха,защото ние не бяхме женени когато дъщеря ни се роди.
Но зависи и в коя болница раждаш някой болници предлагат тази услуга без да се ходи по нотариуси и т.н.
Цитирай

Стара Загора / UK

Биа, благодаря за бързия отговор!!!  Hug
Цитирай

Бургас

По-добре питай в болницата, в която ще раждаш.
На нас не ни искаха бележка от нотариус, а само личните карти. Ние попълнихме една декларация, където аз казвам че той е бащата, пък той признава че е негово детето (нещо такова) и се подписахме пред служителката в болницата. Мисля, че после таткото занесе документите в общината.
Цитирай

София

По-добре питай в болницата, в която ще раждаш.
На нас не ни искаха бележка от нотариус, а само личните карти. Ние попълнихме една декларация, където аз казвам че той е бащата, пък той признава че е негово детето (нещо такова) и се подписахме пред служителката в болницата. Мисля, че после таткото занесе документите в общината.
Да,да точно това казвам,че зависи от болницата,в някой не се налага.
Цитирай

Във всяка болница е различно.Поинтересувай се как стоят нещата,в тази,в която ще раждаш Peace
Цитирай

Варна

из СК..'ПРИПОЗНАВАНЕ

Чл. 35. (Изм. - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Всеки родител може да припознае своето дете. Могат да бъдат припознати и заченати деца, както и починали деца, които са оставили низходящи.

ФОРМА НА ПРИПОЗНАВАНЕТО

Чл. 36. (1) (Предишен текст на чл. 36 - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Припознаването се извършва лично с писмено заявление пред длъжностното лице по гражданското състояние или с декларация с нотариално заверен подпис, подадена до длъжностното лице по гражданското състояние. Заявлението може да се подаде и чрез управителя на заведението, в което се е родило детето.

(2) (Нова - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Длъжностното лице по гражданското състояние съобщава припознаването на другия родител, ако той е известен, на детето, ако то е пълнолетно, и на дирекция "Социално подпомагане" в 7-дневен срок от извършването му.

"

Т.Е най-често срещаната практика е след раждането в болницата таткото попълва декларация в болницата, декларацията се слага в "досието за съобщаване за раждането до общината" с документите които ви дадат от болницата се отива в общината и се подават за акт за раждане.На база тази декларацията в акта за раждане пише, че баща е лицето посочено в декларацията.
Цитирай

Не мен само лична карта ми искаха на бащата.
Цитирай

в илюзия

На мен ми искаха той да присъства , за да чуела от него , че припознава детето #Crazy и като дойде да си носи и личната карта , всички документи ги попълнихме там
Цитирай

Стара Загора / UK

Мерси на всички за отговорите! Smile
Цитирай

всяка болница е различно.Аз раждах във II градска, там не се иска нищо- плаща се такса 25 лв.,определят ти ден кога да дойде бащата/ с личната си карта/ и ти правят документите. Адресът на дете, чиито родители нямат брак се записва на адреса на майката.
Цитирай

Оileán na leipreachán

В някои болници никакви, а в други - това, което са ти казали и момичетата....
А ти в коя болница ще раждаш ?
  newsm78
Цитирай

Варна,морето,сините вълни...

Нищо не са ни искали.Таткото попьлни там на място един формуляр.
Цитирай

София

На нас ни искаха бележка от нотариус.
Цитирай

Стара Загора

Виждам, че си от Стара Загора. Аз раждах в Аг-то искаха само бащата да дойде с лична карта. Там пред служебно лице ще подпише , че признава детето. Не ти трябват никакви нотариално заверени документи и т.н
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора