Отговори
# 60
  • Мнения: 12
Абсолютно съм съгласна с авторката на темата.Държават ни смърди отвсякъде.
Ето и моя пример:Получавах и се осигурявах на 400 лв.През м.6,7,8,9и10.2008г.получавах по 330 лв.През м.11,12-по 260 лв.Айде кажете ми по коя формула го сметнаха?Мен ми намирисва,че техните 13 ти.заплати си взеха от нас. #2gunfire
В Германия мин.раб.заплата е 500 Е.50% от тях казват че стигали на майката да се оправи с детето,ако е самотна майка.Детските,независимо от дохода ня семейството са по 150 Е.И се увеличават за всяко следващо дете.
90 % от нищо са си нищо.По 120 лв.на месец  ми удържаха за осигуровки,данъци и т.н.и какво накрая?взимам малко повече от тези,които са се осигурявали на 220 лв.това е иронията,разберете.
И преди да сте казали,че пак ние сме виновни,кажете ми големите фирми на кой са?На "човек на човека"и кой от"човеците"в парламента,чиито зет,сват или чичово има голяма фирма ще гласува мин.раб.заплата 500 лв.примерно?Ами никой,защото една част от осигуровките ги поема работодателя,а той,работодателя не му се дават пари на държавата.
Аз така ги виждам нещата.

# 61
  • Мнения: 466

Ясно ,че с работа - ама с каква ? newsm78

# 62
  • Мнения: 1 045
A поинтересували ли сте се в колко държави (освен нашата), получаваш цяла година 90 % от заплатата на която си се осигурявал? Едва ли са много. Това че са ниски заплатите не трябва да омаловажава факта, че има доста добра социална политика за майките.
Ами поинтересувай се какъв е новия закон за румънците,нали все с тях се сравняваме.
Да, има социална политика за майките,но има и много неща да се доизчистят в тази политика.
Нещата са на кантар,докато ти дават една привилегия ,ти вземат друга.Относително е.Всеки е брал някакъв яд ,така че всеки знае че има пропуски.
Незнам кой се сравнява с румънците, аз лично се наслушах на сравнения с доста по-развити държави. Ако знаеш за Румъния сподели, но кажи как е в САЩ и развитите Европейски държави. И пак говоря за сравняване на соц. политика, не на заплати и цени.
Ето една Румъния как е по -цивилизована от нас.Може и много други неща да се напишат относно соц.политика на съседката
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=3146&sectio … =4&id=0000802

# 63
  • София
  • Мнения: 12 554
zlobi Зависи какво имаш предвид под толкова пари? Че то мерилото на всеки е много различно.

# 64
  • Мнения: 991
Хубаво е да помним, че държавата не е длъжна да отгледа децата на всяка една от нас.
Държавата може единствено с политиката си да поощри или не раждаемостта.
На мен ми се струва, че в България специално майките са доста облагодетелствани откъм отпуски, майчинство, защита на работното място по време и след бременността и прочее.
В сравнение с други държави, отбелязвам много по-развити от нашата, тук си е направо рай!

Много правилно! Peace
Това е абсолютно вярно! Там, където живея няма майчинство, а платените болнични в моята фирма са 3 дни годишно. Държавата ни прави СТРАШНО много за майките.

# 65
  • Мнения: 95
kaketo-ти най-добре отиди (ако можеш, разбира се ) да НОИ, да видиш какво е станало с парите ти . По принцип не би трябвало да има разлика в парите през 9-те месеца. Там са уникални измамници. Аз до навършване на 1г и 3 мес. на детето се разправях с тях и с тъпотиите им докато не се оправят нещата (при мен имаше проблем в болничния издаден от ПД)

# 66
  • Мнения: 95
Плюс това като говорим за др.държави, на запад дори да са им малки майчинствата (и като време и като пари)те хората получават детски като хората, а не по 25 или 35 лв като при нас и то не всички , щото някои сме много"богати" за детски.

# 67
  • Мнения: 14 488
а защо бащата не си е взел болничен? или не може? винаги майката ли трябва да е тази на която се дава болничния?

# 68
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
90 % от нищо са си нищо.

Ей, ама точно си го казала! Ей за това иде реч в повечето постове тук  Peace

Голям процент върху малка сума  Crazy

Майката, която питаше за заплатата ми - 900лв. Чистото ми е 700лв (без три лева). Винаги съм била на пълна, ама винаги - цял живот. Това, обаче, няма значение, тъй като мен ще ми дадат ПРОСЛОВУТИЯ БОЛНИЧЕН върху 220лв. Е, за какво говорим? В момента държавата ми взима данък на 900 лв, а ми плаща болничния на 220лв. Мили хора, осъзнайте се. Крадат не просто от нас, от децата ни крадат  #2gunfire
От 2003 година спрях да работя за себе си - аз вече работя и живея за децата си, така че заплатата ми наистина ми е необходима.

Относно моята заплата - с най-ниската съм в цялата фирма. Новите хора, дори и двама постъпили след мен, са на по-високи заплати. Просто поради редица заетости - ту аз съм заета, бременна, в майчинство и т.н., както и поради редица отсъствия на шефовете - те са често в чужбина, не се намери време да повдигна въпроса.
Друго! Когато забременях, аз НЕ поисках да ми се увеличи заплатата изкуствено (за по-голям болничен), а можеше. Не го направих. Това си беше мое решение - просто не искам да съм длъжна на шефовете и изобщо - избягва да искам такива услуги. И така си останах на тази заплата до ден-днешен.
Този месец ми  предстои актуализиране - дискутирахме го вече във фирмата. Което значи, че от другия месец ще плащам още по-големи данъци, а ако се разболее пак някое дете и изляза в болничен, после ще взема пак по-ниска заплата, от тази която съм получавала преди три години. Изобщо ....  ooooh!

# 69
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
а защо бащата не си е взел болничен? или не може? винаги майката ли трябва да е тази на която се дава болничния?

Алегра, без да искаш си познала какво се е случило.
Момчил тогава вдигна 39-40 градуса и я поддържа пет-шест дни. Но тези пет-шест дни ни изкараха ангелите, та го мъкнах и на доктор и насам-натам. Побъркахме се. Оказа се, че е от горните кучешки зъби. Докато го мъкнах, обаче, той се влоши от коридорите по болниците, защото нали знаете как се чака там - аха! пак опираме до тези теми! - та като се влоши, личният ни изписа рецепта, домашно лечение и аз направо посърнах, защото не обичам да отсъствам от работа - кофти ми е от работодателя. Мъжът ми остана той да го гледа за следващите дни. След втория ден, обаче, го извикаха спешно в работата и ние през нощта отведохме детето във Враца при свекър ми, та той гледа и двамата (че малкият реве за брат си).

Как тръгнах да го разказвам...сещате се, нали, що ми е нервно - така е, когато няма кой да ви помага.

На майката, дето каза че са ми избили нервите - избиха, мила, ама снощи моят се прибира от Габрово, от командировка и звъни на ГСМ, че закъснява за яслата и детската, аз от работата - тръгвам в 6, и блокаж на пътя - сняг, коли, колони, всеки натиска клаксона, звъня на яслата - само той в цялата ясла - чакат ме, звъня на детската - само той в цялата детска - чакат ме, колите около мене се въртят - ще ме ударят, бързам, доколкото ми позволява пътя. Този път, дето го минавам за 8 мин. всяка вечер (от работата до нас) вчера го минах за 45 мин. Учителките закъсняха за домовете си и те, заради нас. Ей така е, когато АМА НАИСТИНА никого не познаваш. И аз седя в колата, давам зор да се изтегли колоната и ми е нервно, че бавя и хората, и ще ми се пръсне главата, но не се сещам за никого, на когото да звънна да ги прибере бързо, че бавим учителките. Като ми се пръсне няколко пъти в седчицата така главата, познай после как няма да си нервен.

Това не е моят случай само - това е на мнооооооооого млади с-ва в София. И аз ги разбирам всички. Оправяме се, такъв е животът.

Но не съм се изгаврила с никого и не искам и мен да ме подиграват. Ощетенията, които получавам не ми харесват, не мога да ги приема и мисля, че не е нормално.

Държавата ни не е в ред. Това е.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 875
Искам държавата да подсигури да мога да си оставям детето в детската с лекарствата, както е по много други цивилизовани места.

А защо ТВОЕТО болно дете да зарази още 15 здрави деца?

# 71
  • Мнения: 2 382
Е , това вече не го разбирам и за мен граничи с наглост, защото има семейства,които наистина едва свързват двата края.
Четейки темата ,съчувствах на авторката, но сега съм възмутена.
Ако 900 лв е смешна сума и то, получавана от единия родител ooooh!.
И за какво беше цялата драма, че вместо 700 , авторката ще получи 670 лв месечно възнаграждение, като си прибере и болничния.
Не предизвиквайте съдбата с подобно хленчене.

# 72
  • Мнения: 1 045
Искам държавата да подсигури да мога да си оставям детето в детската с лекарствата, както е по много други цивилизовани места.

А защо ТВОЕТО болно дете да зарази още 15 здрави деца?
Ами явно нямаш представа за какво говоря и за това нито ще се обяснявам,нито ще споря Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 1 875
Искам държавата да подсигури да мога да си оставям детето в детската с лекарствата, както е по много други цивилизовани места.

А защо ТВОЕТО болно дете да зарази още 15 здрави деца?
Ами явно нямаш представа за какво говоря и за това нито ще се обяснявам,нито ще споря Peace

Ами имам представа засега от деца на приятели, който отиват здрави в понеделник и във вторник вече са със сополи и още нещо. Затова не съм съгласна с теб да се заведе детето на детска болно и с лекарствата.  Peace

# 74
  • Мнения: 1 045
Е , това вече не го разбирам и за мен граничи с наглост, защото има семейства,които наистина едва свързват двата края.
Четейки темата ,съчувствах на авторката, но сега съм възмутена.
Ако 900 лв е смешна сума и то, получавана от единия родител ooooh!.
И за какво беше цялата драма, че вместо 700 , авторката ще получи 670 лв месечно възнаграждение, като си прибере и болничния.
Не предизвиквайте съдбата с подобно хленчене.
Ще получи около 550 по мой сметки общо.Това е с 150 по-малко само заради 5 дни.А всеки месец внася данъци на стойност 200 лв.Работодателя около 300 лв.Правилно е бесна.

Общи условия

Активация на акаунт