Рождените дни?!

  • 32 902
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 418
около рожденият ми ден се чувствам винаги странно и подтиснато.Споделяла сьм пред приятели че искам да заспя предишния ден и като се сьбудя тои вече да е минал.Всички иколо мен се стараят да се чувствам добре,но все нещо се случва.В кьщи може да не сме се карали с месеци,но точно на този ден ще се скараме обезателно и то няколко пьти.Иначе моята БМ сьщо не помни кога сьм родена и сьс сигурност тогава не мисли за мен.Тя мисли че сьм родена през пролетта,а аз сьм на 03 август.Тази година сестра ми която живее с нея ми се обади да ми честити на деня,а вьпросната госпожа се обади три дни след това и ми каза"честит рожден ден.Днес е нали?" Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 1 249
Кристи,
Толкова добре си го казала. И аз искам да заспя и да подмина този ден, но не става.
И на него ако си помълча по телефона с двама от вас ми става много по-леко отколкото ако чувам тонове речи за това да си гледам семейството и работата, а да не мисля глупости.
И след това наистина съм по-способна да съм на мястото си и у дома, и на работата и навсякъде.

Тези жени са заложили у нас програма за самоунищожение, умишлено или не, но това са ни заложили. За тях сме нещо, което е по-добре да го няма и да не се е случвало. Ние сме тайна, срам, страх, отричане.Това е, което не се разбира от всички, които щедро съветват да нямаме моменти на тъга и смущение тъй като нямало защо.

Ако това споделиш с познати няма да получиш нито разбиране, нито утеха. Само повече упреци, че не умееш да "се радваш на малките неща" и пр. , често поднесени в опаковката на ободряване.
Позволи си да имаш такива моменти и не се укорявай за тях, ако искаш да станеш по-здрава и да оцелееш.

Затова "дамата" не помни датата. Вярвам, че не те лъже, че не помни, а наистина и е мъгла по повод на теб в глаавата и душата. Психиката и се пази от стреса така.  Разбираемо е да се пази, една от причините да сме изхвърлени от нейния свят е именно да се опази от нас, независимо, че благият израз: "оставила ви е защото е искала да ви осигури повече от това, което е могла да ви предложи" много се котира на пазара на мамите.

Е, някои от катуна може и да не помнят наистина, те имат по над пет деца родени и метнати, откъде да знаят кое кога.
Ама нашите ...



Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 11:02 от Miraetta

# 17
  • Мнения: 1 418
Miraetta,открих форума наскоро,но тук се чувствам в свои води.Знам,че тук мога да бьда разбрана.Когато казах на приятели че сьм открила БМ веднага започнаха едни приказки и сьвети от рода на какво тьрсиш имаш си семеиство,не се рови кьдето не ти е работа и други подобни,да ама на чужд грьб и сто тояги са малко.Изградих си собствена защита като се сдобих с един остьр език за да не показвам колко слаба и уязвима сьм в деиствителност.Вече не приемам сьвети от приятели и познати.Омрьзна ми да бьда тема за приказки когато им е скучно и няма за какво да си говорят.Те и да искат не могат да ми влезнат в положението.Познавам моята БМ и смятам че тя е срама за мен.Имам брат сьщо оставен от нея за осиновяване и мисля че ние сме били наи-доброто което и се е случило,но го е изпуснала.Нашите рожденни дни не помни,но винаги ще помни рождения ден на моя син.В деня когато тои се е раждал е починал неиния сьпруг/и мои баща/Не знаех за това до миналата година когато дамата ми се обади да честити и ме попита какво правим.Аз и казах че празнуваме от рано,а тя ми каза че отиват на гробища да правят помен.Е трьпки ме побиват като се сетя,но сьдбата си казва своето

# 18
  • Мнения: 998
Остър език според мен не помага особено.Аз вече давам ясен знак ,че тамата е лична и не желая да я обсъждам с кой да е.Да видиш как всички подмятания и коментарчета се стопиха като пролетния сняг.

# 19
  • На Джансел в сърцето..
  • Мнения: 89
Иска ми се да кажа някои неща на всички вас.Една майка дори и да е изоставила детето си ВИНАГИ помни рожденните дни на децата си независимо дали те са 4-5 или повече...Просто има такива които се опитват да избягат от собствените си грешки..да забравят...въпреки,че такива неща никога не се забравят.Тези които "забравят"не заслужават вашето внимание или да разваляте празника си за да ги мислите..НО НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ че не винаги нещата са такива каквито изглеждат,не винаги изоставено дете означава че е било нежелано..Опитайте се да опознаете БМ или ББ и тогава най-добре ще разберете дали са тип"плевел"или хора с несполучлива съдба.Аз търся осиновената си сестра и знам,че ТЯ НИКОГА НЕ Е БИЛА НЕЖЕЛАНО ДЕТЕ.Рожденият й ден винаги е била тъжна дата за майка ми и мен.И не говоря само за рожденните дни.. Просто има неща които не зависяха нито от нея,нито от мен..Има много нечестни неща в тая скапана държава..

# 20
  • Мнения: 1 152
Маниче, може и да си права. Хора- много, съдби-различни. Не ни е дадено на нас да съдим. Или поне аз много се пазя от това. Питам се, разбира се, дали БМ помни рождения ми ден. Но какво от това, ако го помни? Или ако не го помни? Ще промени ли нещо? Може би  пали свещичка на рождения ми ден и  това успокоява донякъде съвестта и? Кой знае...?
И какво от това ако съм била желана?
Желани, нежелани...резултатът е един-  ние сме ИЗОСТАВЕНИ.
А една Майка НИКОГА не изоставя детето си.

Късмет в търсенето на сестра ти и дано тя да има силата да прости.

# 21
  • Мнения: 1 249
Иска ми се да кажа някои неща на всички вас.Една майка дори и да е изоставила детето си ВИНАГИ помни рожденните дни на децата си независимо дали те са 4-5 или повече...Просто има такива които се опитват да избягат от собствените си грешки..да забравят...въпреки,че такива неща никога не се забравят.Тези които "забравят"не заслужават вашето внимание или да разваляте празника си за да ги мислите..НО НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ че не винаги нещата са такива каквито изглеждат,не винаги изоставено дете означава че е било нежелано..Опитайте се да опознаете БМ или ББ и тогава най-добре ще разберете дали са тип"плевел"или хора с несполучлива съдба.Аз търся осиновената си сестра и знам,че ТЯ НИКОГА НЕ Е БИЛА НЕЖЕЛАНО ДЕТЕ.Рожденият й ден винаги е била тъжна дата за майка ми и мен.И не говоря само за рожденните дни.. Просто има неща които не зависяха нито от нея,нито от мен..Има много нечестни неща в тая скапана държава..


Мъниче 85,

Не ми отива да започвам с теб диалог поради фрапиращата разлика помежду ни, но не се сдържам и пиша.

Предполагам, си по-голяма с около 5 год. от изоставеното дете и майка ти те е натоварила психологически с гризящата я съвест, ама моля, не ни ръси на нас съмнителните си бисери.

Подчертала съм ти плитките изрази. Тази мека дума ми хрумна за изразите ти, че ако кажа тъпи би било нещадящо и неприятно за теб и читателите.

 За първия: Не сме обзети от мисли за БМ от прекрасни чуваства към нея, че да ни даваш съвети за кого да мислим и за кого не си струва. Ако толкова са ти възможностите да разбираш, времето е пред теб и яовек се развива и променя мисленето си.

Втората: Значи да желаеш и да обичаш е равно на това да изоставиш. Това искаш да втълпиш, предполагам, без да съзнаваш.
Доста сили и години ще ти отидат с тази майка, да излива върху теб неудовлетворението и напрежението си, та  демонстрираната от теб подкрепа и привързаност ще и потрябват. 

Но на изгнанниците като нас си запазвам правото да казвам да се пазят от подобна помия, каквато ти изливаш.
Вярвам, че не го правиш умишлено, и предполагам, не разбираш за какво говориш.

Всички разбираме, че за изоставянето си има реални причини, но дотук. Оттам нататък решението си е на жените и насила никой не ги е карал да правят нищо.



Последна редакция: вт, 12 май 2009, 08:28 от Miraetta

# 22
  • Мнения: 998
Иска ми се да кажа някои неща на всички вас.Една майка дори и да е изоставила детето си ВИНАГИ помни рожденните дни на децата си независимо дали те са 4-5 или повече...Просто има такива които се опитват да избягат от собствените си грешки..да забравят...въпреки,че такива неща никога не се забравят.Тези които "забравят"не заслужават вашето внимание или да разваляте празника си за да ги мислите..НО НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ че не винаги нещата са такива каквито изглеждат,не винаги изоставено дете означава че е било нежелано..Опитайте се да опознаете БМ или ББ и тогава най-добре ще разберете дали са тип"плевел"или хора с несполучлива съдба.Аз търся осиновената си сестра и знам,че ТЯ НИКОГА НЕ Е БИЛА НЕЖЕЛАНО ДЕТЕ.Рожденият й ден винаги е била тъжна дата за майка ми и мен.И не говоря само за рожденните дни.. Просто има неща които не зависяха нито от нея,нито от мен..Има много нечестни неща в тая скапана държава..
Все си казвам ,че няма да пиша в тоя подфорум ,но като видя такива глупости и незнам какво ми става Sick
Изглеждали-не изглеждали нещата са такива каквито СА.
Желани-нежелани ,крайният резултат е ,че сме изоставени.
Държавата не й е виновна на майка ти.
Ако човек си търси оправдание за грешките, винаги може да изкопае хиляди.
Прекалено си малка ,за да споря с тебе.Прекалено ти липсват пък на тебе аргументи изобщо да спориш.
Дано намериш сестра си.Дано ви прости.
Това на нея го обяснявайте.
Ние нямаме нужда да бъдем поучавани!

# 23
  • Мнения: 1 249
Просто има неща които не зависяха нито от нея,нито от мен..Има много нечестни неща в тая скапана държава..

Избива ме и на поезия,

Сал майка ти едничка живее в тази "скапана държава", останалите сме в друга - цивилизована и прекрасна Sunglasses Sunglasses Sunglasses.

Интересно ако желаните ги изоставят, брех мама му,  какво ли става с нежеланите ?!

 
 А че майка ти освен, че е смляла (да, буквално, не съм сгрешила с думата) онова дете, ДОРИ И ТЕБ е натоварила с непомерните си претенции.
Ти пишеш: "Просто има неща които не зависяха нито от нея,нито от мен". ЧЕ кой нормален си мисли, че ти като дете си в задължение и състояние да направиш нещо, че ти го и вменява в отговорност.[/b] Вменяването не е вербално, не се залъгвай, че го няма.
Анализирай само това и разбери къде си.


И НИЕ ЗАЩО СМЕ ТИ - САМО ЗА ДА ЗАРАБОТМ С ПРЕГЛЪТНАТИТЕ СИ ПРЕД КОМПА СЪЛЗИ индулгениция  за прекрасната ти майка ?

На тази сестра ти дори не и признаваш правото да е индивид, за теб съществува само за да оправдае майка ти и да прости.
Как една дума за нея нямаше в разсъжденията ти.

Задвам си постоянния въпрос на изоставилите био-авторки и последващите деца (натоварени с неподходяща тежест от майките си) - моля кажете поне три съждения (а за неразбралите да го кажа като изречения) за детето, не за майките , за държавата, за арменския поп и пр.
До момента не съм прочела нито едно, от нито един човек от тази категория.

Върни се, образовай се, забрави всичко прочетено от книгите и едва тогава остави у себе си само собствените си мисли и усет.


# 24
  • Мнения: 998
Задвам си постоянния въпрос на изоставилите био-авторки и последващите деца (натоварени с неподходяща тежест от майките си) - моля кажете поне три съждения (а за неразбралите да го кажа като изречения) за детето, не за майките , за държавата, за арменския поп и пр.
До момента не съм прочела нито едно, от нито един човек от тази категория.
Няма и да прочетеш.Особено пък от човек от тази категория.Те се крият като полски мишки и има защо.
Върни се, образовай се, забрави всичко прочетено от книгите и едва тогава остави у себе си само собствените си мисли и усет.
Аман вече и деца да ни поучават.

# 25
  • Мнения: 1 418

Все си казвам ,че няма да пиша в тоя подфорум ,но като видя такива глупости и незнам какво ми става Sick
как така няма да пишеш в този форум?На мен лично ми липсва твоето присъствие Hug

# 26
  • Мнения: 998
как така няма да пишеш в този форум?На мен лично ми липсва твоето присъствие Hug
Мерси,мерси Blush  bouquet

# 27
  • Мнения: 1 418
Дива-не, Hugзнам че няма да ми се разсърдиш,че малко измествам темата,но не намерих по-подходяща тема от твоята.Искам да поздравя едно страхотно момиче което днес има рожден ден и се чувства точно както и ние се чувстваме пред рожден ден.Тя ни чете,но до сега не е писала тук.Знам че има нужда от нас и нашата подкрепа.Петенце,  bouquet от мен честит рожден ден.Пожелавам ти промяната за която мечтаеш,да ти донесе щастието за което не смееш да мечтаеш.Когато си готова се присъедини към нас Hug

# 28
  • Мнения: 10
Благодаря ти Крис,за всичко което правиш!

# 29
         kristti ,точно по темата си  Wink, честито и от мен!!!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт