Хранене на 10 месечно детенце!

  • 5 836
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • София-Варна
  • Мнения: 119
А може ли някой да ми каже,как приготвяте грис със масло и сирене?
Благодаря ви предварително!

# 31
  • Мнения: 6 711
Аз също мисля, че на беба не й е толкова разнообразно менюто - не яде грис, кисел, само определени каши, мръщи се на овесените ядки.  Rolling Eyes
Попара яде с охота сутрин, ама не може всеки ден попара.  Confused
Днеска следобеда ми отказа подред плодово пюре, плодов дует с извара, каша. Изпи 200 мл течна каша. По принцип плодовите не ги долюбва, добре че яде зеленчуци, та поне витамини поема с тях. Simple Smile

Режимът е:
5-6 АМ
8.00 попара, каша 7 зърна с плодово
12.30-13.00 зел. с месо, зел. с риба, само зел.
15.00-16.00 плодово, каша,кисело мляко с бисквити
19-30 АМ

# 32
  • Мнения: 4 433
А може ли някой да ми каже,как приготвяте грис със масло и сирене?
Благодаря ви предварително!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=367647.0

# 33
  • Мнения: 2
Нашето меню:

закуска към 09:00 - АМ Нутрилон
обяд към 12:00:зеленчуково (месно-зеленчуково), много обича варени картофки със спанак и броколи с малко зехтин, био кус-кус от Алнатура със зехтин и зеленчуци, гъстички супи с много зеленчуци и фиде без глутен. В последно време и оставям малко място за малко десерт - банан, обожава бабани, или друг плод на мааалки парченца
закуска към 15:00:настъргана ябълка+настърган банан+може и настъргано морковче или комбинация от други плодове - на каша; плодово пюре Алнатура, Сънвал, Хами или Хип
вечеря към 18:00: каша (без захар и глутен!) с настърган плод
преди лягане към 21:00: АМ Нутрилон
преди аз да си легна, ако се размърда и стане или се разплаче (към 00-01) и давам порцийка мляко

Купувам всичко БИО (включително и месото и пюретата), никаква сол, никаква захар. Между храненията вода, най-много бебешки чай специален, но не инстантен от ония гадните на ХИП, понякога царевични БИО пръчици, които обича, за да си тренира дъвченето. Глутен започнахм
е да даваме чак сега под формата на БИО кус-кус, но внимателно, както и започнах да и давам по малко хлебче да дъвче. С яйцата ще почакаме още доста, щото аз имам алергия, та да не я "объркаме" и нея Simple Smile

Моето лично мнение: шоколад, принцеси, както о всякакви сладки десерти, нишестеста, кисели и фрикасета са не само ненужни, но абсолютно неподхоящи, натоварващи и нездравословни за дете на тази възраст. Все пак през първата година основна най-важна храна за детето си остава млякото. Детето основно се учи да свиква с различните вкусове, да дъвче, придобива навици в храненето и т.н.

# 34
  • Мнения: 228
сутрин - АМ
обяд - ДК
следобед - плодово пюре, дует с извара
вечеря - АМ

Опитвам да давам овесени ядки, или плодове, но засега без успех.
и при нас е така  Grinning

# 35
  • Мнения: 79
Стана ми много любопитно как се справят 10 месечни бебета с филийки и с принцеси  newsm78

# 36
  • Австрия
  • Мнения: 143
на 10м давах разлиЧни видове каши за закуска,каЧамак със сирене и масло,кус кус ,овесени ядки,попара с мляко,добро утро с мюсли на хипп,плодови дуети на хипп,йогурти на хипп,АМ с бисквитки,кисело мляко с плод и бисквиткиСега давам съшото плюс принсеси,кашкавалки,палаЧинки,хляб с масло и шунка.........

# 37
  • Мнения: 4 433
Стана ми много любопитно как се справят 10 месечни бебета с филийки и с принцеси  newsm78
На малки хапчици,за да се научат да дъвчат.

# 38
  • Мнения: 26
Стана ми много любопитно как се справят 10 месечни бебета с филийки и с принцеси  newsm78
На малки хапчици,за да се научат да дъвчат.

А не е ли рано?Защо така трябва да се бърза?Кое дете не се е научило да дъвче?

# 39
  • София
  • Мнения: 119
Нашето меню:

закуска - 8.00 часа - 210 мл вода + 7 мерителни лъжици АМ Аптамил 2
към 9.00 часа и след като стане от сутрешния сън към 11 часа предлагам сок - от морков, ябълка, круша или вода с инстантен чай на Хип
обяд - 12.30 часа - 190 - 220 грама зеленчуково пюре + сирене/яйце или месно пюре / пилешко, телешко, заешко /
преди да го сложа за втория сън към 14.00 часа пак предлагам вода или сок
ако стане от сън към 15.00 часа давам 125 грама плодово пюре
следобедна закуска - 16.00 - 16.30 часа - 120мл вода + каша колкото поеме / давам най - различни каши на Хип или Нутриция / ако сме навън давам плодови дуети или каши в буркан.
към 18.30 когато вечеряме ние давам 1-2 бисквитки на Хип да тренира дъвченето, също предлагам вода или чай.
вечеря - 20.00 часа - 210мл вода +7 мерителни лъжици АМ Аптамил 2.

Понякога ако е много крив му беля морков и му давам да си чеше зъбите - действа безотказно.

# 40
  • Мнения: 295
Сутрин между 7.00 и 8.30ч АМ
10.00- попара, йогурт с плодове, плодов дует
14.00 - зеленчуково месно/рибно пюре и малко сварен картоф на кубчета
18.00 - млечен кисел
22.30 - АМ

Много ми се иска да разнообразя попарата, но Крис не иска да дъвче и се дави от кус куса и юфката. Може би защото късно му порасна първото зъбче - преди месец, сега изби още едно и едно е на път.

# 41
  • Мнения: 1 702
Извинявам се на авторката за намесата,но искам да попитам супата как я давате-със сухарче ли,чудя се как да я приготвя,пасирам ли всичко или трябва да е течна newsm78.Бебка не иска вече мляко,едва изпива по 100-120 мл и през нощта се буди от глад.

# 42
  • Мнения: 117
7.00 - 200мл.АМ
9.30 - попара или кус-кус
12.30 - 200гр.зеленчуково или месно пюре и за десерт 100гр.плодово пюре /от кухнята на мама/
16.00 - 200мл.вода с 3л.инстантна каша
18.00 - 100гр.плодово пюре
19.30 - 200мл.кисело мляко с 2-3 бисквитки на Хип
21.30 - 240мл.АМ

# 43
  • Мнения: 4 433
Стана ми много любопитно как се справят 10 месечни бебета с филийки и с принцеси  newsm78
На малки хапчици,за да се научат да дъвчат.

А не е ли рано?Защо така трябва да се бърза?Кое дете не се е научило да дъвче?

За мен не беше рано.Всеки сам преценява кога е най-добре да започне!

# 44
  • Мнения: 4 433
Извинявам се на авторката за намесата,но искам да попитам супата как я давате-със сухарче ли,чудя се как да я приготвя,пасирам ли всичко или трябва да е течна..
Aз отначало я пасирвах и след това добавях сухарчето.

Общи условия

Активация на акаунт