Когато простиш, означава ли, че продължавате по старому?

  • 2 452
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 448
Да простиш означава, че този , който е поискал прошката осъзнава, че те е наранил и с какво и се е поправил. И ти си връщаш старото отношение към него, а той продължава по ново му.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 984
Аз не мога да разбера какво е това настойчиво искане на услуги... Услугата за това й се вика услуга, а не задължение - защото има доброволен характер... И се отнася не само за близки, за роднини, за приятели, за колеги, за партньори - за всички. Явно Не-то ти не е достатъчно ясно и категорично, за да ти се катерят така по главата. Най обичам да ми искат услуги, че и да ме юркат после или пък да ми вменяват вина... Просто няма как да се случи. Режеш и това е.

# 17
Винаги трябва да има граница във всичко а това че някой незнае че има такава ти не се чувствай виновна или задължена.С нищо на никого не си длъжна щом един  път си се отдръпналала след като  си била наранена постави бариера.С хора които злоупотребяват с теб така трябва да се постъпва  bouquet

# 18
  • Лондон
  • Мнения: 403
Не можеш да ги промениш.Ноо, себе си можеш.След сдобряването ,си си станала същата усмихната и сърце раздаваща се.Щом не си запазила по- дълго време деловите взаимоотношения,защо пак да не си те "ползват"?Пък на всичко отгоре така те манипулират,че виновната си ти.Малко време ти трябва и щом си се усетила, ще успееш да се справиш.

# 19
  • Мнения: 1 447
След една такава прошка нещата няма да са по старому при мен,независимо от коя страна съм от твоята или от тази на роднините ти.

# 20
  • вкъщи
  • Мнения: 704
щом има прошка нещата не трябва да са постарому застани на по твърда позиции -дай им да разберат че няма да им правиш  услуги ако е в разрезс твоето мнение

# 21
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 440
бих ги отрязала завинаги Peace
Така отсвирих брат ми -просто истинах от простотията ,която ми направи .Сега ми е по-добре -не ми пука за него  Peace

Общи условия

Активация на акаунт