Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте момичета, аз съм от новите тук, въпреки че отдавна следя форумите. Интересува как протичат прегледите ви по здравна каса? Аз съм записана в Тина Киркова и вече два пъти ходя там /в пети месец съм/, но не са ми правили нищо освен да ми премерят кръвното!!! Освен това тази сутрин ми поискаха 25 лв за ехограф, при положение че аз си го плащам на частно. Нормално ли е това? Има ли други в тази болница?

# 1
  • София
по ЗК както следва-кръвно,кг.,УЗИ,кръв и урина....зависи къде ходиш

# 2
В Тина Киркова, но само кръв и кръвно нищо друго!!!Може би аз не съм наясно, но все си мислех че и ехограф ще ми правят

# 3
аз съм много доволна от проследяването на бременността си.АГ-то ме гледаше през 2 сдемици от глава до пети,пусна ми всичките изследвания и не съм дала нито един лев.Личната също се отнесе много коректно,пускаше ми за специалисти всякакви направления и също не съм дала нито един лев.Аз не съм от София,но наблюдавам че по малките градове докторите по-малко изнудват,отколкото при вас в София.

# 4
  • Пловдив
tanya_s ,не е нормално,ако ти мерят само кръвно.

Изследвания кръв и урина не ти ли пускат?Имаш два безплатни ехограха за цялата бременност.Единия е в началото-първия триместър.Другият е края на бременността.
По принцип всичко си зависи от лекаря.Мен ме гледа всеки път на ехограф безплатно.

# 5
изследвания за кръв и урина ми пуснаха днес, но мои приятелки ми казаха че на тях са им правили и ехографи, и са им мерили корема.......може би са решили да си ги спестят защото аз съм записана на частно при шефката на отделението!!! Исках да разбера какви е по законов ред, за да си ги поискам следващия път

# 6
  • Пловдив
Законово имаш два ехографа за цялата бременност.Трябва да мерят килограми,кръвно и обиколка на корем на всяко посещение.Някъде търсят и тонове със слушалка.

Ако знаят,че ходиш на частно се отпускат.Аз ходя и на друг лекар,но не казвам,за да не се отпусне ЖК-то.

# 7
изследвания за кръв и урина ми пуснаха днес, но мои приятелки ми казаха че на тях са им правили и ехографи, и са им мерили корема.......може би са решили да си ги спестят защото аз съм записана на частно при шефката на отделението!!! Исках да разбера какви е по законов ред, за да си ги поискам следващия път

Напиши в Google Програма майчино здравеопазване и там ще видиш какви прегледи ти се полагат по Здравна каса.

# 8
благодаря ти, сега ще прочета!

# 9
  • Пещера
Не е нормално да ти мерят само кръвното.Потърси си правата!

# 10
  • Sofia
Как така само два прегледа по време на цялата бременност - това не е нормално.  После защо майките ходели на частно... ужас!

С първата бременност по ЗК всеки месец лекарят ме гледаше на ехограф, 3 пъти давах кръв и урина, също кръв за кръвна група, даваше ми направления за кардиолог, защото ми откриха шум на сърцето, правиха ми електрокардиограм, ехокардиография и всичко това безплатно.

Втората бременност беше двойна и пак по ЗК ходех при същия лекар и той ме гледаше на ехограф на всеки 2 седмици, отново кръв и урина и т.н.

Аз раждах в ТК, но не съм ходила там на консултации. Странна работа. А кой лекар те наблюдава там?

# 11
  • Пловдив
DessiJ ,два прегледа с ехограф е предвидила Здравната каса.Ако някой лекар го прави повече,е на добра воля.

Но мисля,че по ненормалното е малкото изследвания през бременността по Здравната каса.

# 12
  • у дома
Трябва да си потърсш правата. Не е нормално само кръвното да ти мерят - то това можеш и в къщи сама да направиш.
Трябва да ти пуснат изследвания за кръв и урина, имаш право на 2 безплатни ехографа, ако искаш още - плащаш. Би трябвало да те претеглят на кантара, да мерят обиколка на корема.
Лека бременност ти желая!

# 13
странното е че отговорих но не си виждам отговора - наблюдава ме д-р Гергов, но още не съм го виждала!!! Сестрата ми каза тази сутрин, че ако искам да ми направи ехограф трябва да платя 25 лв и аз побеснях защото така или иначе плащам всеки месец на частните си прегледи които са при шефката на отделението. Просто нямам думи!!! Но вече си разпечатах няколко наредби и смятам да им ги занеса другия път

# 14
  • Sofia
Браво на теб! Действай!  Hug

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт