Въпроси към раждалите скоро в МБАЛ "Св.Анна" Варна (Окръжна Болница)

  • 1 037
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 211
Раждах там преди 6 години и смятам пак там да бъде второто, но искам да знам дали са се променили някои неща?
1.Все още ли слагат на всяка родилка система с окситоцин?
2.Бебетата с майките в една стая ли спят вече?
3.Дават ли да се кърми веднага след раждането?
4.Как стои въпроса с посещенията, може ли по всяко време таткото да влезе и да види бебето?
5.Все още ли повиват бебетата с пелени?
6.Какво се носи за майката и за бебето при раждане?
Благодаря на всички, които ще се отзоват с информация.

# 1
  • Мнения: 277
Здравеи, аз раждах там преди 20 дни. Няма да пуснат таткото вътре да си види бебето, а ще му го покажат на вратата само. Бебетата попринцип стоят в стая до твоята и има прозорче през което да ги виждаш. На мен ми го взимаха само за по няколко часа през ноща, но ако неискаш може май и да ти го оставят.
 За окситоцина на мен ми сложиха система, но аз преносвах и ми предизвикаха раждане.
Мисля обаче че слагат на почти всички Cry
За кърменето аз родих в 16часа но не ми дадоха да ставам до другия ден, но когато станах си го взех веднага, а и предната вечер  още ми го донесоха да си го погледам поне.
Все още ги повиват в пелени. Ако настояваш може и да ти го облекат. Моето бебе беше много голямо и от втория ден започнаха да го обличат, че все се разповиваше.
За това какво се носи мисля че тук някате в някоя тема бяха побликували списъка, но на кратко
1. памперси-10бр
2. мокри кърпи
3. чаршафи за еднократна употреба 90/60 -5бр
4. лигнин 1 кг
и другите неща са си за теб- нощници,чехли, тоал. принадлежности и др
Дано да съм ти била полезна. Аз останах доволна персоналът беше много мил. Успех

# 2
  • Мнения: 2 784
Записвам се да следя темата. Ще попитам и в другата, но и тук- все още ли искат личния багаж да е в торби, а не в сак? Да знам как да се опаковам.
Вери, живот и здраве, май ще те изпреваря, та ще докладвам. Wink

# 3
  • Мнения: 663
Записвам се да следя темата. Ще попитам и в другата, но и тук- все още ли искат личния багаж да е в торби, а не в сак? Да знам как да се опаковам.
 
Да, все още.  Simple Smile А най-голямата промяна от предния път когато сте раждали там е наистина, това че бебетата са вече при майките, аз моето и през нощта не си го давах в бокса. Леко раждане!

# 4
  • Мнения: 2 784
Записвам се да следя темата. Ще попитам и в другата, но и тук- все още ли искат личния багаж да е в торби, а не в сак? Да знам как да се опаковам.
 
Да, все още.  Simple Smile А най-голямата промяна от предния път когато сте раждали там е наистина, това че бебетата са вече при майките, аз моето и през нощта не си го давах в бокса. Леко раждане!
Йе, мерси, Здравич! А обличат ли ги вече бебоците или още ги повиват. В смисъл, да приготвям ли дрешки и за там или само за изписването?

# 5
  • Мнения: 663
Повиват ги, но имаше опция да се носят няколко камизолки, тогава ги повиват само от кръста на долу. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 427
Вече има една такава тема,дори е със същото заглавие и всичките ти въпроси са обсъждани многократно.Не мога да разбера защо не се ползва първо "търсачката".

# 7
  • Мнения: 3 211
Повиват ги, но имаше опция да се носят няколко камизолки, тогава ги повиват само от кръста на долу. Simple Smile
не можах да разбера-да си купувам камизолки ли?
че аз такова бельо не съм предвидила Rolling Eyes
Жълтият Ламтурник, леко раждане и после да разкажеш, ако искаш на лични.

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 22:24 от very nice

# 8
  • Мнения: 2 784
Повиват ги, но имаше опция да се носят няколко камизолки, тогава ги повиват само от кръста на долу. Simple Smile
не можах да разбера-да си купувам камизолки ли?
че аз такова бельо не съм предвидила Rolling Eyes
Жълтият Ламтурник, леко раждане и после да разкажеш, ако искаш на лични.
Мерси,  Вери! И извинявай, че ти оспамих темата!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 101
Леко побутвам темата, като ме интересува следното: Тъй като до терминът ми остава по-малко от месец и съм се ориентирала към разискваната болница да попитам мамите, раждали вече там дали има възможност за избор на екип ("официално" - с издаване на касов бон и фактура)?
Раждах първото си дете преди 3,5г. и тогава нямаше такава възможност.
А епидурална вече слагат ли?
Благодаря ви предварително:)

Общи условия

Активация на акаунт