Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Бебчето ми е на 2 седмици. През това изминало време вкъщи аз не мога да се успокоя и да му се радвам. Такива съмнения имам и имам чувството ,че ще се пръсна. От момента ,в който я видях отривам белези все повече. Имала съм контакт в училище с 2 такива дечица и толкова ми прилича на тях. изчетох всякаква литература и не знам какво да мисля. В родилното не са ми казали нищо, но и понеже бяха празници ,нямаше неонатолог въобще. Миналият ден бяхме на консултация и ми се искаше да спомена на доктора моите страхове, но една буца ми е заседнала на гърлото. Тези неща откривам у моето сладко момиченце:бразда,  от външната страна на двете китки. Тя е непрекъсната на около 2-3 см. от края на китката. Очичките и са много мънички и затворени, издува си устичката, все едно езика и пречи, на едното ушенце има като мъничко топченце. Това е.Не знам какво да правя от тук нататък. Мисля да кажа на педиатъра, за да видя какво мисли той. Къде се правят изследвания в София? За колко време излиза резултата?

# 1
  • В подножието на Витоша
Здравей  Mishel_09 , първо искам да ти кажа да се успокоиш.По така  споменатите от теб белези, почти съм сигурна , че на детенцето ти нищо му няма, но за ваше спокойствие му пуснете едно изследване.Можете да отидете  в Педиатрията в отдел-Генетика, където да преценят има ли нужда да се прави такова и ако-Да ще му направят на място или в МА на последният етаж при проф. Кременски, там също правят Генетични изследвания за тризомия 21.
Само да спомена, че непрекъснатата бразда на децата и хората с Даун не  се намира  на китката, а е на дланта.Също плезенето(при вас такова няма до колкото разбрах) е присъщо също за всички малки бебенца, особенно пък  за току що родени....А и в родилното щом не са ви споменали нищо, нито пък личната лекарка още ме по-съмнява да има, ама както и да е.....отидете на едно от тези две места , за които писах и се уверете сама.

p.s.Малкото ми дете е със СД , на снимката по-долу, в по-близък план.

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 16:33 от Deja Vu

# 2
  • GYM
Не съм специалист по въпроса, но най- сигурно е да направите генетично изследване на детенце. За София това става в майчин дом, мисля че беше на 12-ти етаж. Изследването е готово за около месец. Това е, което знам по въпроса. Тук във Форума има доста родители на такива дечица, може би те ще ти дадат по- точен отговор

# 3
  • София
Според мен е невъзможно да ви изпишат от родилното, без да ви кажат такова нещо. Аз знам, че всички деца след раждането се изследват, като се взема кръв. Щом нищо не са казали, е малко вероятно. Една приятелка също се съмняваше, защото бебето се плезеше и стигна до там да отиде отново в родилното отделение и да провери правени ли са изследвания. Оказа се, че са правени и на бебето, доказано, нищо му нямаше.

# 4
  • Бургас
Здравей, Мишел!

От това, което си написала, си мисля, че най-вероятно детенцето ти не е със СД. Аз съм майка на бебе със СД. Когато излязох от упойка, първото нещо, което ми казаха беше, че се съмняват за СД и трябва да се подпиша, за да му вземат кръв и да му направят генетично изследване. Изследването излезе след 6 дни. Както и Дежо ти е написала, браздата не е на китките, а на дланта. Освен това такава бразда понякога се среща и при хора, които не са със СД. За твое собствено успокоение можеш да отидеш до Педиатричната клиника в София, отделение по генетика. Там завеждащ отделението е д-р Тинчева - невероятен човек и специалист.

Успокой се и се радвай на бебчето си!

# 5
Незнам до колко съм компетентна,но ще изкажа и своето мнение.На 8м моята дъщеричка се разболя от бронхит и ностъпихме в болницата там я оглеждаха като извънземно защото има птоза на очичките,пояснявам това е паднал клепач,в епикризата с която ни дадоха от болницата бяха описани куп проблеми със загадки ???..........Когато се прибрахме в къщи започнахме да ровим в интернет и се оказа че това са белезите за синдрома на Даун.Бях изплашена,ужасена гледах детето си и търсех сравнения .Имам 2 по-големи деца на 22 и 20 аз съм на 40год -възраст критична за този синдром.Добре,че децата ми гледаха трезво на нещата ,дори ми се смяха искаха да съдят лекарите за стреса който са ми причинили.Отидохме в София защото детето ми имаше проблем със сърцето/ТЕ ТОВА ТРЯБВАШЕ ДА ВИДЯТ А НЕ РАЗНИ ЛИНИЙ ПО ДЛАНТА/тамдрВелковски един добър диагностик веднага отхвърли Даун дори се смя -как може.Защо ти пиша всичко това-колкото повече гогледаш ти виждаш в него това което искаш да видиш а не това което е.Голямата ми дъщеря казва работи но принципа на изключването търси какво няма,разликите а не приликите.Повечето от дечицата сд са с ъс сърдечен проблем щяха да ти го открият още в болницата ако попаднеш на добри специалисти.Искам да завърша моето дете е с тази линия,няма Даун ,но се съмняват за друг синдром,аз не ходя никаде не ме интересува нищо,само че е жива, че я има и не спирам да благодаря на бог нима синдромните деца ще ги обичаме по-малко?Ако бог е решил да имаш специално дете приеми го като дар ти си избраната защото си силна жена.Дано съм помогнала с нещо и дано съм разбрана правилно!             

# 6
  • София
Мишел,за твое успокоение,посетете генетик,както са те посъветвали.Сподели притесненията си с личната лекарка.

Сега отделно от темата:дъщеря ми е с Даун,поставиха диагнозата,когато беше на 3 години.До тогава прекара две пневмонии в болница-никой нищо не забеляза...После се оправдаха,че външните белези са слабо изразени и физ.състояние е нормално(без сърдечни проблеми).И, че била голямо и дебело бебе,което е нетипично за Даун.

Мишел,това го пиша НЕ за да те плаша и шашкам допълнително.
Смятам,че напразно се притесняваш.
Консултирайте се със специалист,за да се махне тази тревога от мислите ти.
Радвай се на бебо!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт