Раждане в къщи - 2

  • 19 875
  • 378
  •   1
Отговори
  • Мнения: 557
Здравейте на всички, който се интересуват от подобен въпрос!

Това е втората тема за раждането в къщи.

Ето линк към първата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=315420.0

Добре дошли в продължението и.   
 

# 1
  • Мнения: 2 818
И тук да се запиша, като кандидат за домашно раждане след няколко години Simple Smile

# 2
  • Мнения: 557
Добре дошла Simple Smile
Да се надяваме, че и другите ще ни намерят...след тази разходка из форума Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 988
Честита нова тема, макар и да мисля, че мястото й е в Майки (бъдещи и настоящи). Дано оная просъществува без война.

Ескориал, писах ти и там.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 524
Естественно, че не пречите тук.
Мислих си, че в чужбинския форум има повече жени подкрепящи раждането в къщи, но сега прегледах на две на три старата тема - същата работа - едни подкрепят, други са против, трети се чудят на кой свят са и т.н.
Който както иска да си ражда, каквито си иска рискове да поема, както за себе си, така и за бебето.
Има само едно дребно нещо което ме човърка - заради такива теми може да се случи непоправимото на някое момиче, само защото е  прекалено наивно, прекалино доверчиво или си мисли, че всичко знае и че природата си знае работата.

Раждането в къщи - хубаво, но не в Б-я, където при повикване на линейка има вероятност да чакаш над 1 час.
Раждането в къщи - хубаво, но не в Б-я, където няма курсове подготвящи бъдещите родители за подобно изживяване,
Раждането в къщи - хубаво, но не в Б-я, където в крайна сметка май не е законно да става предвидено.   и т.н.

Та затова според мен толкова бързо я заключиха темата в бъдещи и настоящи.
Сполука от мен и леки бременности и раждания, независимо къде са.  Peace

# 5
  • Мнения: 557
Каквото сам си направиш - друг никой не може да ти го направи.
Не можем да спасим никой от наивността му  Hug

# 6
  • Мнения: 2 185
Премествам се тук тогава.

# 7
  • Мнения: 3 869
Меги,
единствено линейките са бавни у нас; иначе поне в Сфоия има курсове за подготовка за естествено, активно раждане, каквото е домашното и е съвсем законно да си го планираш.
Източници:
www.estestveno.com - информация и курсове
www.natalyoga.net - информация и курсове
Закон за гражданстака регистрация - уредено е кой и как издава съобщение за раждане, когато това е било извън лечебно заведение. Интересното в съобщението за раждане е че като първа възможна опция за място е посочено "дома", после "лечебно заведение", и накрая "друго" Laughing

Жалко, че такава тема не може да просъществува спокойно във форум Майки. Въпреки това няколко момичета ме намериха някак си да ме питат какво още да направят за подготовката си - всички са много напреднали - 9-ти месец и са изчели страшно много. Очаквам в най-скоро време още прекрасни раждания да попълнат тази тема  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 7 914
Премествам се тук тогава.

и аз до теб тогава Crazy

# 9
  • Мнения: 5 713
Има само едно дребно нещо което ме човърка - заради такива теми може да се случи непоправимото на някое момиче, само защото е  прекалено наивно, прекалино доверчиво или си мисли, че всичко знае и че природата си знае работата.
Няма такова нещо.
Моите наблюдения са, че момичетата решили да раждат вкъщи са много повече информирани и подготвени. А и за да се предприеме такава стъпка, трябва да се промени мирогледа и да е готова жената психически.

# 10
  • Мнения: 329
Охо, купонът, гледам, е бил на път да се разрази  Laughing

Аз не помня дали писах, но вчера пробвахме басейна и съм много доволна, само дето много време се пълни и още повече се изпразва... Също така водата доста бързо изстива, но ще допълваме. Мисля поне още един път да го пробвам преди раждането - първо е голям кеф и второ - да повизуализирам малко и да си говорим с бебчо. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 869
Чак ти завидях за басейна  Mr. Green
Ние в 8мия месец бяхме на море и беше голям кеф да се потапям във водата - все едно нямах корем - толкова лекичко ми беше.
Има ли опция постоянно да се пълни и изпразва басейна при раждането? - нещо като инсталациите на големите басейни, само че съвсем просто - от маркуча се пълни с някакъв постоянене дебип и отнякъде излиза със същия дебит Thinking

# 12
  • Мнения: 329
Да, готино е, и изобщо не си усещах контракциите (имам редовни подготвителни контракции от около 5 месец). Далеч съм от мисълта, разбира се, че родилните контракции са като подготвителните, но все пак...

Иначе идеята ти е чудесна - аз също си мислех да си взема още един маркуч, и от единия да изтича вода, а с другия да се пълни - струва ми се добре и защото "се върти" водата, тоест по-чиста ще е. Предполагам, че ако беше нормална вана, нямаше изобщо да го мисля това, но пък от друга страна, това е част от забавлението Simple Smile

Иначе напоследък съм доста трудно подвижна, а не съм свикнала да се чувствам така и ми се плува, та чак ми се реве, ама не ми се ходи по обществени басейни (а и май нямам бански, който да ми става  newsm78).

# 13
  • Мнения: 165
Не отричам раждането в къщи или в вода или където и да е.На всеки може да се случи инцидентно да роди някъде си.............в таксито например.Вярно че не е по собствено желание но е факт-има и такива случаи.Та по темата.Гледала съм филми(от преди доста време)в които жените раждат в вода,скоро гледах и този френския който беше доста известен в форума,за раждането с делфини, и в домашна обстановка.Който има смелост нека го направи.Аз лично смятам че трябва да си доста уравновесен, запознат с тялото си, да го владееш много добре, и да го усещаш адекватно.Добро медицинско лице до теб на което да имаш пълно доверие и съответно експресни реакции от страна на болнично заведение ако нещо (не дай си боже)се усложни.Естествено всеки си поема отговорността за всяка последица но за това са наясно всички.

# 14
  • Мнения: 3 394
аз съм против такова нещо, не виждам смисъл в 21 век да се правят подобни експерименти.
Има си родилни отделения, обучен персонал и прочие.

Представям си - аз раждам в спалнята примерно, а Стела гледа Том и Джери в хола и въобще не се травмира от това, което става в другата стая Crazy Определено не съм такава куражлийка!
Но ще ви кажа след 11 дена Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт