Грамчетата им броим и за нашите ФЕВРУАРЧЕТА се молим и бдим!

  • 15 251
  • 298
  •   1
Отговори
# 60
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 663
Нищо де, тя и лайката е пълна с полезности Mr. Green А иначе самия стеримар е по-лесен за ползване.

# 61
  • Мнения: 529
Ох, аз пак без да искам противоположно мнение ще изразя  Embarassed Гея, извинявай, не е тенденциозно  Confused Аз мисля в началото ампулки с физиологичен разтвор да ползвам, защото на стеримара е доста силна струята и впръсква доста, а бебешките нослета са съвсем мънички и една капка е дотстъчна в първите 1-2 месеца. Друг е въпроса, че ампулката не издържа дълго отворена и по не е на сметка, ама ...   

# 62
  • Мнения: 242
Нищо де, тя и лайката е пълна с полезности Mr. Green А иначе самия стеримар е по-лесен за ползване.
Ок,значи това ще купя.Ааа,купих тази помпичка за носле:

Надявам се да я бива.Щяхме да купим на Нук,но ни похвалиха тази,защото била много удобна и имала два накрайника,единия от които силиконов и по-малък...
Все още незнам какъв стерилизатор да купим...Кой от всичките възможни марки събира всякакви шишета? Нямам претенции за марка,въпроса е да събира шишетата,защото в момента имам две малки шишета на Авент и две големи на Нук newsm78

# 63
  • Мнения: 40
А и да ви питам нещо, предполагам, че е нормално за моята тънка кожа, ама вас боли ли ви кожата на корема, съвсем леко като ви докоснат или се опрете някъде, а като се завъртате вечер и се усуква, питам само за инфо, че ми се струва малко странно?
Споко и аз съм така  Peace особено като се завъртам в леглото  #Crazy и от външна и от вътрешна страна ме боли.

За лепенките не бързайте да ги взимате - много по лесно и по бързо пада пъпчето когато диша - нещо като затворена и отворена рана. Още повече, че ще трябва по два пъти на ден да се накапва пъпчето със спирт и да се притяга конеце със завъртане на 45 градуса. Представяте ли си махането на тази лепенка  #Crazy + щипка + конци и т.н.
Аз тези лепенки съм ги използвала  6 месеца за прибиране на пъпна херня в последен стадии и съм почти сигурна, че се използват за това, но вие си решавате де - не искам да налагам мнения  Wink
А това пък с физиологичния разтвор за какво ви е отново от сега  newsm78 - ние още не сме ги родили и вече ги разсополивихме  Joy доколкото знам се използва, ако има лека форма на хрема  newsm78 по-добре помпичка, защото физиологичния разтвор си е чиста вода и морска сол - Пак лично мое мнение  Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 16
Здравейте маминки, имам един въпрос към тези, които през бременността са приемали магнезий за контракциите: приемате ли го още, какво ви посъветва доки? Моята наблюдаваща докторка ми каза д аги спирам, но аз след последния преглед на който се разбра че бебка е 2 500 г., ми се ще да си потрае бебока още в коремчето... А с моя бременелски мозък забравих да се допитам и до доки, която ще ме изражда  newsm78

# 65
  • Мнения: 226
М. Мега  newsm59  newsm51 Желая ти много здраве и щастие и прекрасно бебче на финала!

Аз да се из кажа за нощниците. В момента ползвам едни жарсени хубости от мамините запаси и ми вършат страхотна работа при обръщанията в леглото. Значи нужно е усилие да се обърна  до някъде и от там нататък само се преплъзвам  Mr. Green . Когато си легна без нощница, обръщането е в пъти по-трудно  smile3521

# 66
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 663
Ох, аз пак без да искам противоположно мнение ще изразя  Embarassed Гея, извинявай, не е тенденциозно  Confused Аз мисля в началото ампулки с физиологичен разтвор да ползвам, защото на стеримара е доста силна струята и впръсква доста, а бебешките нослета са съвсем мънички и една капка е дотстъчна в първите 1-2 месеца. Друг е въпроса, че ампулката не издържа дълго отворена и по не е на сметка, ама ...   

Не е проблем, че си на противоположното мнение Mr. Green Първо ампулите не издържат много, второ в началото няма да ви трябват физиологични разтвори, трето - носа на бебето се почиства най-лесно с клечиците с памуче или навита на фитил хартиена носна кърпичка. Така че на всяко от тях може да се сложи физиологичния разтвор. Казах го, защото не е нужно от сега да се запасява човек с такива неща Wink

# 67
  • Мнения: 72
Таман си викам-ахаааа изчетох всичко и хоп изписана още една страничка Joy
Мерси за хубавата нова темичка Фокси и дано в нея да има само хубави новини.
М.Мега ЧРД,много здраве,семейно щастие и хубаво и здраво бебче ти желая когато му дойде времето  bouquet
Аз все още ползвам на Бюбхен гела за къпане който е за коса  и тяло.Като го открихме и друго не сме искали да вземем,даже и таткото си мие главата с него само.
За дупето сме най-доволни от крема за подсичане на Мустела, с тях се изчерпва козметиката ни.Останалото за масаж е зехтина преварен на водна баня след 1-я месец.
На мен доки ми каза да спирам магнерича постепенно от 9-я м-ц, пих го 3 по 1,а от вчера съм на 2 по 1 и така докато ми свърши последния блистер.
Аз си взех една нощница много сладко зелено е с 1 магаренце и една пижамка,не са толкова ужасни.
И мен ме сърби доста корема, свърши ми оня ден на чико олиото на мама дона и сега мисля да си взема на бюбхен вчера разбрах,че имало такова.Някой ползвал ли е?

# 68
  • Мнения: 15
Момичета,ето ви още малко материал за четене.Има интересни неща.

# 69
  • София
  • Мнения: 216
Благодаря ви, момичета, за отговорите:) Това с жарсените нощнички и приплъзването никога нямаше да ми дойде наум:) Иначе и аз си помислих точно като Gall78 и затова си купих 3 ампулки с разтворче, Стеримар ползвах през бременността докато бях болна и чак на мен ми се струваше силна струята, даше в очите ми влизаше понякога, защото от силната струя ми се изплъзваше от носа, а той не е никак малък:), та затова, ама Гея е права, че и клечки за уши с памуче ще ни вършат работа:) За нощниците, какво да ви кажа, понеже вече съм 90 и кг та ми стават само най-големия номер, пък и за тях не е много сигурно, та моята задача е 2но по сложна, купих си и аз две за по 12 лв, ама китайски, материята е ужасна, изкуствена и гадна, а пък шарките на едната са си направо за баба ми, ама какво да правя, иначе и аз искам като предишната ми пижамка с жирафче, още си я нося, ама не съм виждала такава нощничка, че и с копчета...
Благодаря и за съвета за лепенките betunga, мисля и аз да пропусна, явно и без тях може:)

# 70
  • Мнения: 69
 Момичета , благодаря ви ! Значи не е толкова сложно , колкото си мислех  Grinning
То и педито ще даде някой и друг съвет , но предпочитам мнението на някоя мама !


Фокси , аз съм много доволна от Бюбхен , даже все още използвам тоалетното мляко и кремчетата за баткото . Само шампоаните им не ми харесват , затова използвам на Клоран .

# 71
Привет и от мен бъдещи мами! Най накрая и аз намерих време да се включа при вас. Много сте готини и ви пожелавам зрави и пухкави бебоци. Леко раждане на всички майки-февруарки.
Ще се радвам да фигурирам във вашия списък, термин 10 февруари, розови гащета
Аз днес влизам в 9ия месец и започва да ме тресе... Embarassed
Фокси аз си купих стерилизатор на Линдам, доста голямичък е (и висок). принципно е за 4 шишета и ми казаха че става за всички марки. За микровълнова и студена стерилизация.

# 72
  • Мнения: 529
Betunga, подкрепям това за пъпчето. На мен педката като дойде още на първия ден и ми каза да не слагам нищо, просто много да внимавам при "къпането". То си е едно леко подмиване  Simple Smile Иначе за физиологичния разтвор, аз много го ползвах, защото Дарко имаше едни сухи секретчета в нослето още от раждането. Аз му капвах една капчица физ. разтвор, за да омекнат и след няколко секунди с клечка за уши ги измъквах. Същия ефект би имало да фъсна на клечката от стеримара, като казва Гея, ама кой да се сети...
Иначе така и не се научих да работя с тази помпичка за носле. Имам такава на Camera, като на Фокси. Други мои приятелки се справяха отлично тъкмо с такава, ама аз не й хванах цаката.    

bori 1, не се притеснявай, това че ще спреш магнезия, не означава, че непременно ще започнеш да раждаш. Той се натрупва в организма с постоянното приемане и му е необходимо малко време, за да спре да действа, тъкмо докато си ти дойде термина. Пък и няма лошо матката да контрахира от време на време, нали се подготвя  Simple Smile Важното е да си скокнала в деветия  Wink  

# 73
  • Мнения: 592
iva_angel какви са тези лепенки по 5 лв. - тези хора нормални ли са? Аз купих от тези на 3М и ако не се лъжа цената им беше по около левче за лепенка. Взех за начало 5 понеже на много дечица пъпчетата им падат даже още в родилното преди да са ги изписали. Затова зареди се ако искаш за не-повече от седмица, но никакви 5 лв. за бройка - това си е обир направо. По спомен и съвет на джипката - лепенката се слагаше само преди къпане, понеже когато е открито пъпчето по-бързо заздравява или изсъхва и аз не знам как да кажа точно Simple Smile Но ако няма лепенка също става банята - като например слагаш някоя тензухена пелина или кършпичка за да пазиш мястото възможно най-сухо. После много добре подсушаваш около него, почистваш със спиртче за дезинфекция и накрая с пудричката Топоцин.

Помпичка за носле купих за каката, но си стои в кутийката така неизползвана - използвах физологичен разтвор и клечка за уши - колкото и зловещо да звучи ми беше много по-лесно, но много трябва да се внимава да не мърда детенце. Стеримар ползваме от година вече за каката, но понякога пак прибягвам до клечка за уши - и на мен ми се струва силна струята за новородено.




# 74
  • Мнения: 356
m.mega честит рожден ден!

Относно болките по коремчето и аз ги имам понякога.Все едно ме боли и ми гори самата кожа.Особено отляво под гърдата.И аз си мисля,че е от разтягането на корема,но пък нищо не правя по въпроса.Крема,който си купих да го мажа съм го използвала само два,три пъти  Sad И хем са знам какъв шемет съм,но и инвестирах във такъв за зърна на Авент и също не го ползвам.
Иначе всекидневно имам подобни на менстурални болки ниско долу,ама са едни такива постоянни и хич не приличат на контракции.
До сега винаги когато ми се е налагало да пътувам съм пила ден,два по рано но-шпа за отпускане на гладката мускулатура на матката.Сега във вторник ще отивам в Пловдив и смятах пак да пия,но ми се струва,че в по-задна темичка пишеше,че вече не е препоръчително.Ако някой си спомня нека сподели!
pebles07,добре дошла сред нас   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт