Нормално ли е бебчето да рита денонощие без почивка?!

  • 2 103
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 444
Здравейте, мамчета!  Hug Бременна съм в 30 г.с. През последното денонощие моята малка принцеса не спря да ми напомня за своето присъствие! Буквално 24 часа ме побутваше с голям мерак, където се сети, почти не съм мигнала цяла нощ. Преди малко повече от 2 седмици изпаднахме в същата ситуация и се замислям дали не му е некомфортно на бебчето в мен.  newsm78 Много ми е притеснено дали е здраво, дали не му е много тясно или пък съм успяла да го стресирам?! Имали ли сте такива ситуации с вашите мъничета?! Ще съм доволна на всякакви напътствия! Благодаря предварително, момичета!  bouquet

# 1
  • Мнения: 6 274
Спокойно...  Peace
Радвай се, че бебчето ритка, значи е жизнено и всичко си му е наред...
Ако все пак нещо те притеснява - иди да те видят докторите...

# 2
  • Мнения: 444
Вдругиден сме на лекар и ще се консултираме, дано всичко е наред!  Praynig

# 3
  • Мнения: 6 274
Вдругиден сме на лекар и ще се консултираме, дано всичко е наред!  Praynig
Дано...  Peace
Стискам палци, но аз отсега мисля, че всичко е наред....

# 4
  • Мнения: 183
Споко! Ние, като ходихме на прегледи и доктора все казваше, ааа бебето акробат пристига! Към края на бременността, няма да ти казвам как местеше корема ми, мъжото чак страх го хващаше! Ако обаче както е казала Джуличка, нещо те притеснява еди да те види доктор за да си спокойна  Wink! Леко бременеене!

# 5
  • Мнения: 444
Благодаря, мамчета! Сега остава да почакам на беба да и се доспи, за да мога и аз да наваксам със съня! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 187
Нормално, става му все по-тясно и по-тясно. Да пишеш какво са ти казали при прегледа, но смятам, че всичко е наред.

# 7
  • Мнения: 114
Не се притеснявай моят бебчо също много риташе,абе точно все едно за мен става въпрос от 5 месец до края не спря.Не можех да спя,но пък бях спокойна ,че бебо е добре-даже ми правеше удоволствие да гледам как рита и шава по цял ден седях и си гледах коремчето.Така ,че спокоино радвай се ,че го усещаш.Успех и лека бременност Peace

# 8
  • Мнения: 444
ще пиша след прегледа! Може би мъничето вече иска само за нея да си мисля! Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 537
ооо определено иска само за него да си мислиш Simple Smile и така ще бъде до има няма 18-тата му годишнина  Joy
инак да и мойта не спря от 4-я месец до раждането, мойта докторка много се забавляваше, че нямаше нужда от ехограф... въртеше се като пумпал непрекъснато.
А какъв смях падаше в автобуса примерно.. бебка се мята, корема подскача а хората се скъсват от смях. hahaha  bouquet
не се притеснявай Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 334
Нормално е .И моята дъщеря много риташе и по цели нощи не спях Laughing Като ходех на видеозон и все ми казваха: еееее това дете не се спира,та и сега е така  Laughing

# 11
  • Мнения: 6 713
И бебка риташе много, сега също е доста активна! Laughing

# 12
  • Мнения: 444
Леле, значи да подготвям таткото за много игри и безсънни нощи! Joy

# 13
  • Мнения: 9 973
нормално е,не се притеснявай

# 14
  • Мнения: 165
Аз съм на същото дередже.Само че от време на време спира.Вярно че не мога да спя и само се чудя на къде да се завъртя, но повярвай ми предпочитам да ме рита постоянно и да знам че е там.Не знам но като спре за малко и се моля да ме ритне сякаш да ми покаже че всичко е ок.По нататък акъла ми не побира как ще е но не искам да се оплаквам много че има жени които къде къде по тежка бременност от моята карат и не са гъкнали.Нека се наслаждаваме на нашите принцеси докато са в коремите че после май няма да се спи.

# 15
  • Мнения: 9 436
Напълно нормално е!И моята беба е от ритливите Mr. Green

# 16
  • Мнения: 651
Въпреки,че съм в 3 навършен  и 4 започнат,мъника го усещам.Е не много,но като къркорещи черва.И все шава.Когато и да ме гледат на ехо,все мърда яко.И аз се надявам да е нормално!
Като чета тук е ок  Peace

# 17
  • Мнения: 1 447
Радвай се от това по-хубаво няма.Дъщеря ми риташе само вечер като си легна,но за сметка на това синът ми не спираше да ме рита през повечето време.

# 18
  • Мнения: 1 045
Ами не се притеснявай има по активни и по-мързеливи.
Моето АГ все се чудеше на прегледите как да види дали има ръце и крака,толкова бързо се движеше Mr. Green
По-принцип са по-активни когато си ти в покой.Когато си в движение са по-спокойни защото им липсва гравитацията...нещо такова бях прочела някъде.Към края намаляват ритниците.Обаче понякога имаш чувството че искат да се изправят.Обаче аз го намирах за весело докато гледах как се мести и се чудих кое е глава,кое крака,кое дупе. Mr. Green

# 19
  • България
  • Мнения: 457
Нормално е разбира се Peace.И моят син риташе много,той и сега не се спира  Crazy

# 20
  • Мнения: 1 512
Ами нормално е.Просто бебчо е от активните.И моята бебка не спираше да ме рита и денем и нощем,та на моменти дори си беше болезнено.Когато бях с прилепнало трико движенията се забелязваха дори и от околните около мене.И до ден днешен не мирясва.Постянно е в движение.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Моето бебче  е доста по-малко от твоето , но рита почти по всяко време на денонощието - чак му се чудя кога спинка  Thinking

# 22
  • Мнения: 444
Благодаря за полезната информация, майчета!  Hug Ще се постарая да не си вкарвам лоши мисли в главата и да си повтарям, че всичко е наред с мъничето!   bouquet

# 23
  • Мнения: 468
Люби, и аз съм като теб. Моята беба направо ме побърква. Обаче като спре за малко и се започват едни черни мисли... Confused Направо ще полудея.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ако те тревожи това питай наблюдаващия. Аз пък се притеснявах, че моята госпожица не беше много буйна, пък като съм чела тука мамите как обясняват как ритали бебетата им, много се притеснявах. Моя доки ми отговори, че бебетата са различни. Някои са по активни други по мързеливи  Laughing . Явно вие сте от първите   bouquet

# 25
  • Мнения: 4 335
Синьт ми сьщо почити не преставаше да рита,а и сега не се спира Wink

# 26
  • Мнения: 96
Ако винаги е била "ритлива" - не мисля, че има място за притеснение, даже бъди спокойна. Ако обаче по принцип не рита толкова и сега е по активна от друг път - най-добре кажи на своят доктор. Може нещо да се е изнервило детето. Но това само в случай, че по принцип не рита постоянно и си поспива повече.
P.S. Аз с дъщеря ми имах такъв случай в 5 месец - нещо се притесних че рита много и казах на доки. Тогава имах и проблеми с бъбреците и явно затова детето е било по неспокойно. В по късните месеци вече си риташе като футболист, даже мислехме, че ще е момченце. Grinning
Сега също така получавам ритници, но пък се радвам.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 185
През бременността си установих, че това което е нормално за мен, не е за някоя друга бременна и обратно. Така, че най-добре консултация с лекар и после обратно да кажеш, че всичко е ок!  Hug

# 28
  • Мнения: 4 433
Нямаш място за притеснения.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
При мен е напълно нормално! Laughing Ненормално е даже, когато си даде почивка за 3 минути. Преди 2-3 седмици му се разредиха шутчетата, което ме хвърли в паника и ходихме до спешен център. Оказа се, че аз съм по-ненормалната част от бременността! Laughing

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моите ритаха непрекъснато

# 31
  • София
  • Мнения: 3 752
И моя юнак риташе нон-стоп,даже се притеснявах понякога и все питах доктора дали е нормално,а той ми отговаряше,че това му е работата на бебето-да рита.Всичко е наред.Спокойно.

# 32
  • Мнения: 444
Основно ме притесни това, че рядко рита толкова интензивно. Thinking  Изключението беше вчера, както и едно денонощие преди две седмици. Тази нощ вече и свършиха батериите и ме остави да се наспя,а  и през деня си риташе както обикновено. Утре сме на лекар и ще видим той какво ще ни каже! Ще пиша после!  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 4 335
Не се притеснявай излишно,нормално е и на моменти само да рита по силно.
Дано всичко на прегледа днес да е наред.

# 34
  • Мнения: 78
Не се притеснявай. И моето бебче беше така. Нямаше и 15 мин. почивка, постоянно шаваше...И сега не се спира Laughing

# 35
  • Мнения: 444
Здравейте, лекаря днес каза, че няма страшно, бебетата си имали собствен живот и трябва да се притеснявам, ако не я усещам!  Hug Мисля да се въоръжа с търпение и позитивни мисли до края, защото обикновено психясвам за всякакви неща! Embarassed Благодаря на всички майчета за успокоителните думи!  bouquet

# 36
  • Мнения: 585
не се сещам от кога се правеха запис на тонове , май последните 4 седмици , това  изследване показва дали всичко е ок , а другото даже по-добро е доплер на пъпната връв , след доплер се счита че ако е ок всичкои кръвопотока към бебето е добър това гаранция че и следващите 2-3 седмици ще е така , Това са двете изследвания които магат да ти покажат как се чувства бебето и добре ли се храни от пъпната връв

# 37
  • Мнения: 581
И при мен е така . Имам чувството че не спира да рита. Направо се питам още от сега дали ще е равливо много като излезе?

# 38
  • Мнения: 2 803
Не се притеснявай. И моето бебче беше така. Нямаше и 15 мин. почивка, постоянно шаваше...И сега не се спира Laughing
Peace

# 39
  • софия
  • Мнения: 2 140
И нашият сладур ме рита,бута,удря почти непрекъснато.Но аз се радвам,че си го усещам.Лекарката ми каза,че това е добър признак. Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 2 508
Това че рита, не значи, че е будно. Бебетата се движат и насън. Simple Smile

# 41
  • Мнения: 641
Тази тема и мен ме вълнува.
Моята бебка и тя не спира да ме рита почти 24часа,но така като чета тук,това май е добър знак.

# 42
  • Мнения: 494
Нормалное, радвай му се  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 164
Нормално е разбира се, лошо е ако спреш до го усещаш.
Леко раждане от мен.

Общи условия

Активация на акаунт