техниката срещу диагнозите

  • 4 794
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 092
muki01  и аз казах че БХС не е диагноза , но ти не четеш.Има ли смисъл да се повтаряме  Tired
А ФМ не замества скрийнинга  , не заблуждавай момичето  Naughty

# 46
  • Мнения: 822
muki01  и аз казах че БХС не е диагноза , но ти не четеш.Има ли смисъл да се повтаряме  Tired
А ФМ не замества скрийнинга  , не заблуждавай момичето  Naughty
Чета какво си написала,може да не съм се изразила правилно.След БХС и ако резултатите са лоши е хубаво да се напрви ФМ от специалист и ако, и той има съмнения тогава амниоцинтеза.Повярвай ми,че това което преживява сега момичето го преживях и аз.Моите резултати също не бяха добри.Отидох на доста обстойна ФМ и ми казаха,че няма проблем с детето, аз се доверих и  не съм правила амниоцинтеза. Имам здраво бебче.Амниоцинтезата е въпрос на личен избор.Ако иска момичето да си направи , разбира се!

# 47
  • Мнения: 3 092
ок . изяснихме се , Муки !  Simple Smile
Моля авторката да ни каже какво и се случва , аз искренно искам всичко да е наред с нея ! (както и останалите , разбира се )

# 48
  • Мнения: 822
Радвам се!Нещата никога не трябва да остават недоизяснени! Grinning

# 49
  • Мнения: 636
muki01  и аз казах че БХС не е диагноза , но ти не четеш.Има ли смисъл да се повтаряме  Tired
А ФМ не замества скрийнинга  , не заблуждавай момичето  Naughty
Чета какво си написала,може да не съм се изразила правилно.След БХС и ако резултатите са лоши е хубаво да се напрви ФМ от специалист и ако, и той има съмнения тогава амниоцинтеза.Повярвай ми,че това което преживява сега момичето го преживях и аз.Моите резултати също не бяха добри.Отидох на доста обстойна ФМ и ми казаха,че няма проблем с детето, аз се доверих и  не съм правила амниоцинтеза. Имам здраво бебче.Амниоцинтезата е въпрос на личен избор.Ако иска момичето да си направи , разбира се!

Извинявай, но в случая личния опит няма никакво значение. Не вярвам да имаш гадателски способности. Не можете да казвате - Успокой се, всичко е наред! Ами ако не е наред? Моя позната не е правила БХС, на феталната морфология всичко изглеждаше добре, но й препоръчаха амнио заради възрастта и се откри генетично заболяване. Никой не е застрахован! Нито 18-годишните, нито 50-годишните! След като има индикации и насочване към амнио, не можете да се правите на по-големи от лекарите.

Също не искам да се заражда грозен спор, но понякога преди да успокоите някой, че всичко му е наред, замислете се, че е доста отговорно и помислете дали имате това право.  Peace

# 50
  • Мнения: 3 993
muki01  и аз казах че БХС не е диагноза , но ти не четеш.Има ли смисъл да се повтаряме  Tired
А ФМ не замества скрийнинга  , не заблуждавай момичето  Naughty
Чета какво си написала,може да не съм се изразила правилно.След БХС и ако резултатите са лоши е хубаво да се напрви ФМ от специалист и ако, и той има съмнения тогава амниоцинтеза.Повярвай ми,че това което преживява сега момичето го преживях и аз.Моите резултати също не бяха добри.Отидох на доста обстойна ФМ и ми казаха,че няма проблем с детето, аз се доверих и  не съм правила амниоцинтеза. Имам здраво бебче.Амниоцинтезата е въпрос на личен избор.Ако иска момичето да си направи , разбира се!

Извинявай, но в случая личния опит няма никакво значение. Не вярвам да имаш гадателски способности. Не можете да казвате - Успокой се, всичко е наред! Ами ако не е наред? Моя позната не е правила БХС, на феталната морфология всичко изглеждаше добре, но й препоръчаха амнио заради възрастта и се откри генетично заболяване. Никой не е застрахован! Нито 18-годишните, нито 50-годишните! След като има индикации и насочване към амнио, не можете да се правите на по-големи от лекарите.

Също не искам да се заражда грозен спор, но понякога преди да успокоите някой, че всичко му е наред, замислете се, че е доста отговорно и помислете дали имате това право.  Peace
Горещо подкрепям горното мнение!  Peace Към подобни проблеми трябва да се подхожда много сериозно и отговорно, а не да се успокояваме предварително, че всичко е наред, защото не знаем дали всичко е наред!
who cares? пиши какво става като имаш време. Стискам ти палци!  Hug

# 51
  • Мнения: 3 092
Ако забележката че успокоявам момичето че всичко е наред е отправена към мен , не не го правя , надявам се , но не съм гадател ,напротив .В един по горен пост изказах мнение че амниоцентеза според мен трябва да бъде направена , както и консултация със специалист по  генетика . Peace

# 52
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Я не им се връзвай на тия доктори,а се успокой и се радвай на бременността си.Успех!

А на кого да се връзва? На пишещите от форума?




 Peace Peace Много точно казано!!!Чудя се с кой акъл се дават такива категорични съвети,  проблема е сериозен и  авторката трябва да вземе не леко решение(говоря от собствен опит).Стискам и палци и се надявам всичко да бъде наред. Hug Hug

# 53
  • Мнения: 3 993
Ако забележката че успокоявам момичето че всичко е наред е отправена към мен , не не го правя , надявам се , но не съм гадател ,напротив .В един по горен пост изказах мнение че амниоцентеза според мен трябва да бъде направена , както и консултация със специалист по  генетика . Peace
Вили нямам забележка към теб!  Simple Smile По-скоро към всички, които се опитват да я успокояват предварително. Четох постовете ти, чета цялата тема внимателно. И аз посъветвах момичето да иде на генетична консултация преди да вземе решение за амнио.  Peace

# 54
  • Мнения: 822
Момичета,по-спокойно!Нямам гадателски способности,просто изразих мнение.Както и по-долу съм написала,че след лош резултат от БХС е хубаво да се направи ФМ и ако и тогава има съмнение амниоцинтеза.Ако момичето иска да си направи амниоцинтеза, разбира се.Аз не си направих и съм поела риска за себе си.Може би използвах неподходящи думи ,за да я успокоя, но в крайна сметка тя решава какво ще прави.

# 55
  • Мнения: 2 270
Слушай си лекарите  Peace
Възрастта не е гаранция за нищо!
Може би много от вас няма да се съгласят, но ми изглежда малко безотговорно да не направиш изследвания, които при развитието на медицината в момента са много информативни!

# 56
  • Мнения: 3 092
˙·٠ pretty٠·˙  права си - и аз съм съгласна с теб !  Hug

# 57
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Слушай си лекарите  Peace
Възрастта не е гаранция за нищо!
Може би много от вас няма да се съгласят, но ми изглежда малко безотговорно да не направиш изследвания, които при развитието на медицината в момента са много информативни!

 Peace

И още нещо. Не съм правила БХС точно заради масовите психози покрай заблуждаващи резултати. И при двете си бременности направих амниоцентеза директно, защото това е единственото изследване, което дава 100% информация относно това дали плодът има заболявания. Не боли изобщо, не е дори неприятно. По-скоро е гадно очакването на резултатите след това по простата причина, че за разлика от тези при другите изследвания, при които става дума за предположения, тук резултатите са присъда. И ти я приемаш. Честно казано при първата ми бременност в дните на очакване аз бях вече решила за себе си - дори да има заболяване детето, ще го оставя. За щастие и двете ми деца се оказаха здрави. Ако реша да имам трето дете отново без да се замислям ще отида на амнио. Само да кажа - тъй като правих амнио и двата пъти, не се наложи да ходя на ФМ. Единственото допълнително изследване при втората ми бременност, което между другото горещо препоръчвам беше доплер. Просто дъщеря ми се роди с пъпна връв, вързана на възел. Оцеляването на бебето в такива случаи си е чист късмет, защото не се знае по кое време може да спре притока на кислород към плода. Та заради това синът ми мина и през доплерово изследване, което следи най-вече потока на кръвта и по него лекарят преценява дали има увиване на пъпната връв около врата на детето, дали пъпната връв е вързана на възел и т.н. Доплерът е вид ехографско изследване и няма никакъв риск. Но горещо го препоръчвам на всички, тъй като понякога и най-добрият видеозон не може да покаже разположението на пъпната връв.
И последно - ако се стига до амнио е мното важно кой ще го направи. Умението и опита на лекаря в правенето точно на амнио е от значение. Peace

Общи условия

Активация на акаунт