Казвайте какво да правя?

  • 459
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 990
На 4 месеца и половина синът ми суче по 4-5 минутки от мен и повече не иска. Съответно след 2-2.30 пак е гладен, така го храня повече от месец с надеждата да се оправят нещата. Само на кърма е, не съм захранвала, искаше ми се поне до 6 месец да изкараме така. Нощем яде по 2-3 пъти или винаги, когато се събуди, това не ме притеснява, но през деня... Доизцеждам се и давам с шишето, но така минава време, а и повече от 30-40 гр. не мога да изцедя на ръка... Вероятно от Не-сукането му намалява и кърмата ми. Пробвах и с храни и течности да увелича кърмата си, но той като не суче трудно става...Давах и добавка АМ по 60 мл. за около седмица, така издържа към 3 часа, но пак трудно. Лошото е, че миналия месец беше болен около 2 седмици и не се храни изобщо добре, май от тогава свикна да яде по мъничко, а и беше качил само 200 гр за месеца. Сега на 23 ще сме на консултация да видим каква сме я свършили този месец.

Та въпросът ми е, какво да правя: да дохранвам ли, да захранвам ли, така ли да караме на малки интервали още месец?  ooooh!

# 1
  • Мнения: 317
Аз мисля, че няма проблем за това бебето ти да се храни през по-малък интервал от време. Два часа и половина са достатъчно време за едно бебе да огладнее, тези три часа са по-скоро ориентировачни. До колкото аз знам между храненията трябва да има най-малко час и половина и най-много три часа /говоря за бебе, което е само на кърма и не е захранено, едва след захранването може да издържи и по-дълго време, например четири часа/. Дъщеря ми я кърмя на поискване, имало е случаи, когато съм я кърмила през един-два часа, направо само това правех по цял ден. Така, че според мен няма какво да те притеснява, два часа и половина са добър интервал от време, явно по-бързо усвоява храната, а и детето вече е по-активно, трябва му повече енергия. Дохранването е излишно, ти имаш кърма, не е да нямаш, че да му даваш нещо допълнително.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 401
Съгласна съм с всичко, което Веси ти е казала:
1. интервал от 2-2.30 часа за кърмене си е съвсем нормален, а и ако искаш да си увеличиш кърмата точно честото сукане е начина това да стане
2.на тази възраст бебетата започват да се насукват по-бързо така, че в тези 4-5 минути няма нищо притеснително
3.количеството, което изцеждаш не е показател, колко кърма имаш, за да си сигурна, че бебето се храни нормално трябва да следиш напишканите памперси
4.даването на добавка без да е необходимо може само да влоши нещата, а за захранването ти ще си прецениш, но спокойно би могла да изчакаш още месец, месец и половина
Успех!

# 3
  • Мнения: 342
Аз също съм съгласна с двете мнения. На скоро и ние минахме този етап - яде малко и след много кратко време пак е гладна. Обясниха ми го, че тъй като бебето расте има нужда от повече и по-често ядене и съответно по този начин се настройва и майчиния организъм. Ако бебето е добре и наддава не виждам смисъл от други мерки и от това да се притесняваш! Успех и малко повече спокойствие и търпение, защото те са толкова чувствителни, че усещат всяко настроение на мама  Laughing (поне при нас е така)

# 4
  • Мнения: 423
Единствения проблем, който виждам аз, е твоето притеснение, при това неоснователно според мен. Детето ти е достатъчно голямо, за да успява да се наяде и за 5 мин., а 2 и половина часа интервал е напълно нормален. Аз например кърмя на много по малък интервал обикновено и сигурно ще продължавам още доста време така, като знам какво беше предишните пъти.
Доизцеждането бих го правила само за увеличаване на производството, но не бих давала млякото, защото това количество му идва на готово, а пък помпата не стимулира така гърдите, както сукането на бебето. Дохранването с АМ мисля, че също е излишно, освен да допренесе наистина до намаляване на кърмата, друго няма да направи. Още повече, че казваш, че и с добавка трудно издържа 3 часа, просто такива са му потребностите и възможностите на този етап и това е, нищо, че те не отговарят на твоите очаквания.
Продължавай да кърмиш на поискване без да гледаш часовника изобщо и следи пълните памперси, те са най-добрия показател, за това дали детето ти е нахранено добре. Наистина 200 гр за месец не са много, но това е заради боледуването вероятно (моите като боледуват не само, че не качват, ами и смъкват килограми), пък и след 3-тия месец вече намаляват темпото на качване на килограми все пак.
И последно, остави захранването за когато си си го решила предварително.

# 5
  • Мнения: 197
Започнеш ли сега да дохранваш няма да има връщане назад, а още ви е рано.  Продължавайте с кърменето на поискване Peace !

# 6
  • Мнения: 990
Благодаря момичета! За пореден път се уверявам, че от форума (от опита) по добър съветник няма! Hug Ще ви послушам, ще си кърмя така, нали за това сме в майчинство все пак - да храним бебоците  Crazy Захранването бях решила да е след 6 месец и то като му видя изследванията  Flutter С баткото съм си препатила от ранно захранване и заместване на храни и успях да го кърмя само до 6 месец, но тогава не четях форума. Сега съм решила да кърмя повече, а за храната има време!  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 056
Определено според мен трябва да го кърмиш по-често и така ще се нормализират нещата. Всяко дете си има собствен режим, не всички огладняват през три часа, точно както възрастните. Ако досега е сукал през три часа без да огладнява по-рано, то може би сле в Лактационна криза (или Бум на растежа). Давай му по-често да суче и той ще стимулира лактацията и след няколко дни пак ще се върне към стария си режим. Ако започнеш адаптето има голяма вероятност да започне да суче все по-рядко и така ще ти намалее кърмата още повече постепенно. Ако и преди е огладнявал на два часа и половина, значи, че това си му е неговия ритъм, по-добре да следваш ти неговия, отколкото да се опитваш да го нагодиш към някакъв измислен...

(за протокола - кърмих Мъри две години ПРЕЗ ОКОЛО ДВА ЧАСА ДЕНОНОЩНО. Като тръгна на ясла не е сукал само през деня, а нощем пак през два часа. По време на лактационните кризи го кърмех през около час, че и по-малко. По три-четири дена тогава бяхме като скачени съдове и това е нормално. Ужасно съжалявам, че се наложи да го отбия рязко заради ваканцията на яслата през лятото...

Общи условия

Активация на акаунт