Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 216 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора

София

Здравейте, получих за нова година пералня със сушилня, днес ми предстои първото пране обаче аз в живота си такъв уред не съм ползвала.
Аристон,  http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09038123    този модел
 и си нямам идея как да я ползвам
ако може някакви съвети ще съм благодарна и по-принцип как перете и след това сушите дрехите си в подобна сушилня
всичко ли перете или някои неща на ръка
нещо специфично за цветно, ризи, пуловери..
благодаря предварително,предполагам че бързо ще се науча Wink
Цитирай

varna

Трябва да са ти дали опътване на БГ.Ако не са ходи ги линчувай щот понякога се правят на луди.Та за Аристона.........Пере си като всяка пералня  Very Happy Very Happy Very Happy.Слагаш прах,омекотител и задаваш програмата,температурата и оборотите на центрофугата /за всяка програма могат да се променят/,но на повече от 60гр. аз лично никога не пера.Пере страхотно/моята е от предната серия със сушилната/ .Сушилната е малко по-бъгава история-дано да са я пооправили вече  Laughing Процедурата е следната:вадиш половината пране ако е пълна пералнята и останалото го подреждаш горе далу да не е намачкано.Ползваш програмата за деликатни тъкани като и там има настройки на времето и в зависимост колко сухо си искаш прането.Пише си то в опътването.На моята още стои отгоре щот за 4г.така и не ги научих всичките и екстри  Embarassed.Успех!Ако има още нещо питай-може и на лични да не тормозим хората.......
Цитирай

Пловдив/Свиленград

И аз по Коледа си купих същата пералня, но още не съм я ползвала /за новия дом си я взех/. Инструкцията за употреба на моята е само на руски  Rolling Eyes Нищо не разбирам, иначе този батко в магазина ми обясняваше, че мога да си запаметя 4 програми, които употребявам най-много и само с един бутон да си я включвам програмата. Примерно едната програма да е пране + сушене, другата пране на деликатни дрехи и т.н. Обаче как става номера със запаметяване на програмите в книжката нищо май не пише. Ще се радвам ако някой се включи, който има такава пералня да ни помогне.
В сегашната ми пералня, която е без сушилня отделям прането или по цветове или по материи, като цветовете ги деля на бяло, черно и всичко останало, т.е. пера белите отделно, черните отделно и всичко останало. По материи отделям само деликатните дрехи или тези, на които на етикета им пише да се перат на ръка, тях ги пускам на програма за деликатни дрехи. Сега с новата пералня ще трябва да се съобразявам и със сушилнята, като слагам дрехи да пера, ще трябва да гледам дали стават за сушене. Със сигурност в началото ще има зян на някоя дреха, ама няма как, докато свикнем.
Цитирай

София

Първо да ти е честита пералнята и със здраве да си я ползваш!

Аз имам Аристон със сушилня, но доста стар молед - от преди десетина години. Пералня като всяка друга. Най-важното е да си прочетеш инструкциите преди да я ползваш и препоръчвам това да стане на аглийски, защото понякога превода е леееекичко неточен и съответно бъглив.

При моя модел пералня за да ползвам сушилнята преди това трябва от крана да съм спряла водата. Иначе хич и не суши.
А аз пък и рядко ползвам сушилнята....
Цитирай

София

и мойто е само на руски и не разбирам затова писах във форума Sad
утре мисля да се разправям в магазина
пуловери дали ще мога да пера със сушилнята?
а нямам балкон и това е единствения ми вариант за пране.
сега пуснахме едни чаршафи..зададохме програма пране после сушене на 60 градуса и ми даде времетраене 5 часа и 30 минути Sick.това дали е нормално?
за пране само -2 часа и 40 минути.
лелее ако искам да пусна 3 перални то ще е страшно много време
1.какво ще рече деликатни дрехи?
2.тези неща които пускат, няма ли начин за пералня?
3. и кои неща се свиват, и как да ги пера?
Цитирай

Бургас

и мойто е само на руски и не разбирам затова писах във форума Sad
утре мисля да се разправям в магазина
пуловери дали ще мога да пера със сушилнята?
а нямам балкон и това е единствения ми вариант за пране.
сега пуснахме едни чаршафи..зададохме програма пране после сушене на 60 градуса и ми даде времетраене 5 часа и 30 минути Sick.това дали е нормално?

Човек,  newsm78 това са някакви страшни цифри! Няма такова пране или сушене! Пробвай по модела да си свалиш упътването на БГ от www.manualsmania.com , www.instrukcii.info или bg.diplodocs.com
Цитирай

Варна

Честито и от мен, моята пералня е комбинирана със сушилня, не е Аристон, но да си кажа Laughing. Пускам програма от -до, първо пере, после суши. Не вадя дрехи и не подреждам, ако ги извадя непосредствено след като приключи, някой нямат нужда и от гладене дори. На моята има няколко програми за сушене, като при прането, вълна, синтетика, памук, отделно задавам колко сухи да излязат. Предполагам, че и при вас е нещо подобно.

Програма пране- сушене ми варира от 2 до 5 часа, зависи какво настройвам.
Деликатни обикновено са вълнените дрехи.
За дрехи които евентуално ще пуснат боя съм си взела цветоулавящи кърпички.
Най - добре е да гледаш етикетите на дрехите, там е упоменато удачно ли е да си сушат в сушилня, колко градуса и какви обороти им трябват.
Цитирай

Варна

Програма пране- сушене ми варира от 2 до 5 часа, зависи какво настройвам.

Shocked Не е ли много?
Цитирай

Варна

Ами не знам  Rolling Eyes? Шест килограма пране, на 40 градуса ми се изпират за 2часа и 3 минути. Ако задам и сушене отиват към 5. С друга пералня не съм се занимавала през живота си  Very Happy, не мога да сравня  Rolling Eyes.

Вашите перални за колко изпират?
Цитирай

София

мдамм значи и при мене е същото с часовете, първоначално доста се шокирах
Цитирай

Варна

Ей сега се заиграх с програматора - най късата програма за пране -бърза 30 минути /центрофугата тук е едва 700 оборота, следващата 54/центрофуга1200 оборота, ако пусна и сушилня времето става 2 часа и 33 минути . Най - дългата програма е 4 часа и 37 минути. Ами това е, много -малко  Mr. Green, ще си я ползвам.
Цитирай

София

е не би ли трябвало като са повече оборотите да е по -бързо, а не обратно newsm78
Цитирай

Варна

Оффф, не знам  Very Happy, съвсем се обърках. На всички програми мога да задавам различни обороти , освен на бързата тя е 30мин- 700, на другата като и задам вместо 1200 - 900 оборота, не си променя времетраенето, пак е 54 мин. Съвсем изместихме темата май .....
Цитирай

София

оооо! излязоха като хармоника намачкани Sad   чаршафите
с пуловерите беше по добре
чаршафите ги пуснах на програма за бели чаршафи, със сушене за гардероба = сега не мога да се изгладят защото са изсъхнали много добре обаче яко смачкани..
нещо не направих както трябва newsm78
леле ако сложа ризите на мъжа и станат на такава баница направо незнам
Цитирай

Варна

Обикновено така мачкат комбинираните уреди.
Не е от теб! Peace
Опитай да ги вадиш една идея по-влажни!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора