Отговори
# 45
  • Мнения: 1 470
Това малоумие категорично отказвам да го повярвам.  Ясно е каква е идеята, но ако това наистина влезе в регламента съм ЗА да ходим да се саморазправим с говедата.
аз ти казвам, че го видях с очите си, във вестник, и го издирих сега в нета!!!!!
Но виждаш ли как не е особено тиражирано?
Минзухар,аз ти казах че ще се видим на 14,но ти не вярваш...

Бях сигурна, че някой ще се хване за думата ми относно саморазправата.
Всъщност имах предвид, че можем да ги съдим и да ги осъдим като "стой та гледай".
Няма начин да ми се плаче всеки месец като си гледам фиша от сумата, която отива за данъци и после да не мога да ползвам нормална читава обществена ДГ, вместо това да ме пращат да плащам заплатите на сектанти, откачалки и обикновени некадърници в частните заведения.
Писах и в другата си темичка-ОСЪДИ ГИ!!!Но как?!Те са с имунитет...Края на игричките им не можеш да хванеш...Кой внесъл,кой приел,защо...

И моята мечта е да осъдя Диков,ама...

Какъв имунитет, бе шапчице?  Депутатите са с имунитет. Какъв е проблема да  предявим иск към тези, които са упълномощили олигофрените определящи регламента, общината демек? Аз съм сигурна, че това условие няма да влезе, но ако все пак..то дупе да им е яко.
Вярно,съвсем се ошашках вече Laughing Laughing Laughing...Аз съм написала там кои трябва да се съдят,ако някой даде идея как точно да стане,и с какво мога аз да помогна...Всичко каквото знам е ваше... HugНо може би някакво сдружение ще трябва,един човек сам на какво основание ще предяви иск?!Питала съм мои познати,но май на никой не му се занимава...

# 46
  • Мнения: 1
Хубаво е критерий да е дохода, но ако беше реален. Когато бях студентка ми беше много мъчно как много мои колеги, които често идваха с нови дрешки и разполагаха с много повече пари от мен получаваха социална стипендия, а аз въпреки че имах добър успех, не можех да се класирам заради "високите" доходи на родителите ми, защото са държавни служители и всичко което получавахме се виждаше. А ние бяхме многодетно семейство и трябваше да продадем имущество за да можем да следваме със сестра ми. Затова мисля че би било по-справедливо да се използва жребий при равни точки например. За тази възможност с жребий четох в един от протоколите.

# 47
  • Мнения: 3 695
Това е още само на етап вариант на проект, не вярвам да го приемат и заради фалшивите доходи, които за съжаление все още са масова практика.
Макар че на нищо няма да се учудя като гледам в каква безизходица са с новия регламент - доходи или лотария  - лошо ми става и ми се гади от нескопосания им подход към проблема.   ooooh!

# 48
  • Мнения: 5 370
Това е още само на етап вариант на проект, не вярвам да го приемат и заради фалшивите доходи, които за съжаление все още са масова практика.
Макар че на нищо няма да се учудя като гледам в каква безизходица са с новия регламент - доходи или лотария  - лошо ми става и ми се гади от нескопосания им подход към проблема.   ooooh!
Подходът е един-ПОВЕЧЕ градини. Ама им е по-изгодно да дърпат чергата в други посоки.

# 49
  • Мнения: 3 695
Това е още само на етап вариант на проект, не вярвам да го приемат и заради фалшивите доходи, които за съжаление все още са масова практика.
Макар че на нищо няма да се учудя като гледам в каква безизходица са с новия регламент - доходи или лотария  - лошо ми става и ми се гади от нескопосания им подход към проблема.   ooooh!
Подходът е един-ПОВЕЧЕ градини. Ама им е по-изгодно да дърпат чергата в други посоки.
Именно! Peace

# 50
  • Мнения: 4 509
Хубаво е критерий да е дохода, но ако беше реален.
Не е хубаво критерий да е доходът при никакво положение, когато става въпрос за ясла или за детска градина. Така ще има случаи на хора, минаващи с малко над "чертата" да плащат за детегледачи, докато хора с подобен на техния доход ще ползват предимство за държавните заведения. Тъпотия откъдето и да го погледнеш. Виж, за стипендията съм съгласна с теб, но разликата е от земята до небето.  Peace

# 51
  • Мнения: 1 298
Дохода да е критерий за прием е наистина безумие.

Но тук в Холандия напр.е критерий за таксата.
Дъщеря ми ходи на полудневна градина и таксата ни я определиха
според дохода. Колкото по-висок, толкова по-висока такса плащаме.

# 52
  • Мнения: 1 668
ази точка е чиста дискриминация по произход и ако се приеме и детето ми отпадне аз лично ще ги съдя... Моето дете няма никаква вина, че се е родило в моето семейство

# 53
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Егати и безумието.
 Много хора са с високи доходи и с още по-високи вноски по ипотечни кредити.
 Не вземат детски и накрая като дръпнеш чертата може да се окаже,че реално живеят с много по-малко пари месечно от много хора с ниски доходи. ooooh!

# 54
  • Мнения: 386
Според нашите общинари ДГ е социална придобивка...
Като са си направили деца "богатите" да си намерят начин да се оправят там, както намерят за добре!!!
Все си мисля, че сме си овце...  
=> едва  ли ще бъде осъден някой от имунитетните, освен те нещо да си намерят "колая";
нито пък има вариант въртящите се в управляващите органи нещо да се объркат и да работят за нас.

Тука всеки работи за себе си !

# 55
  • Мнения: 130
НАРЕДБА № 6 от 27.02.1987 г. за организацията и дейността на детските ясли
Чл. 2 (2) В дневните детски ясли се приемат деца, на които майката работи, учи или гледа болно или друго дете.

ЗАКОН ЗА НАРОДНАТА ПРОСВЕТА
Чл. 4. (1) Гражданите имат право на образование. Те могат да повишават непрекъснато своето образование и квалификация.
(2) Не се допускат ограничения или привилегии, основани на раса, народност, пол, етнически и социален произход, вероизповедание и обществено положение.

Конвенция за правата на детето
Член 2
1. Държавите - страни по Конвенцията зачитат и осигуряват правата, предвидени в тази Конвенция, на всяко дете в пределите на своята юрисдикция без каквато и да е дискриминация, независимо от расата, цвета на кожата, пола, езика, религията, политическите или други възгледи, националния, етническия или социалния произход, имущественото състояние, инвалидност, рождение или друг статут на детето или на неговите родители или законни настойници.

2. Държавите - страни по Конвенцията, вземат всички подходящи мерки за осигуряване закрилата на детето против всички форми на дискриминация или наказание на основание на статута, действията, изразените мнения или убеждения на неговите родители, законни настойници или членовете на неговото семейство.

И още много!!!

Щом съм с "високи" доходи, значи РАБОТЯ!!! Следователно според Наредба 6 - детето ми трябва да е в ДГ! Никъде не е споменато, че децата на "богатите" трябва да са в ЧДГ!!!
На "богатите" родители не им е до таксата в ЧДГ! Аз съм против, заради:
1) Неспазване на законите!
2) Липса на възпитание на детето ми в честност и спзване на законите!
3) Разликите между "държавните" и частните ДГ по отношение на постройка, обстановка, кухня, двор, традиции и т.н.! Повечето частни ДГ са в апартаменти с абсурден двор или липса на такъв...

ТУК СТАВА ДУМА НАИСТИНА ЗА ОРГАНИЗИРАНА ДИСКРИМИНАЦИЯ!
НЕ Е НАША РАБОТА ДА КАЗВАМЕ КАКВО ТРЯБВА ДА СЕ НАПРАВИ! В СЛУЧАЯ НИЕ ИМАМЕ САМО ПРАВА - ЗАДЪЛЖЕНИЯТА СА НА НЯКОЙ ДРУГ!








# 56
  • София
  • Мнения: 62 595
Ти хубаво ги цитираш тези наредби и закони, но пропускаш това, че яслите и детските градини са социални услуги на общините и не са на отчет към МОН, защото приемът се определя не от МОН, а от общините и директорите на детските заведения.

# 57
  • Мнения: 3 695
helenblondy, само да уточня, че има нова наредба за дейността на яслите от 2008 г., а не важи тази от 1987.
Ето я тук:

http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135608240

# 58
  • Мнения: 3 993
Момичета, това дето го дискутирате тук, от известно време е безпредметно и излишно. Проекта на новия регламент за прием в детските градини на територията на Столична община е готов (изработен от работна група) и предаден на общината за доп.проверка и внасяне в СОС. До края на този месец СОС трябва да го гласуват и щом влезе в сила, "Сирма" ще променят информационната система в съответствие с новите изисквания. Критерий за доход няма в проекта, отдавна беше отхвърлен от работната група. Ето я темата, в която коментирахме критериите, вече е заключена, защото се изчерпа: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=361864.1320 (на стр.89 е последната версия 9 на проекта). Ето и сегашната тема, в която се коментира всичко, свързано с приема в детски градини в София: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=333947.795

# 59
  • Мнения: 2 018
Само за София ли става въпрос? От статията оставам с такова впечатление.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт