Лазерно лечение на разширени вени

  • 11 857
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 354
Подновявам темата, тъй като тази, която открих е доста стара, ето ви линка: старата тема

Мен лично ме интересува лечението в Пловдив и София, как стоят нещата - цена, време на процедурата и т.н. Моля, ако някой се е оперирал така да даде повече информация.

Също ме интересува какъв е обикновеният метод, има ли клинични пътеки за него?  newsm78

# 1
  • Мнения: 156
Здравейте, аз също страдам от разширени вени. Не съм си правила лазерна терапия, но съм правила склеротерапия и съм много доволна. Това са инжекции които се бият на определени места по крака там където минава вената. Цялата процедура е около 10 мин. след което най-важното е да се върви колкото може повече.

# 2
  • Мнения: 354
Здравей, чак сега ти видях отговора.

Къде си правила това лечение, някой препоръча ли ти го, колко струва? Благодаря предварително.  bouquet

# 3
  • Мнения: 156
Здравей, чак сега ти видях отговора.

Къде си правила това лечение, някой препоръча ли ти го, колко струва? Благодаря предварително.  bouquet

 В Стара Загора, за цена е много относително, зависи от състоянието на крака. На мен на единия крак ми излезе около 300лв. другия към 150лв. Препоръчаха ми доцента, той ми предложи това лечение. Ако те интересува повече  ще ти дам име и кординати.

# 4
  • Мнения: 4 070
Аз имам тромбофлебит (т.е. за сега само проблема е с вътрешните вени), моят лекар смята,че до оперативна намеса трябва да се прибягва само в най- краен случай. Чувала съм, че като се оперира вената и става по-слабо място и на мястото на операцията рано или късно има проблем, понеже ти скъсяват вената и там се получава "възел"- до колко е така обаче не гарантирам.
Ето ти една бабешка рецепта (а може и да я знаеш) намачкани зелеви листа (слагаш листото на масата и отгоре го пресоваш с бутилка или точилка-както се разточва кора за баница), после листото върху вената, отгоре найлон, вестник, парцал - трябва и 3 да ги има ама кое след кое беше(май точно така). Баба ми си беше оправила така вените (аз съм свидетел).

# 5
  • Мнения: 354
 моите вени са изпъкнали на прасеца и се надуват лесно...
може ли да ми препоръчате лекар в пловдив или софия?

# 6
  • Мнения: 4 070
Д-р Маринов в поликлиниката до военна болница, нали самата болница е на ъгъла и за нея има залепена една поликлиника или нещо подобно. Много е добър от 5 год. ходя при него, но е голяма лудница и има адски много хора.

# 7
  • Мнения: 634
Някой може ли да обясни повече преимуществата на операцията с лазер пред стария метод чрез изтегляне на вената.Много искам да знам, защото трябва да избера метода.

# 8
# 9
  • Мнения: 354
Здравей, аз не съм много "навътре", затова не отговарям, но главната разлика, мисля, е ,че с лазер се прави безкръвна операция.

# 10
  • Мнения: 2
Zdraveite az sashto stradam ot razshireni veni hodih pri sadov hirurg i rezultatat sled konsultaciyata e che edinstvenia nachin da se opraviyat neshtata e crez operacia po taka narecheniya star metod ili s lazerno lechenie posavetvaite me mnogo mee strah  neznam kak da postapya molya vi ako na nyakoi mu e praveno lazerno lechenie to neka mi pishe kakvo e mnenieto za tozi vid metod na lechenie i ako moje informativno kolko struva tozi vid lechenie blagodarya vi predvaritelno

# 11
operaciqta struva 800lv i e po4ti bezboleznena.Otskoro se pravi i v stara zagora-bolnica"ivan rilski"-doktor Petkov.VAv varna-bolnica Temelkov-doktor Angelov.

# 12
  • Мнения: 13

Аз имах дългогодишни разширени вени на левия крак и месец май направих лазерна аблация в МЦ Панацея, доволна съм от ефекта. Единственото неудобство беше че се носи много стегнат чорап един месец, но пък сега нося пола без притеснение.
Пускам линк със информация за МЦ Панацея, съдовия хирург и подробна информация за методите за премахване на вените.
Успех!
http://dr-anastasov.com/statii.php

# 13
  • Мнения: 2
blagodarya vi za informaciyata dano da se spravya

Общи условия

Активация на акаунт