Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 60 отговора
Здравейте на всички! Само кратко въпросче - бременна съм в 23 седмица и имам адско главоболие от 4 дни, мога ли да пия аналгин? Ако пък не - то какво тогава, защото вече не се издържа ooooh!
БЛагодаРя предварително!!!!!!!! Love
Цитирай

Можеш да пиеш Парацетамол...  Peace
Аналгинът не е препоръчителен, но все пак, ако не можеш да овладееш главоболието, изпий един...
Не пий повече, обаче...
Цитирай

АЗ съм пила аналгин, но се препоръчва парацетамол да се пие при бременност. Но на мен от него не ми минаваше и пиех аналгин или си лягах да спя. Много главоболие имах Confused
Цитирай

Парацетамол можеш да пиеш.
Цитирай

И аз знам,че може Парацетамол,но за Аналгин не знам.
Цитирай

Аналгин мисля, че не може, но изключение винаги може да се направи. Аз имах адски мигрени и ми помагаше само ацефина. Пила съм няколко пъти прз бременотта и не съм имала проблеми. Преди това, обаче, съм се съветвала с гинеколога си Peace
Цитирай

Може да се пие аналгин,но в никакъв случай аспирин.
Но не е ли по-добре да разбереш източника на това продължително главоболие.
През последните седмици на бременността си,качих високо кръвно и от там бях с адско главоболие.Но тогава гинеколога ми изписа друго лекарство за главоболието.Така че съветът ми е да направиш една консултация Wink
Цитирай

Наистина се консултирай с гинекологът си,аз също имах главоболие и по преценка на моята гинеколожка пиех по 1/3  аулин.
Цитирай

Аналгинът е тератогенен и се пие по изключение с изричното разрешение на лекар, тогава когато парацетамола не помага. В никакъв случай не пий болкоуспокояващи без консултация с наблюдаващия те лекар.
Цитирай

Парацетамол можеш да пиеш.
  Peace
Цитирай

През първата си бременност не съм пила,но сега през втората и аз страдах от страшно главоболие траещо с дни до 33 седмица и по съвет на гинеколожката си пиех по един аналгин,но само в краен случай ,предлагам ти да изпиеш един сега а утре или в понеделник да се консултираш с АГ и да решите какво може да взимаш ако главоболието продължава.Успех и леко бременеене  и здраво и красиво бебче на финала. Peace
Цитирай

знаеш ли каква е причината  за главоболието?
Thinking и мен ме болеше главата когато вдигах кръвното
Цитирай

знаеш ли каква е причината  за главоболието?
Thinking и мен ме болеше главата когато вдигах кръвното
Ти си права. Трябва да се разбере причината за главоболието, защото в противен случай се лекува само симптома, а причинителя си остава. Действително има много причини за главоболие. Може да те боли глава от ниско и високо кръвно, може да те боли от липса на кислород, може да те боли и от ниска кръвна захар, може да те боли и от глад и т.н.
Цитирай

На мен доки аналгин не ми даваше да пия,при главоболие вземах Парацетамол.
Цитирай

На мен доки аналгин не ми даваше да пия,при главоболие вземах Парацетамол.
и аз,ама от зъб съм пила 4 аналгина Shocked
Цитирай

1-14 от 60 отговора